Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Net.hr

Rijeka: Zlomislić; Smolčić, Galešić, Majstorović, Devetak; Petrovič; Pašalić, Hodža, Janković, Rukavina; Andrić

Dinamo: Nevistić; Bernauer, Theophile, Mmaee; Hoxha, Sučić, Mišić, Baturina, Pjaca; Kulenović, Petković

PROMJENA TERMINA /

Najveći hrvatski derbi igrat će se na radni dan i to na datum koji mnogi smatraju nesretnim?

U nedjelju su na Rujevici u derbiju 5. kola HNL-a nogometaši Rijeke i Dinama remizirali rezultatom 1-1. Strijelac za Plave bio je Bruno Petković koji je za vodstvo zabio u 22. minuti da bi Veldin Hodža za izjednačenje zabio u 50. minuti.

Prvu šansu kreirala je Rijeka u šestoj minuti kada je Janković iskoristio pogrešku Bernauera te opalio po golu, ali je njegov udarac blokirala obrana Dinama. Osim pokušaja domaćina ništa se previše nije događalo sve do 16. minute kada su Plavi došli do prve prave prilike. Šansu je imao Kulenović koji je iz blizine pucao prema golu, ali je to otišlo u vratnicu. Gosti su do pogotka došli u 22. minuti kada je Petković pucao u desnu stranu gola koju Zlomislić nije mogao sačuvati. Dinamo je i pet minuta nakon zaprijetio vratima Rijeke kada je Kulenović proslijedio loptu Baturini čiji je šut otišao malo iznad gola.

Andriću poništen gol zbog zaleđa

Domaćini su ozbiljnije zaprijetili vratima Plavih u 34. minuti kada je Devetak prošao po lijevoj strani i oštro ubacio za Jankovića čiji je šut ponovno očistila obrana Dinama. Samo pet minuta kasnije Pašalić je imao priliku zabiti za izjednačenje, ali je vratnica spasila goste. Rijeka je nastavila nizati prilike i došla do pogotka u 42. minuti kada je Andrić zatresao mrežu Dinama, ali je VAR poništio pogodak zbog zaleđa.

Rijeka se s odmora vratila s odgovorima i u 50. minuti došla do izjednačenja kada je Janković proslijedio u sredinu Hodži koji je to samo pospremio u gol. Nije previše prilika bilo nakon gola domaćina. No u 72. minuti ponovno su se nogometaši Rijeke našli ispred Nevistića, Pašalić je s 20ak metara iskoso opalio prema golu, ali je to išlo direktno u Dinamovog vratara. Prva šansa za Dinamo u drugom poluvremenu stigla je u 81. minuti kada se ponovno Petković našao ispred Zlomislića i glavom pucaoprema golu, ali je lopta otišla pokraj gola. Nevistić je ponovno sačuvao vrata Dinama u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Djouahra pokušao zabiti za preokret.

Plavi stižu kao vodeći na tablici s 12 bodova, drugoplasirani je Hajduk s 11 bodova, ali i utakmicom više od trećeplasiran Rijeke koja ima bod manje od Hajduka. Dinamovci nisu mogli bolje otvoriti sezonu, a u susret ulaze nakon što su izborili Ligu prvaka. S druge strane, Rijeka je u Ljubljani prosula svaku šansu za igranjem u Europi nakon što je porazom od Olimpije (5-0) prokockala šanse za odlazak u grupnu fazu Konferencijske lige.