KOVAČIĆU PUNA MINUTAŽA U POBJEDI BLUESA: / Chelsea do tri boda u završnici, Leipzigov preokret protiv Zenita

U ranijem terminu odigrane su dvije utakmice trećeg kola Lige prvaka

23.10.2019.
20:50
James Marsh/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

U prvom susretu trećeg kola G skupine nogometne Lige prvaka RB Leipzig je pobijedio Zenit sa 2-1, dok je u susretu skupine H Chelsea slavio u Amsterdamu protiv Ajaxa sa 1-0.

U prvom susretu H skupine Chelsea je u Amsterdamu pobijedio Ajax sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Michy Batshuayi u 86. minuti.

VAR u akciji

Bila je to skromna predstava s vrlo malo pravih prilika. Ajax je bio bliži pobjedi, no tri boda odlaze u London.

Domaćin je u 37. minuti uspio zabiti pogodak, no sudac Hategan je nakon 'asistencije 'VAR-a dosudio zaleđe u kojem je milimetarski bio Promes. Korak do vodstva Ajax je bio i u 59. minuti no Alvarez je nakon ubačaja iz kornera pogodio vratnicu.

Odluka je pala u 86. minuti kada je Batshuayi jednu povratnu loptu zakucao pod gredu. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za 'Bluese'.

Izjednačeni na vrhu

U drugom susretu iz ove skupine sastaju se Lille i Valencia. Londonski sastav je ovom pobjedom dostigao Ajax i sada oba sastava imaju po šest bodova.

Premda je Zenit vodio na poluvremenu, njemački sastav je u nastavku susreta okrenuo rezultat izborivši važnu pobjedu u borbi za plasman u osminu finala.

Krasni golovi u Njemačkoj

Rusi su poveli u 25. minuti lijepim udarcem Jaroslava Rakitskog sa 20 metara, no Leipzig je u nastavku susreta bio bolji i zasluženo je stigao do nova tri boda.

Domaćin je izjednačio u 49. minuti preko Konrada Laimera na asistenciju Marcela Sabitzera koji je deset minuta kasnije fantastičnim golom okrenuo rezultat. Do kraja susreta Leipzig je bio bliži trećem golu, nego Rusi izjednačenju.

U drugom susretu iz ove skupine kasnije se sastaju Benfica i Lyon.

RB Leipzig je ovom pobjedom barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici.

Liga prvaka, treće kolo

Ajax - Chelsea 0:1Leipzig - Zenit St. Petersburg 2:1

90' Gotove su utakmice, Chelsea je svladao Ajax, a Leipzig je preokretom stigao do tri boda protiv Zenita.

90' Krenula je sudačka nadoknada na obje utakmice.

87' Gol Chelseaja pogledajte OVDJE.

86' GOL Chelsea je poveo u Amsterdamu, nakon brojnih promašaja četiri minute prije kraja zabio je Batshuayi nakon prodora Pulišića po boku.

73' Najbolja prilika Chelseaja. Batshuayi je pucao iz izvrsne pozicije s 12 metara nakon prodora Pulišića, ali njegov udarac odlazi iznad gola.

66' U igru je sada u mimčadi Chelseaja ušao Christian Pulišić.

59' Ajax je sada mogao povesti. Veliku priliku imao je Alvarez, ali pogađa vratnicu.

59' GOL Leipzig je fenomenalno ušao u drugo poluvrijeme i nakon manje od 15 minuta preokrenuo. Prekrasan gol za 2:1 zabio je Marcel Sabitzer. Pogledajte pogodak OVDJE.

49' GOL Leipzig je vrlo brzo u drugom poluvremenu izjednačio. Nakon lijepe akcije zabio je Konrad Laimer. Pogodak pogledajte OVDJE.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Zenit je protiv Leipziga poveo prekrasnim golom, Rakitsky je zabio poluvolejem s 25 metara. Pogodak pogledajte OVDJE.

45' Završeno je prvo poluvrijeme u obje utakmice. U Amsterdamu nema golova, a u Njemačkoj Zenit vodi 1:0.

35' Ajax je poveo golom Promesa, ali VAR je poništio pogodak zbog zaleđa. Nesreća za Nizozemce jer se radilo o stvarno minimalnom zaleđu.

27' Novi opasni pokušaj Chelseaja. Pucao je Hudson-Odoi iz poluvoleja, ali ne pogađa okvir gola.

25' GOL Zenit je u drugoj utakmici poveo. Za vodstvo protiv Leipziga poentirao je Yaroslav Rakitskiy.

25' Samo da spomenemo, Chelsea ovu utakmicu igra u crnnim dresovima, neuobičajenim za taj londonski klub.

22' Prvi opasniji pokušaj Ajaxa, u šansi je bio Ziyech, ali nije precizan.

16' Nema golova ni u drugoj utakmici, onoj u Njemačkoj između Zenita i Leipziga.

15' Ajax je zasada u podređenoj poziciji, gosti iz Engleske imaju inicijativu na terenu.

14' Najopasniji pokušaj Chelseaja nakon 14. minuta igre. Pucao je Mount, ali vratar Chelseaja bio je spreman.

1' Počele su utakmice.

18.51 Utakmicu će suditi Rumunj Ovidiu Hategan.

18.50 Još nas malo dijeli do početka utakmice u kojoj će glavna prijetnja engleskom timu biti srpski napadač Dušan Tadić koji je, kao i prošle sezone, u izvrsnoj formi.

Dvije utakmice trećeg kola Lige prvaka u srijedu igraju se u ranijem terminu, od 18.55, a jedan od tih susreta je ogled u skupini H, onaj u Amsterdamu između prošlosezonskog polufinalista Ajaxa i engleskog Chelseaja u čijoj je početnoj postavi hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Nakon prva dva kola Ajax je oba puta pobijedio i ima šest bodova, dok Chelsea ima tri, zahvaljujući pobjedi nad francuskim Lilleom u prošlom kolu.