VATRENI UŠUTKAO KRITIČARE: / Rakitić se vratio u početni sastav Barcelone i odmah zabio

Barcelona je s viskokih 7:0 slavila protiv trećeligaša Herculesa.

21.12.2016.
23:05
Screenshot

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić vratio se u početni sastav Barcelone nakon što u prethodne tri prvenstvene utakmice nije odigrao niti minute.

Trener španjolskog velikana LuisEnrique ukazao mu je priliku od prve minute u uzvratnom susretu šesnaestine finala Kupa kralja u kojem su na Camp Nou odmjerili snage s trećeligašem Herculesom, a na travnjaku je ostao svih 90 minuta.

NASTAVLJA SE SAGA O VATRENOM: /

'Dosad su samo rijetki proživljavali ovo što proživljava Rakitić'

Povjerenje trenera opravdao je veznjak u 44. minuti susreta kada je realizirao udarac s bijele točke za vodstvo Barcelone od 2:0.

Katalonci su, inače, poveli u 37. minuti golom LucasaDigne. Rafinha je pak snažnim udarcem u 50. minuti povisio na 3:0.

Totalni potop gostiju uslijedio je pet minuta kasnije. ArdaTuran, igrač koji je izborio jedanaesterac, povisio je na 4:0.

Svoj prvi gol u dresu Barcelone postigao je u ovom susretu Paco Alcácer (73'), ali iz dosta dvojbene situacije jer je u trenutku kada je glavom krenuo prema lopti bio u zaleđu.

U samoj završnici utakmice Arda Turan ado je svoj drugi gol (86'). Najljepši trenutak utakmice zbio se u 89. minuti kada je Turčin prekrasnim udarcem stigao do hat-tricka.

Enrique je za ovaj susret odlučio izostaviti najveće zvijezde pa je Barcelona od prve minute krenula u sljedećem sastavu: