VELIČANSTVENA PREDSTAVA ZVIJEZDE PSG-A: / Brojke govore same za sebe, ovo je za doktorsku disertaciju

NIje bilo teško izabrati najboljeg igrača prve polufinalne utakmice Lige prvaka

18.8.2020.
23:15

Nogometaši Paris Saint Germaina prvi put u povijesti izborili su plasman u finale Lige prvaka nakon što su u prvom polufinalnom susretu u Lisabonu pobijedili RB Leipzig sa 3-0.

[FOTO] LEIPZIG - PSG 0:3: /

Moćni Parižani totalnim nogometom pregazili Leipzig, izjednačili rekord i plasirali se u finale Lige prvaka

Pobjedu pariškom sastavu donijeli su Marquinhos (13), AngelDiMaria (42) i JuanBernat (56). Bila je ovo, inače, utakmicu koju je posebno obilježio Argentinac Di Maria. Njegove brojke jednostavno govore same za sebe.

Imao je, među ostalim, pet ključnih dodavanja. 4 uspješna driblinga, zabio je jedan gol i dva namjestio, skupilo je 86% uspješnih dodavanja… Definitivno igrač utakmice. Uz sve to ostao je nepobijeđen u svih 17 susreta u kojima je postizao golove. Po tom su samo Mohamed Salah, Gonzalo Higuain i Patrick Kluivert ispred njega.

PSG će u finalu, 23. kolovoza u Lisabonu igrati protiv pobjednika sutrašnjeg susreta između Bayerna i Lyona.

Za njemački sastav je od prve minute zaigrao DaniOlmo. Bivši igrač zagrebačkog Dinama je u zadnjih pet nastupa u Ligi prvaka zabio tri gola i upisao asistenciju, no protiv moćnog PSG-a nije išlo i zamijenjen je već nakon prvog poluvremena.

Bila je to 34. utakmica u nizu u Ligi prvaka u kojoj je PSG postigao barem jedan pogodak izjednačivši tako rekord Real Madrida koji je nanizao 34 susreta s postignutim golom između 2011. i 2014.

Dodajmo kako je Leipzigov trener Julian Nagelsmann sa 33 godine i 26 dana postao najmlađi trener u povijesti Lige prvaka koji je stigao do polufinala. No, teško će ga to utješiti nakon poraza.