'Mogao bi to biti finale desetljeća', najavio je Sir Alex Ferguson uoči velikog spektakla na Wembleyju, a što će se doista zbivati u finalu Lige prvaka možete pratiti uživo od 20.

28.5.2011.
11:03

London. Stadion Wembley. Gledatelja: 85.000. Sudac: Viktor Kassai (Mađarska).

STRIJELCI: 1:0 - Pedro (27), 1:1 - Rooney (34), 2:1 - Messi (54), 3:1 - Villa (69).

BARCELONA (4-3-3): Valdes - Dani Alves, Mascherano, Pique, Abidal - Iniesta, Busquets, Xavi - Messi, Villa, Pedro.

MANCHESTER UNITED (4-4-1-1): Van der Sar - Fabio, Ferdinand, Vidić, Evra - Park Ji-Sung, Giggs, Carrick, Valencia - Rooney - Hernandez. KRAJ UTAKMICE

92' - zadnja promjena kod Barcelone, priliku je dobio Afellay, a izašao je Pedro Rodriguez.

89' - čast da nastupi u velikom finalu dobio je i pravi kapetan Barcelone Carles Puyol koji je zamijenio Danija Alvesa.

86' - prva promjena kod Barcelone, igru je napustio posljednji strijelac Villa, a Pep Guardiola je pojača sredinu terena Keitom.

86' - žuti karton za vratar Valdesa zbog odugovlačenja prilikom ubacivanja lopte u igru.

85' - ponovno kontra engleske momčad, Nani je sve pokušao sam, no pucao je pored vrata.

83' - konačno nešto i od Manchestera. Dubinska lopta za Chicharita, no vratar Valdes se kao mačka bacio i skinuo loptu Meksikancu s glave.

80' - nakon jedne sporne situacije u šesnaestercu Barcelone (igrači Manchestera su tražili igranje rukom Davida Ville op.a.), krenula je kontra španjolske momčadi koju je prekršajem na Messiju spriječio Valencia i za to je dobio žuti karton.

77' - druga izmjena u momčadi Alexa Fergusona, iz igre je izašao Carrick, a ušao 36-godišnji veteran Paul Scholes.

69' - GOL!!! Nakon što je Messi izveo još jednu od svojih čarolija, lopta je u nastavku akcije došla do Busquetsa, koji je proigrao Davida Villu. Sjajni španjolski napadač je naciljao same rašlje i neobranjivo pogodio Unitedovu mrežu.

69' - prva promjena kod Manchestera, branič Fabio izlazi iz igre, a ulazi brzonogi Portugalac Nani.

66' - bomba Xavija iz daljine, ali je Van der Sar bio na visini zadatka i odbio loptu u korner. U nastvaku akcije je pucao i Iniesta, ali točno u nizozemskog vratara.

65' - Barcelona se igra s engleskim prvakom! Dani Alves je ostao sam na desnoj strani, ubacio na Messija koji je probao petom zabiti gol, no United je spasio mladi Fabio.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

61' - počela je serija žutih kartona, sada je javnu opomenu dobio Michael Carrick zbog grubog starta na Iniesti.

60' - prvi žuti karton na utakmici zaradio je Dani Alves zbog prekršaja na Patriceu Evri.

- u osam utakmica koliko ih je odigrao na engleski nogometnim terenima omaleni Argentinac nikada nije zabio gol sve do ovog finala na Wembleyju.

54' - GOL!!! Novi nalet Barcelone bio je previše za obranu Manchestera koja je samo gledala kako Lionel Messi s vrha šesnaesterca puca i neobranjivo pogađa mrežu Van der Sara.

52' - zicer za Danija Alvesa! Brazilac se probio u šesnaesterac i iskosa s desne strane tukao, no Van der Sar je sjajno reagirao. Lopta se odbila do Messija čiji je pokušaj blokiran.

48' - Barcelona opet plete mrežu oko šesnaesterca Manchestera, gol visi u zraku.

46' - startalo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Osim u početnim minutama, Barcelona je potpuno dominirala prvim dijelom, imala čak 67 posto posjeda lopte, te je uputila čak četiri puta više udaraca (8-2) prema vratima od Manchestera. United je uspio uputiti tek jedan udarac u okvir i taj je završio u mreži Victora Valdesa.

