Ajax, koji u utorak u Ligi prvaka gostuje u Zagrebu, je u 9.

15.10.2011.
23:17

Kruno Jurčić i njegova razbijena vojska mogli bi imati velikih problema u Maksimiru u utorak jer je Ajax uoči gostovanja pokazao da će mu vrlo teško uzeti bod(ove).

Bila je to posve otvorena utakmica s obje strane. Pregršt šansi i uzbudljivih trenutaka se događalo i ispred domaćeg vratara Vermeera i pred gostujućim Alvaradom.

Nizozemska momčad je na svojoj Amsterdam Areni prvi put šokirana u 14. minuti kada je Holman doveo goste u vodstvo, a njegov suigrač Beerens je u 22. zabio za povećanje vodstva.

Četvrtoplasirani Ajax je uspio smanjiti prednost AZ-a u 47. minuti kada je Sulejmani zabio penal koji je pomalo prestrogo dosuđen na štetu gostiju.

Domaćin je u 70. minuti ostao s igračem manje jer je Enoh zaradio drugi žuti karton.

Ipak, Ajax se vratio iz 'mrtvih' te je uspio izvući remi u 82. minuti kada je strijelac bio Janssen nakon asistencije Vertonghena.

"Oni također imaju problema s ozljedama jer su ostali bez napadača Sigthorssona koji je dosta bitan za njihovu igru i baš me zanima kakvo će rješenje tražiti trener De Boer. Mislim da nije zadovoljan Bulykinom. Inače, o Ajaxu i njihovoj igri se sve zna: puno igraju preko golmana, stoperi pokreću napade, nema nikakve panike i pokušavaju nametnuti svoj stil igre; tako je to već godinama. Na nama je mobilizirati se, dignuti i pokušati "raskopati" njihov stil igre", izjavio je trener Dinama Kruno Jurčić.

Vermeer - Ooijer, Vertonghen, Anita, Alderweireld - Janssen, De Jong, Enoh, Eriksen - Sulejmani, Boerrigter.

U nastavku su na teren još ušli Ligeon, Cillessen i Buljikin.

Ajax - AZ Alkmaar 2-2 (Sulejmani 47-11m, Janssen 82 / Holman 14, Beerens 20) Redoslijed: 1. AZ Alkmaar 22, 2. PSV Eindhoven 17 (-1), 3. Twente 17 (-1), 4. Ajax 16, 5. Feyenoord 14...

Više o temi: specijal-201102150360004-Dinamo Više o temi: specijal-201102150360004-Liga prvaka