HAJDUK UPISAO TRI BODA / Varaždin je dominirao terenom, ali Livaja iz dvije šanse dva puta pogađa: Istaknuo se i mladi hajdukovac briljantnom utakmicom

Hajduk je nakon dva tjedna pauze odigrao novi susret u HNL-u te je upisao važnu pobjedu na gostovanju kod Varaždina

30.7.2022.
19:51
Igor Soban/PIXSELL

U dvoboju 3. kola Prve HNL nogometaši Hajduka su u gostima svladali Varaždin s 2-0 (2-0).

JOŠ JEDNA POBJEDA /

Xavi i Barcelona odradili posao ljeta: Napokon se rješavaju svjetskog prvaka koji je odbijao otići iz kluba

Oba pogotka za Splićane postigao je Marko Livaja (29, 45+3).

Varaždinci su puno bolje započeli i mogli su povesti da na vratima nije bilo mladog Hajdukovog vratara Karla Sentića, koji je prošlu sezonu branio za - Varaždin.

Hrabri domaćin i sjajni Livaja

Sentić je obranio čiste prilike Elezija i Teklića, dok je udarac Postonjskog otišao tik pored vratnice. Varaždincima su se promašaji osvetili u 28. minuti, a Hajduk je poveo iz svoje prve ozbiljnije prijetnje kada je Livaja majstorskim i lukavim udarcem iz okreta iznenadio cijelu obranu Varaždinaca.

Livaja je svoju genijalnost pokazao i u sudačkoj nadoknadi, kada je odigrao dupli pas s Krovinovićem, a Hajdukova zvijezda potkopava loptu i znalački loba Zeleniku za 2-0.

Hrabri Varaždinci nisu se predavali ni u drugom dijelu. Brodić je 49. minuti izbio sam ispred Sentića, ali je neuspješno pokušao lob, da bi u 51. minuti Sentić obranio izravan šut Postonjskog iz kornera i novi pokušaj Brodića dvije minute kasnije. Dojam je da je novi prvoligaš zaslužio bar počasni gol na utakmici. Hajduk u nastavku nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćem vrataru, no sačuvao je prednost bez većih problema te je na kraju proslavio nove bodove sa svojim navijačima.

Vodi Dinamo s 9 bodova, Hajduk je drugi sa šest i utakmicom manje, a Varaždin šesti s tri boda.

Uživo od 21 sat: Treće kolo HNL-a

Varaždin - Hajduk (0:2)

(Livaja 29', 48')

Sastavi:

Varaždin (4-3-3): Zelenika - Stanić, Lamine Ba, Pellumbi, Urata - Postonjski, Teklić, Elezi - Peco, Brodić, Herrera

Hajduk (4-2-3-1): Sentić - Lovrencsics, Borevković, Simić, Melnjak - Grgić, Atanasov - Sahiti, Krovinović, Biuk - Livaja

---------------------------------------

Kraj! Hajduk iz Varaždina odlazi s tri boda. Domaćini su odigrali hrabro, čak su i većim dijelom utakmice bili bolji od Hajduka, ali je sjajni Livaja iz dvije ozbiljnije šanse postigao dva pogotka. Valja istaknuti i Sentića, koji je sjajno branio umjesto Kalinića.

91' - Igrat će se još četiri minute, Livaja je požutio

88' - Sada i Dambrauskas mijenja, Elez je zamijenio Biuka, a Ćubelić Krovinovića

86' - Krasan trenutak u Varaždinu, Herrera je napustio teren, a zamijenio ga je Noa Vugrinec, sin najboljeg strijelca u povijesti HNL-a. Ponosni tata sve prati s tribina

82' - Ponovno je probao Teklić, jako, ali pokraj gola

77' - Grgić je nezgodno udario glavom u pod. Ostao je ležati, brzo su reagirali igrači i liječnička služba te se Grgić ustao

76' - Probao je sada Šego, ali ništa od toga. Zamjene kod Hajduka, ulaze Mlakar i Vuković, a igru su napustili Atanasov i Sahiti

72' - Ima i puno navijača Hajduka, a gdje su oni tamo je i pirotehnika. Zapalili su nekoliko baklji

70' - Ušao je i Belcar umjesto Elezija

69' - Varaždin pokušava, ali nije opasno kao u početku. Nova promjena kod domaćina, Ušli su Brekalo i Šego, a igru su napustili Brodić i Urata

64' - Mijenja i Dambrauskas, ušao je Mikanović umjesto Lovrecsicsa

64' - Igra se malo primirila, Hajduk je stao na loptu

62' - Požutio je sada Pellumbi, drugi igrač Varaždina s opomenom

56' - Nastavlja se igra Varaždina iz prvog dijela, ali ne mogu do pogotka. Domaći će prvi mijenjati, umjesto Pece ulazi Posavec

