OSIJEK POBIJEDIO ŠIBENIK I BAR NAKRATKO ZASJEO NA VRH LJESTVICE: / Domaćini osigurali pobjedu na kraju jesenskog dijela sezone

Osijek je ovom utakmicom upisao desetu pobjedu ove sezone. Osijek je sada prvi na ljestvici s 33 boda, tri više od Dinama koji je na drugom mjestu

19.12.2020.
17:01

U prvoj utakmici 16 kola Prve HNL Osijek je u subotu kod kuće u Gradskom vrtu sa 1-0 (1-0) pobijedio Šibenik.

Domaća je momčad dominirala od početka, bolja je i preciznija dok su Šibenčani pokušali s kontrama uzvratiti, ali bez uspjeha. Prvu priliku Osijek je imao u 9. minuti susreta kada je Bohar ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, međutim nije bilo nikoga da skrene loptu i bez problema je hvata vratar Šibenika Labrović.

Drugo poluvrijeme počelo je intenzivnije, obje momčadi imaju prilike. U 46. minuti je krenuo ravno golu Šibenika, puca ali Labrović brani. Minutu kasnije Šibenik ima priliku. Bulat je izveo slobodan udarac iz kuta s lijeve strane, puca izravno prema golu, ali Ivušić brani.

Deseta Osijekova pobjeda ove sezone

U 54. minuti Osijek opet ima priliku, Bočkaj dodaje Žaperu, ali on puca pored gola. Bohar je u 60. minuti pucao s desne strane, ali ravno u Labrovića. Četiri minute kasnije je Sahiti pucao s oko 18 metara, ali je vratar Osijeka uspijeva obraniti. 60' Lijepo se Bohar ubacio na desnu stranu Osijekova napada i dobio loptu u naletu, ali njegov prizemni udarac ponovno odlazi ravno u Labrovića.

Do kraja utakmice nije bilo ni jedne izglednije prilike i Osijek je upisao desetu pobjedu ove sezone. Nakon ove pobjede Osijek je prvi na ljestvici s 33 boda, tri više od Dinama koji je na drugom mjestu, ali koji ima i tri utakmice manje. Šibenik je sedmi s 13 bodova.

UŽIVO

Osijek - Šibenik 1:0 (Škorić 18')

Osijek: Ivušić; Škorić, Caro, Talys, Silva, Žaper, Kleinheisler, Jugović, Bočkaj, Bohar, Mierez

Šibenik: Labrović, Batarelo, Bilić, Kvesić, Mesa, Rak, Bulat, Prince, Alimi, Sahiti, Jurić

90+3' Kraj utakmice.

90' Žaper je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Denijem Jurićem.

86' Iz igre izlazi Mierez, ušao je Mišković.

81' Alimi je dobio žuti karton, a odmah nakon ga je zamijenio Čurić. Druga promjena kod Šibenika bila je ulazak napadača Contrerasa umjesto stopera Batarela.

77' Žuti karton zaradio je Vuković.

74' Španjolac Martin je zamijenio Raka.

73' Stoper Šibenika Batarelo je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Mierezom.

72' Žuti karton dobio je Bočkaj. Dvije zamjene kod Osijeka. S terena odlaze Kleinheisler i Bočkaj, a ulaze Lopa i Erceg.

68' Prva zamjena kod Osijeka. Izašao je Jugović, a ušao Vuković.

67' Igor Silva je dobio prvi žuti karton kod Osijeka zbog grubog prekršaja nad Ampemom.

65' Izmjena u redovima Šibenčana. Na klupu odlazi Sahiti, ušao je Todoroski.

60' Bohar se ubacio na desnu stranu Osijekova napada i dobio loptu u naletu, ali njegov prizemni udarac ponovno odlazi ravno u Labrovića.

58' Bulat prijeti Bijelo-plavima, htio je asistirati Obengu u šesnaestercu, ali nije uspio.

54' Bočkaj je prošao jednog igrača na desnoj strani i prizemno dodao za Žapera koji puca s 16-ak metara, ali pored Šibenikova gola.

51' Bulat je odlično asistirao Juriću u šesnaestercu, no napadač Šibenčana se ne snalazi pa Bijelo-plavi otklanjaju opasnost pred svojim vratima.

49' Na drugoj strani prijeti i Šibenik, ali je također nedopuštena pozicija, u kojoj se našao Kvesić.

47' Bulat je izveo slobodni udarac iz kuta s lijeve strane te uputio izravan udarac prema golu, ali Ivušić brani i izbija u korner.

47' Velika prilika za Osijek! Bočkaj je pucao desnom nogom sa 17 metara, Labrović je uspio odbiti loptu do Jugovića koji također puca, ali je Mierez bio u zaleđu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1' Kraj prvog poluvremena.

35' Žuti karton dobio je Rak zbog prekršaja s leđa na Boharu.

31' Centrirao je Silva, na loptu kreće Mierez, ali nije ju najbolje zahvatio pa odlazi nekoliko metara pokraj desne vratnice.

26' Igor Silva je bez kontakta pao na travnjak i liječnička služba Osijeka je odmah utrčala u teren.

19' Osječani su tražili kazneni udarac na Igoru Silvi, ali sudac Pajač je nakon konzultacija s VAR sobom rekao da se igra dalje.

18' GOOL! Vodstvo Osijeka za 1:0! Silva je ubacio iz desnog kuta, a Škorić odlično skočio i s desetak metara čelom loptu neobranjivo poslao u desni kut.

17' Bočkaj centruira, ali Mesa loptu izbija u korner.

12' Šibenčani pokušavaju doći do gola preko kapetana Bulata, ali njegov udarac odlazi iznad gola.

5' Bohar je pucao na gol s 20-ak metara, ali Labrović je to dobro spasio.

1' Počela je utakmica u Gradskom vrtu.

14:00 - Prva hrvatska nogometna liga dogurala je pred sam kraj jesenskog dijela, a u subotu otvaraju Osijek i Šibenik u utakmici koja bi mogla odlučiti o tome tko će prezimiti na prvom mjestu ljestvice.

Osijek je od dolaska Nenada Bjelice uhvatio izvrsnu formu, no u posljednjoj ih je utakmici s 4:1 srušila Gorica. Ipak, imaju jednako bodova kao i Dinamo s dvije utakmice više.

"Želimo sebi i našim navijačima prirediti još jedno zadovoljstvo s pobjedom na oproštaju. Znamo da moramo naporno raditi i pokazati maksimalno zalaganje da bismo došli do tri boda s kojima bismo dobili dodatni vjetar u leđa za sve ono što nas očekuje na proljeće", rekao je Bjelica uoči utakmice.

Šibenčani su na sedmom mjestu lige i u negativnom nizu od dva poraza, no činjenica da su u posljednja dva mjeseca uzeli skalp Rijeci i Hajduku dovoljno govori o kakvoj se momčadi radi.

Utakmicu 16. kola Prve HNL između Osijeka i Šibenika možete pratiti uživo od 15 sati na portalu Net.hr.