43' - kakva šansa za Barcelonu! Messi je sve napravio, prošao dvojicu igrača i odigrao na Villu, koji mu je vratio u srce Manchesterova peterca, no Argentinac je za djelić sekunde zakasnio.

38' - Barça uzvraća udarac! Dva pokušaja imali su katalonski nogometaši nakon izjednačenja, Pedro je pucao preko grede, a Iniesta točno u ruke Van der Sara.

34' - GOL!!! Manchester se vratio u igru gotovo iz ničega. Jedna osvojena lopta na sredini terena rezultirala je okomitom loptom na Giggsa koji je odigrao za natrčalog Rooneyja. Najbolji napadač Uniteda je loptu zakucao gotovo u rašlje!

27' - GOL!!! Fenomenalno proigravanje Xavija u prostor, Pedro je izbjegao pažnju obrane Manchestera i potpuno neometan plasirao loptu pored nemoćnog Van der Sara.

21' - novi udarac Davida Ville, ovoga puta je lopta išla u okvir vrata, ali je Van der Sar bio siguran.

19' - bomba Ville! S nekih 20-tak metara potegnuo je David Villa, ali je lopta fijuknula pored gola.

16' - promašaj Pedra! Prva velika prilika na utakmici, Busquets je ubacio, a Pedro s nekoliko metara pucao pored vrata.

11' - prva prijetnja Barcelone, Ferdinand uklizavanje spriječio pokušaj Pedra. Korner za kataolnsku momčad.

8' - vratar Valdes istrčavanjem sa svog gola u posljednji čas spriječio nalet Waynea Rooneyja.

3' - engleski prvak je velikom agresivnošću pritisnuo Barcelonu, zaprijetio je Javier Hernandez, ali udarac je završio u bloku.

1' - počelo je veliko finale na Wembleyju, loptu su sa centra izveli nogometaši Manchester Uniteda.

Dimitar Berbatov, najbolji ligaški strijelac Manchester Uniteda s 21 golom, ne samo da nije izborio mjesto u početnoj postavi, već ga Alex Ferguson uopće nije uvrstio u momčad koja će se suprotstaviti Barceloni. Wayne Rooney i Javier Hernandez startaju u napadu, a prednost na klupi za pričuve dobio je iskusni Michael Owen.

I Pep Guardiola ima jedno iznenađenje u početnom sastavu. Kapetan Carles Puyol je na klupi, a u prvih 11 na poziciji braniča su Pique i Mascherano. Na lijevom boku će biti čudesni povratnik nakon operacije Eric Abidal.

NAJAVA Pobjednik će, kada se sve ukupno izračuna (službena novčana nagrada, porast vrijednosti momčadi, poboljšanje medijskih i televizijskih prava itd....), biti bogatiji za 126 milijuna eura, dok će pobijeđeni zaraditi 73 milijuna eura.

Grad domaćin finala, London, trebao bi nakon subotnje večeri obogatiti svoj proračun za čak 52 milijuna eura!

"Mogao bi to biti finale desetljeća!", istaknuo je menadžer Manchester Uniteda Alex Ferguson uoči odlučujuće utakmice za naslov europskog prvaka, koju njegova momčad u subotu igra protiv Barcelone na Wembleyju (20.45 sati).

"U finalu se može dogoditi svašta, jer igraju dvije velike momčadi koje imaju dugu i bogatu povijest. Vjerujem da će finale biti vrlo atraktivno s mnogo golova. Svakog našeg protivnika dobro proučimo i kod svakog prepoznamo gdje su kvalitetni. Poštujemo svakog našeg suparnika", izjavio je iskusni Škot.

Menadžer Manchester Uniteda pohvalio je rad i rezultate Pepa Guardiole što ih je postigao s Barçom.

"Guardiola je mladi trener koji je promijenio mnoge stvari u načinu igre, a momčadi je donio zrelost", zaključio je Ferguson koji još pamti finale Lige prvaka prije dvije godine u Rimu kada je katalonska momčad pobijedila Manchester United sa 2:0.