REAL SLOMIO NIZOZEMCE USRED AMSTERDAMA: / Real poveo poslije akcije koju je započeo Modrić, Asensio stavio točku na 'i'

Aktualni europski prvak Real Madrid slavio je protiv Ajaxa u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka

13.2.2019.
20:34

ISPISANA JE POVIJEST LIGE PRVAKA: /

Povijesna večer, donesena je odluka zbog koje ovo natjecanje nikad više neće biti isto

Aktualni europski prvak Real Madrid u prvom susretu osmine finala Lige prvaka u Amsterdamu je pobijedio Ajax sa 2-1, dok je u drugom susretu večeri Tottenham u Londonu deklasirao Borussiju Dortmund sa 3-0. Golove za 'Kraljevski klub' zabili su Karim Benzema (60) i Marco Asensio (88), dok je pogodak za Ajax zabio Hakim Ziyech (75).

Osma pobjeda Kraljevskog kluba

Bila je to osma uzastopna pobjeda 'Kraljevskog kluba' protiv 'Kopljanika', premda se vrlo lako moglo dogoditi i drugačije. Ajax je dominirao, stvarao prilike, čak i postigao prvi pogodak na utakmici koji je bio poništen nakon provjere VAR-om. No, kada je pritisak popustio, Real je proigrao i kaznio sve propuste nizozemskog sastava.

Domaćin je krenuo hrabro i napadački i prvu priliku imao je već u devetoj minuti, no Mazraoui je pucao pored gola. U 26. minuti je Tadić pogodio vratnicu, a u 36. minuti je Ziyech nakon fantastične akcije u kojoj su sudjelovala petorica igrača izašao sam ispred Courtoisa, no belgijski vratar je sjajno obranio. Samo minutu kasnije Ajax je poveo golom Tagliafica koji je nadskočio Ramosa, no slovenski sudac Skomina je nakon provjere VAR-om poništio pogodak. I to zbog Tadićevog zaleđa.

Modrić povukao, Vinicius pokazao talent

Real je u prvom dijelu bio nevidljiv. Europski prvak je samo jednom ozbiljnije zaprijetio, u 14. minuti je pucao Vinicius Junior, a Onana odlično obranio.

U drugom dijelu pritisak Ajaxa je popustio i gosti su stigli do daha. Prvu priliku u nastavku susreta imao je Real. U 51. minuti je opasno zaprijetio Benzema, ali je domaći vratar bio siguran. Uzvratio je Neres u 53. minuti, ali je pucao ravno u Belgijanca. Kako to već biva, europski prvak je kaznio promašaje domaćina u 60. minuti golom Karima Benzeme, no pola posla je napravio Vinicius Junior.

Domaćin se nije predavao i u 75. minuti je izjednačio golom Ziyecha. Tagliafico je ukrao loptu Vazquezu, gurnuo je na krilo do Neresa koji je povratnom loptom u sredini uposlio Zyecha, a ovaj lijepo zabio. U 88. minuti gosti su stigli do nove prednosti, a gol je nakon brze kontre zabio Asensio nakon sjajne asistencije Carvajala. U posljednjim trenucima susreta Ajax je imao zicer za izjednačenje, ali je Dolberg loše pucao.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real.

UŽIVO

Ajax - Real Madrid 1-2

(Tottenham - Borussia Dortmund 3-0)

Ajax: Onana,Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico; Schöne, De Jong; Ziyech, Van de Beek, David Neres; Tadić.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Nacho, Ramos, Reguilón; Modrić, Casemiro, Kroos; Bale, Benzema, Vinicius.

Kraj

90' Ramos je zaradio žuti karton i neće igrati u uzvratu.

88' GOOL Asensio je vratio vodstvo Madriđanima.

87' GOOL Fernando Llorente - Fernando Llorente je zabio dvije minute nakon što je ušao u igru.

83' GOOL Fernando Llorente - Jan Vertonghen je povećeo prednost Spursa.

75' GOOL Ziyech je primio loptu šesnaestercu i izbio sam na golmana, tuucao je nisko u lijevi kut i zabio.

71' Ziyech je tukao iz slobodnog udarca s oko 30 metara, slabo i ravno u Courtoisa.

60' GOOL Benzema je zabio poslje sjajne akcije Reala. Modrić je povukao, a lopta je došla do Viniciusa. Brazilac je pokazao zašto je nova zvijezda Reala, prošao je odlično te poslužio Benzemu, koji nije imao težak posao.

52' David Neres tukao nakon što je ušao u šesnaesterac. ali mu je Thibaut Courtois obranio šut.

47' GOOL Tottenham-Borussia D. - Jan Vertonghen je poslao loptu u šestnaesterac nakon čega ju je Heung-Min Son zakucao u mrežu.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45+2' Schöne je tukao iz slobodnog udarca iskosa, ali Courtois je obranio.

40' Gol koji je zabila momčad Ajax je poništen zbog ofsajda nakon intervencije VAR-a!

38' GOOL Tagliafico je zabio nakon što je lopta poslije odbijanca došla do njega.

36' Lijepu akciju složio je Ajax. Lopta je na kraju došla do Ziyecha, bio je jedan na jedan s Curtoisom, tukao je snažno po sredini, a Belgijac je pročitao njegove namjere.

26' Dušan Tadić je primio lijep pas u šesnaestercu, pucao je, ali je pogodio lijevu stativu.

22' Modrić igra dobru utakmicu, svugdje je po terenu.

20' Nakon početne dominacije domaćina, Real se probudio i postaje sve opasniji.

14' Opasno je tukao Vinicius s desetak metara iskosa, išla je lopta pod prečku, ali je Onana efektno obranio.

12' Schöne je pogodio živi zid iz slobodnog udarca s 30-ak metara.

11' Ajax je već tri puta zaprijetio gostima. Real je pod pritiskom i dalje.

9' Noussair Mazraoui je primio loptu u šesnaestercu, tukao je na kraju kraj lijeve stative.

7' Bale je tukao lijevom nogom ravno u vratara nakon dodavanja Luke Modrića. Ajax je potom uzvratio brzom akcijom, ali nije udarac Ziyecha bio dovoljno precizan.

4' Ajax dominra na otvaranju. Real je pod velikim pritiskom i teško izlazi iz svoje polovice.

1' Počela je utakmica.