EURONOGOMET / Veznjak Vatreni zabio u rušenju Mourinha, najveći engleski derbi razočarao

17.12.2023.
20:13

Hrvatski veznjak Nikola Moro bio je strijelac prvog pogotka za Bolognu u 2-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Rome u susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

ANKETA NET.HR-A /

Hajduk čeka pakleno otvaranje proljetnog dijela sezone: Hoće li Bijeli nakon 19 godina napokon dosanjati naslov?

Moro, koji je igrao do 75. minute, doveo je svoju momčad u vodstvo u 37. minuti preciznim udarcem sa 12 metara nakon prizemnog ubacivanja Ndoyea. To je drugi Morin pogodak u sezoni.

Početkom nastavka Kristiansen je u 49. minuti u vlastitu mrežu skrenuo ubačaj Fergusona za konačnih 2-0.

Ovom pobjedom Bologna je skočila na četvrto mjesto sa 28 bodova, jednim više od petog Napolija i šeste Fiorentine, odnosno tri više od sedme Rome.

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 17. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Manchester United su igrali 0-0.

Liverpool je tako propustio vratiti se na vrh ljestvice Premier lige, sada je drugi sa 38 bodova, koliko ima i treća Aston Villa, a bod više ima vodeći Arsenal.

Manchester United, kojemu je ovo prvi remi u prvenstvu ove sezone, sada je sedmi sa 28 bodova.

Pogledajte spektakularne borbe i nokaute s FNC-a 14 iz Sarajeva samo na platformi Voyo.