Nogometaši AZ Alkmaara pobijedili su Ajax na njegovoj Amsterdam Areni u ponovljenoj utakmici osmine finala Nizozemskog kupa. Gosti su slavili s 3:2 pred oko 20.

19.1.2012.
17:07

Utakmica se, podsjećamo, ponavljala jer je ona prva, koja je započela 21. prosinca, prekinuta u 36. minuti pri vodstvu Ajaxa 1:0 nakon što je jedan domaći huligan utrčao na teren i napao vratara gostiju Estebana Alvarada.

I ovaj je četvrtak Ajax prvi došao do prednosti i to već u desetoj minuti pogotkom Siema de Jonga. AZ je, međutim, 20-ak minuta kasnije potpuno preokrenuo rezultat u svoju korist. Strijelci su bili Maarten Martens i Charlison Benschop.

Na poluvremenu ipak nijedna momčad nije imala prednost budući da je u 37. minuti De Jong drugi put matirao Alvarada.

Plasman u četvrtfinale gostima iz Alkmaara osigurao je u 55. minuti Rasmus Elm s bijele točke.

Prije toga je Toby Alderweireld igrao rukom u kaznenom prostoru.