RIJEKA – HAJDUK 1-1: / Mijo Caktaš pod paljbom Armade iz jedanaesterca spasio Hajduk u posljednjim minutama!

U 21 sat su se na Rujevici susreli Rijeka i Hajduk u utakmici trećeg kola 1. HNL

12.8.2018.
20:25
Pixsell

U derbiju 3. kola Prve HNL Rijeka je u nedjelju na prepunoj Rujevici protiv Hajduka odigrala 1-1, no Riječani imaju za čime žaliti jer su propustili brojne prilike.

U 40. minuti Heber je imao "zicera", ali je promašio loptu. Potom u 45. minuti Puljić s ruba kaznenog prostora puca pored gola, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2) udarac Gorgona obranio je vratar Hajduka.

Acosty je promašio stopostotnu šansu

U 58. minuti opet je u prilici bio Puljić, ali njegov pokušaj završio je pored gola, a u 61. Acosty nije iskoristio stopostotnu prigodu. Ipak, u 62. minuti Rijeka je zasluženo povela, a strijelac je bio Jakov Puljić.

Tada se činilo da se brojne propuštene šanse neće osvetiti Rijeci, ali to se ipak dogodilo. U 83. minuti stoper Rijeke Župarić u kaznenom prostoru je oborio Saida i sudac Igor Pajač pokazao je na bijelu točku. Izvođenje penala potrajalo je četiri minute jer su navijači Rijeke bacali razne predmete na teren, ali Mijo Caktaš rutinski je realiziralo 11-erac i Hajduk je u 87. minuti poravnao na 1-1.

Rijeka je prosula stopostotni učinak

Tako Rijeka ipak nije uspjela zadržati stopostotni učinak u Prvoj HNL. Riječani su drugi sa 7 bodova, koliko imaju Lokomotiva i Dinamo, a vodeći Osijek ima 9 bodova. Hajduk je sedmi sa samo dva boda.

Susret je odigran na stadionu na Rujevici pred 8.000 gledatelja, a sudio je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

STRIJELCI: 1-0 Jakov Puljić (62), 1-1 Mijo Caktaš (87-pen).

87' GOOOOL! Mijo Caktaš pogađa sa bijele točke i donosi Hajduku izjednačenje! Rijeka - Hajduk 1-1! Caktaš je dugo čekao izvođenje jedanaesterca, budući da je Armada bacala predmete u teren.

62' GOOOOL! Dugo je Hajduk odoljevao napadima Rijeke, ali više nije izdržap. Jedna lopta je došla pred Puljića u kaznenom prostoru, a igrač Rijeke je volejem zakucao loptu iza leđa Posavcu. Rijeka vodi 1-0.

45' Kraj prvog poluvremena!

37' Dobra šansa za Rijeku! Lopta je sa desnog boka došla do Hebera, koji je bio sam pred Posavcem, ali slabo zahvaća loptu i njegov udarac ide pored vrata.

22' Hajduk napada sa desnog boka, Šehić se probija s loptom, ali je obrana Rijeke na mjestu i lopta je izbačena u aut.

19' Šansa za Rijeku! Odlično je loptu poslao Grahovac za Kvržića, koji je pronašao Puljića koji puca prema golu. Lopta je pogodila Mikulića i otišla pored gola.

10' Rijeka prijeti sa Hajdukove lijeve strane, ali Heberov pas je presjekao Borja Lopez.

1' Sve je spremno za početak derbija na Rujevici!

UŽIVO: RIJEKA - HAJDUK 1-1

RIJEKA: Sluga, Pavelić , Punčec, Župarić, Zuta, Čanađija, Grahovac, Kvržić, Puljić, Heber, Gorgon

HAJDUK: Posavec, Juranović, Vučur, Mikulić, Lopez, Jurić, Hamza, Caktaš, Fomitschow, Šehić, Ivanovski