RIJEKA NA KRILIMA ANDRIJAŠEVIĆA RAZBILA ISTRU: / Nakon vodećeg pogotka, Franko namjestio dva prekrasna gola

Treća Rijeka sada ima 15 bodova, jedan manje od drugog Dinama

22.9.2019.
19:03
Goran Kovacic/PIXSELL

U susretu 9. kola Prve HNL Rijeka je kao gost svladala Istru 1961 sa 3-0 (2-0). Strijelci: 0-1 Andrijašević (6), 0-2 Lončar (45+1), 0-3 Murić (78).

Igrač utakmice bio je Franko Andrijašević koji je postigao prvi i asistirao za preostala dva gola. U 6. minuti Andrijašević je pospremio u mrežu odbijenu loptu nakon što je Čondrić obranio pokušaj Puljića, da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena prošao po lijevom krilu i onda poslao povratnu loptu za Lončara koji je bio precizan s ruba kaznenog prostora. U nastavku je Andrijašević u 78. minuti proigrao i Murića kojemu nije bilo teško još jednom zatresti domaću mrežu.

22.09.2019., stadion Aldo Drosina, Pula - Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, NK Istra 1961 - HNK Rijeka S.D.D. Jakov Pujic.

Domaći su od 40. minute imali igrača manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Ivančić.

Treća Rijeka sada ima 15 bodova, jedan manje od drugog Dinama, dok je Istra 1961 ostala osma s osam bodova, iza nje su Varaždin sa sedam i Inter sa šest bodova.

Na vrhu je Hajduk sa 19 bodova.

PRVA HNL, 9. KOLO, STADION ALDO DROSINA,19:00

ISTRA - RIJEKA 0:3

ISTRA: Čondrić - Grujević, Tomašević, Bosančić, Pavić - Galilea, Lončar - Gržan, Ivančić, Ćuže - Perić-Komšić

RIJEKA: Prskalo - Tomečak, Župarić, Kvržić, Escoval - Halilović, Andrijašević - Gorgon, Lončar, Acosty - Puljić

90+2' - Čolak za kraj pogađa stativu.

90' - Igrat će se još dvije minute.

77' - GOOOOL! Andrijašević je namjestio još jedan gol. Ovaj put je Murić zabio vrlo lijepi pogodak.

64' - Lončar je opalio s ruba kaznenog, ali vratar skida.

61' - Istra je zamalo zabila. Bosančić je ostao sam na drugoj vratnici nakoj slobodnjaka, ali je pucao glavom preko gola.

58' - Rijeka je lijepo kombinirala, i na kraju je Halilović pucao, ali lopta ide preko gola.

55' - Acosty je sada pucao, ali preko vrata. Odmah nakon tiga Pavić je bio u šansi, ali za malo je zakasnio na sjajan centaršut Gržana.

46' - Počela je utakmica.

Kraj poluvremena.

45+1' - GOOOOOL! Lončar zabija nakon sjajne povratne lopte Andrijaševića. Dao mu je na rub kaznenog prostora, a Lončar je sjajno pogodio u donji desni kut, vratar nije mogao ništa!

40' - Ivančić dobiva drugi žuti i to zbog simuliranja! Gorgon ga je čuvao pred svojim kaznenim prostorom, a činilo se kako ga je Gorgon srušio, no sudac Pajač je pokazao drugi žuti igraču Istre.

33' - Nije Istra bezopasna. Grujević je tukao s desne strane, samo da su igrači Istre bolje reagirali na drugoj stativi ovo bi bio gol.

22' - Gržan je protutnjao, prešao dvojicu igrača Rijeke, ali si je dao na kraju prejak for.

15' - Puljić je sada iz slobodnjaka zaprijetio, ali lopta je završila u bloku. Zatim je isti igrač bio u šansi nakon centaršuta na drugu vratnicu, ali odlučio se vratiti loptu u sredinu gdje nikoga nije bilo.

10' - Prvi žuti karton ide Ivančiću zbog igranja rukom pred samim kaznenim prostorom.

6' - GOOOOL! Andrijašević zabija. Podsjetio je na stare dane, uvijek na pravom mjestu u pravo vrijeme. Nakon jednog udarca izvana, vratar je obranio, ali je na odbijenu loptu iz drugog plana naletio Franko i zabio. To mu je drugi gol ove sezone.

1' - Počela je utakmica.

18:45 - Brojni su mediji ovih dana pisali kako je posao Igoru Bišćanu ugrožen. Činjenica je, Rijeka nije upisala pobjedu u HNL-u 3. kolovoza kada su na Rujevici nadigrali Slaven s 3:1. Od tada su izbacili Aberdeen, pa izgubili od Genta u nastavku kvalifikacija, potom gubili od Gorice i remizirali s Osijekom, Interom i Hajdukom. Pobjeda protiv Istre donijela bi barem malo mira u kući, a tko zna što bi poraz donio...