KONFERENCIJSKA LIGA / Poljud slavi: Hajduk pokazao splitski dišpet, Portugalci su pali rezultatom 3-1

4.8.2022.
16:14
Miroslav Lelas/PIXSELL

Nogometaši Hajduka preokretom su došli do pobjede od 3-1 nad portugalskom Vitorijom u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, koja je u četvrtak odigrana na Poljudu pred 33.000 gledatelja.

Iako je Hajduk bio bolja momčad većim dijelom utakmice, Portugalci su poveli u 61. minuti pogotkom Miguela Mage. U 67. minuti Splićani su uspjeli izjednačiti, kad je Marko Livaja pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao Emir Sahiti i poslao ju u mrežu. U 75. minuti su Splićani došli do vodstva, a za 2-1 je pogodio Dario Melnjak. Potpuni preokret Hajduku je donio Filip Krovinović golom u 87. minuti.  Uzvratna utakmica u Guimaraesu na rasporedu je u srijedu, 10. kolovoza, s početkom u 18 sati.

PLAY OFF /

Ždrijeb Konferencijske lige: Hajduk nije imao sreće, čeka ga polufinalist Lige prvaka

----------------------------------------------

90+4' KRAAAAJ! Hajduk je upisao važnu pobjedu, uzvrat se igra za tjedan dana u Portugalu

87' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Filip Krovinoviććć, kada ga zabije, onda ga zabije... Bomba Hajdukovog Veznjaka za 3-1

86' Čolina se namjestio na udarac, no njegov udarac je blokiran

81' Izlazi Elez, u igru će ući Awaziem koji će debitirati u bijelom dresu

77' Izlaze Sahiti i Mikanović, ulaze Čolina i Lovrencsics

75' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pa zar opet ovaj čovjek, Dario Melnjak pogađa i donosi prednost splićanima

70' Izlazi Vuković, u igru će Atanasov

67' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Livaja je pucao, na drugoj vratnici se našao Sahiti koji je naručio espresso, Hajduk se ekspresno vraća u utakmicu

61' Nevjerojatno... Nakon što je Hajduk igrao Viktoriju pred gostujućim vratima, pogodak je visio u zraku, no jedna izgubljena lopta i nevjerojatan pogodak Mage izvan kaznenog prostora

58' Mikanović pronašao Vukovića, Vitoria opasno živi

57' Umalo autogol Venezuelanca Villanueve...

53' Stipe Biuk je pucao nakon solo prodora, no nije uspio svladati Varelu

48' Prvi udarac Vitorije večeras, lopta odlaz pored vratiju Lovre Kalinića

46' Počelo je drugo poluvrijeme, lopta je za domaće

45+3' Kraj prvog dijela na Poljudu, Vitoria može biti zadovoljna što nije primila pogodak

45+1' Livaja se prikrao iza portugalske obrane, no pucao je snažno u Varelu

39' Najbolji udarac na utakmici, Varela brani pokušaj Sahitija, u nastavku akcije čisto igranje rukom u kaznenom prostoru ali glavni sudac se nije oglasio

38' Nasrtaj na Sahitija, glavni sudac se nije oglasio, no potom se samo par sekundi poslije oglasio i dosudio prekršaj za Vitoriju

37' Udarac Sahitija iz velike udaljenosti, gostujući vratar Varela je samo pogledom isprati ovu loptu

33' Utihnula je utakmica, nema prilika, vodi se bitka na sredini terena

25' Prvi korner za goste, Hajduk otklonio opasnost

23' Žuti karton za Krovinovića nakon neopreznog starta

18' Udarac iz kuta je izveo Krovinović, gostujući vratar Varela hvala loptu uz male probleme

12' Grub start na Biuku koji je srušen u tranziciji, žuti karton za Silvu

10' Prvi udarac Hajduka u okvir vrata, Grgić je pucao, Varela brani bez velikih problema

9' Biuk u pretjeranoj želji da dođe do lopte radi prekršaj u napadu

8' Agresivan Almeida napravio prekršaj na Livaji koji je pao na koljena

3' Atraktivan potez Krovinovića, no njegovo dodavanje je otišlo izvan igre

1' Počela je utakmica, prva lopta će biti za goste

Izašle su postave!

Hajduk: L. Kalinić, Melnjak, Simić, Elez, Mikanović, Vuković, Grgić, Krovinović, Biuk, Livaja, Sahiti

Vitoria: Varela, Ogawa, Villanueva, Mumin, Maga, Silva, Semedo, Almeida, Luz, Silva, Lameiras

Malo iznenađenje u sastavu, umjesto novog pojačanja Awaziema će igrati Josip Elez.

Hajduk večeras otvara novu europsku sezonu protiv portugalske Vitorije Guimaraes u trećem pretkolu Konferencijske lige. Tribine Poljudske ljepotice bi trebale biti ispunjene do posljednjeg mjesta. Ispadanjem Rijeke i Osijeka, splićani su jedini hrvatski predstavnik u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu. U sezoni 2010./11. je zadnji put kada je Hajduk igrao skupino nekog europskog natjecanja.

Dambrauskas je na jučerašnjoj konferenciji za medije najavio susret.

"U tri dosadašnje utakmice ove sezone nismo bili na svom nivou. Vjerujem da ćemo s ritmom utakmica napredovati. Psihološki dio se ne može odvojiti od fizičke spreme. Ovakve utakmice su najlakše za trenera. Svi žele igrati. Nema ništa ljepše nego kada istrčiš na Poljud, a navijači pjevaju. Naš posao je da im se odužimo. Voljeli bi uoči uzvrata steći prednost, ali igramo protiv vrlo dobre momčadi. Ali, i mi smo kvalitetni", rekao je Hajdukov strateg.

Na konferenciji se našao i veznjak Filip Krovinović koji nije krio uzbuđenje prije današnjeg dvoboja.

"Igrao sam tamo više puta. Tamo ljudi žive za nogomet baš kao i u Splitu, stalno im je nogomet na pameti. Vidjeli smo i na zadnjem susretu da su se neki navijači na stadionu potukli s policijom, na koncu su bili i izbačeni. Lud grad, ludi navijači, ali i mi imamo takve", rekao je Krovinović.

Utakmicu Hajduk - Vitoria Guimaraes pratite uživo tekstualnim prijenosom na RTL.hr.