Hrvatski superkup / Dinamo je osvojio Superkup! Hajduk se raspao prilikom penala

Susret Dinama i Hajduka pratite u tekstualnom prijenosu uživo iz minute u minutu na RTL.hr od 20 sati.

9.7.2022.
12:30

Nogometaši Dinama osvojili su hrvatski Superkup nakon što su u zagrebačkom Maksimiru boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali Hajduk s 4-1. U regularnom dijelu nije bilo golova.

Dinamu je ovo sedmi osvojeni Superkup, dok je Hajduk ostao na četiri trofeja.

KRAJ

DINAMO - HAJDUK = 0-0 (P 4-1)

90' Gotov je regularni dio utakmice na Maksimiru. S obzirom da se radi o hrvatskom superkupu, pitanje pobjednika odlučuje se jedanaestercima.

85' Žuti karton za Lauritsena.

77' Ademi izlazi iz igre, a ulazi Baturina.

75' Ponovno Ademi stvara probleme za Hajduk! Prošao je dva igrača Hajduka, odigrao dupli pas s Petkovićem, ali Kalinić odlično reagira i ponovno spašava Hajduk.

73' Žuti karton za Ademija koji je koji trenutak prije izašao s terena zbog ozljede.

66' Nova velika šansa za Dinamo! Drmić je imao nevjerojatnu šansu, ali odlazi pored gola. Dinamo je trenutno veoma blizu vodstvu.

61' Žuti karton za Drmića nakon što je nagazio Krovinovića.

60' Što sada brani Kalinić! Ivanušec je imao praktički savršenu poziciju za pogodak. Odlično je torzom primio ubačaj, bio je samo nekoliko metara od gola Hajduka, pucao je volej koji je išao ravno u Kalinića, koji je ipak sjajno reagirao!

58' Dambrauskas radi prvu zamjenu na utakmici. Izašao je Biuk, a ušao je Sahiti.

52' Ponovno prijeti Ademi! Kapetan Dinama sada je pucao glavom, ali pored gola.

51' Prijeti Ademi! Lopta se odbila do kapetana Dinama koji je čekao na šesnaestercu, odlično je pucao, ali Kalinić fantastičnom paradom spašava Hajduk.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru! Čačić i Dambrauskas ostavljaju istu postavu na terenu.

45' Poluvrijeme na Maksimiru!

38' Petković je probao iz slobodnog udarca, ali on odlazi visoko preko gola.

36' Žuti karton za Mikanovića zbog prigovora.

30' PREČKA MIKANOVIĆA! Fantastično je pucao iz prvog dodira, a Dinamo spašava gornja vratnica. Ostaje bez pogodaka na Maksimiru.

25' Kalinić i Ljubičić pali su u šesnaestercu Dinama, Splićani su tražili kazneni udarac, ali VAR soba je otklonila svaku sumnju.

22' Opasno pred vratima Hajduka! Petković je dobio ubačaj po podu i gađao je iz prve. Kalinić s odličnom obranom spašava Hajduka od ranog deficita.

20' Kalinića je još namučio gležanj, izašao je iz igre gdje je dobio adekvatnu pomoć i ponovno se vratio u igru.

18' Novi udarac iz kuta za Hajduk. Dinamova obrana to čisti, a napad je završio s prekršajem na Petkoviću. Sada se Hajduk postavio visoko, čak tri igrača ispratila su slobodni udarac koji je Livaković izveo u Dinamovom šesnaestercu.

16' Sada i drugi Kalinić leži na terenu. Izgleda kako je netko skočio napadaču Hajduka na gležanj, ali sve je u redu s bivšim Vatrenim.

10' Tukao je Livaja! Desetka Hajduka odlično se zagradila i ugostila loptu, s primanjem se odmah Livaja izvukao i na udarac koji je silovito po podu prošao malo pored vratnice Livakovića.

9' Opasno je bilo! Livaja je uputio odličnu loptu Biuku, koji je imao slobodu na lijevoj strani. Ipak, nije imao previše opcija, htio je uposliti Kalinića, ali DInamo izbacuje u korner kojeg Livaković boksa.

9' Malo je Hajduk preuzeo komandu na terenu. Dinamo se postavio veoma visoko, ali Splićani su izdržali presing Modrih.

7' Moharabi se previše zaigrao. Nije se na vrijeme riješio lopte i upustio se u vođenje na sredini terena. Hajduk kažnjava i dolazi do solidne polukontre, ali bez opasnosti.

5' Nezgodan sudar Perića i Kalinića. Vratar Hajduka dobio je udarac u rebra i ostao je ležati na terenu, gdje je dobio pomoć liječnika. Ipak, čini se da će sve biti dobro s kapetanom Hajduka.

4' Vatrena je atmosfera na Maksimiru. Čuje se 'Volim Dinamo' sa zagrebačkih tribina, koje punom snagom bodre aktualne prvake.

1' Počeo je SuperSport Superkup na Maksimiru!

Sastav Bijelih:

Objavljeni su sastavi uoči utakmice!

Početak nogometne sezone u Hrvatskoj dolazi s hrvatskim Superkupom, u kojem će se sukobiti aktualni prvak Dinamo i aktualni osvajač Rabuzinovog sunca, Hajduk. Susret se igra u Zagrebu u subotu od 20 sati.

Radi se o prvoj utakmici nogometne sezone u Hrvatskoj i sigurno će obje momčadi biti željne otvoriti ju s pobjedom protiv najvećeg rivala i time osvojiti prvi trofej u dugoj sezoni.

Kako su sijali, tako će žeti /

Superkup istine: Otkrivamo što očekivati od utakmice koja će pokazati snagu Dinama i Hajduka u novoj sezoni

Ulogu favorita ima aktualni prvak, Dinamo. Modri su doveli velika pojačanja preko ljeta, kao što su Josip Drmić, drugi najbolji strijelac HNL lige u prošloj sezoni. Doveden je i Robert Ljubičić, talentirani veznjak koji je stigao iz bečkog Rapida. Tu je i Boško Šutalo, 22-godišnji Stoper doveden iz Italije za 3.5 milijuna eura.

Što se tiče Hajduka, glavni cilj je ostvaren - zadržala se glavna jezgra momčadi s kojom će Bijeli loviti naslov prvaka. Predvođeni Markom Livajom, Hajduk je odlično izgledao prošle sezone i zanimljivo će biti pratiti kako će ova momčad izgledati nakon ljetnih priprema.

Susret Dinama i Hajduka pratite u tekstualnom prijenosu uživo iz minute u minutu na RTL.hr.