53' - Ponovno Brodić prijeti, probao je sada s 20-ak metara, ali je Sentić sjajnom paradom odbio loptu u korner. Bome dobro koristi priliku od prve minute

51' - Postonjski je zanimljivo pokušao nadmudriti Sentića, pucao je izravno iz kornera, ali je mladi vratar Splita spreman na to

49' - Brodić je sada imao ogromnu priliku vratiti svoju momčad u igru! Izbio je pred Sentića, prebacio ga, ali je lopta prošla malo pokraj gola

47' - Lovrencsics je ubacio, ali malo prejako za bilo kojeg suigrača

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, Varaždin je nadigrao Hajduk u prvom dijelu, ali ih je Livaja šokirao s dva pogotka. Pitanje je mogu li se vratiti protiv favoriziranog Hajduka

Kraj prvog poluvremena! Domaći Varaždin je fantastično krenu u utakmicu, nanizao nekoliko prilika, a onda je Livaja šokirao popunjene tribine. Domaćini se nisu predavali, dapače, nastavili su pritiskati, a onda pred sam kraj prvog dijela Krovinović šalje sjajnu loptu za Livaju koji povisuje na 2:0.

48' - GOOOOOL! Hajduk vodi 2:0, ponovno je strijelac Livaja! Krovinović ga je prekrasno uposlio, a ovaj je l ijepo prebacio Zeleniku za 2:0! Varaždin je pritiskao, nisu pali nakon prvog pogotka, ali ih je LIvaja ponovno šokirao

46' - Teklić je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Biuku

45' - Sudac je dodao dvije minute nadoknade

41' - Brodić je probao iz okreta, ali jako slab pokušaj, čisto za statistiku

40' - Herrera je iznimno aktivan na svojoj strani, ubacuje, probija, sada je probao i pucati

37' - Hajduk je dosta slabo ušao u utakmicu, ali ih je pogodak Livaje ipak malo podigao

36' - Iako je Hajduk zagospodario terenom nakon pogotka, Varaždin ponovno prijeti. Elezi nije dobro zahvatio loptu glavom nakon krasnog ubačaja s desne strane

35' - Varaždin odmah traži izjednačenje, tukao je kapetan Postonjski iz daljine, ali je Sentić spreman na njegov udarac

29' - GOOOOOL! I kao da je to podiglo goste! Hajduk vrlo brzo nakon kratkog predaha dolazi do vodstva! Tko drugi nego Livaja, zabio je iz prve šanse Hajduka! Primio je jedno povratno dodavanje, a potom je krasno iz okreta lukavim udarcem prevario cijelu obranu Varaždina, kao i Zeleniku na vratima

Hajduk vodi 1:0. Strijelac je Marko Livaja. Primio je jednu povratnu loptu i zatim iz okreta lukavim udarcem prevario cijelu obranu, kao i Zeleniku, koji je ostao na krivoj nozi.

26' - Sudac je poslao igrače na kratki predah i osvježenje

23' - Fizički zahtjevna utakmica, vidjeli smo puno duela, malih prekršaja i općenito fizičke igre

22' - Teklić je lijepo gađao s 20-ak metara, ali je lopta prohujala pokraj gola. Danas je posebno inspiriran

18' - Evo i prve velike prilike na susretu! Teklić je ubacio, a Elezi pucao, ali krasna obrana Sentića. Sjajano je obranio, ali pomogao mu je i Lovrencsics koji je pratio Elezija

Velika prilika za Varaždin! Teklić je ubacio, a Elezi je uputio udarac. Lijepo je to obranio Karlo Sentić. Da Elezi nije imao Lovrencsicsa iza sebe, vjerojatno bi i bolje šutirao.

16' - Hajduk je imao par kornera, ali je sve prošlo bez većih opasnosti

12' - Evo i malo vatre na terenu, bivši hajdukovac Teklić radi prekršaj na Krovinoviću, Grgić je odmah dotrčao braniti suigrača i odgurnuo Teklića. Sve se ubrzo smirilo

9' - Herrere je danas aktivan! Ponovno je on sve zakuhao, uposlio je Pecu, ali ovaj nije dobro zahvatio loptu

8' - Evo ga, baš kao što smo i zaključili, Varaždin može biti opasan. Herrere je krasno dodao prema Postonjskom koji puca, ali lopta prolazi pokraj vrata mladog Sentića

8‘ Postonjski! Nije pogodio nakon dobrog dodavanja Herrere s lijeve strane, otišla je lopta zamalo pokraj Sentićeve lijeve vratnice. Mogu, mogu dakako Varaždinci biti opasni.

5' - Tribine su lijepo ispunjene, budite sigurni, Varaždin se neće tako lako predati

1' - Počeo je susret u Varaždinu, Splićani su željni natjecateljskih utakmica