TEŠKI DANI / Varaždin preokrenuo i šokirao Rijeku na Rujevici: Domaćini ostaju na dnu HNL-a, nisu mogli s igračem manje

Rijeka je povela golom Naisa Djouahre (47), a Varaždin je preokrnuo preko Tonija Teklića (74-11m), Matije Kolarića (87) i Karla Perića (90+3)

27.8.2022.
23:12
Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Varaždina iznenadili su Rijeku na Rujevici svladavši ju u susretu 7. kola HNL-a sa 2-1 (0-0).

KAKVI MAJSTORI /

Ma kakav Hajduk, Osijek ili Rijeka, Slaven u lovu na titulu! Zekićeva momčad upisala nova tri boda na teškom gostovanju

Rijeka je povela golom Naisa Djouahre (47), a Varaždin je preokrenuo preko Tonija Teklića (74-11m) i Matije Kolarića (87).

Drugo poluvrijeme odlično je počelo za domaće, Vučkić je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, smirio ju i dodao Djouahri koji je s vrha kaznenog prostora pogodio sam donji desni kut nemoćnog Zelenike.

Preokret nakon crvenog kartona

Ključni trenutak dogodio se u 72. minuti kada je stoper domaćih Pavlović rukom u svom 16-ercu zaustavio udarac Brodića pa su gosti dobili kazneni udarac, ali i brojčanu prednost jer je Pavlović bio i isključen. Teklić je bio siguran realizator najstrože kazne za poravnanje.

Brojčanu prednost Varaždinci su materijalizirali u smaoj završnici. Kapean gostiju Kolarić pokušao je odigrati dupli pas s Teklićem, domaći su to presjekli, ali se lopta na njihovu nesreću ipak odbila u kazneni prostor gdje je Kolarić nastavio svoj trk. Zatim je mlako reagirao i domaći stoper Krešić, a uporni Kolarić se našao u velikoj prilici koju nije propustio.

Varaždin je s ova tri boda skočio na četvrto mjesto ljestvice s devet bodova, koliko ima i treći Hajduk koji je odigrao tri utakmice manje. Rijeka je, pak, deveta s pet bodova, koliko imaju i osma Gorica te posljednji Osijek.

Na čelu je Dinamo sa 16 bodova i utakmicom manje, dok je drugi Slaven Belupo sa 14 bodova.