Uvjerljivi Modri / Dinamo dominirao protiv Osijeka i gazi prema novoj tituli, majstorska igra Petkovića!

Dinamo s današnjom pobjedom i porazom Hajduka može osigurati titulu. Osijeku je, s druge, današnja pobjeda od presudne važnosti ukoliko žele ostati u borbi za naslov prvaka.

8.5.2022.
14:00
Pixsell & RTL.hr

U posljednjem susretu 34. kola Prve HNL Dinamo je u Zagrebu svladao Osijek 3-0 (1-0). Dinamo ima četiri boda više od Hajduka i blizu je obrane naslova prvaka. Strijelci na maksimirskom stadionu bili su Mislav Oršić u 34., Dario Špikić u 60. i Luka Menalo u 81. minuti, a treba reći kako je gostujući sastav iz Osijeka cijelo drugo poluvrijeme odigrao s igračem manje (isključenje Čeberka).

Dinamo do obrane naslova može doći u idućem, pretposljednjem kolu, kada gostuje na Šubićevcu. Ukoliko pobijedi Šibenik rezultatski će nevažna postati utakmica zadnjeg kola u Zagrebu između Dinama i Hajduka. Splićani, pak, u 35. kolu igraju na Poljudu protiv Istre 1961.

Ovim porazom Osijek je izgubio svaku šansu za dolazak na tron ljestvice, dok matematički još uvijek može biti drugi (četiri boda manje od Hajduka).

KRAJ

Dinamo Zagreb - Osijek = 3:0

35' Oršić
60' Špikić
81' Menalo

81' Petković sjajno proigrava Menala koji trese lijevi kut.

81' GOL MENALO!!!

75' Zadnja izmjena za Osijek, izlazi Fiolić, a ulaziTopčagić.

72' Petković odlično igra danas! Umalo zabija pogodak glavom nakon ubačaja Bočkaja.

65' Žuti karton za Mišića.

60' Strijelac za Dinamo je Dario Špikić. Akciju je započeo Oršić, koji je dodao Bočkaju. On proslijeđuje do Špikića koji lako riješava s pet metara za vodstvo od 2:0 za Dinama.

60' GOL DINAMOOO!

58' Izvrsan pokušaj Ademija koji je rezultirao s dva kornera u nizu za Modre.

56' Bjelica radi još tri izmjene. Izašli su Mierez, Nejašmić i Lovrić. U igru su ušli Fućak, Brlek i Mance.

53' Dinamo prijeti! Petković je uzeo skok na petercu, ali je pucao ravno u vratara Osijeka.

46' Kreće drugo poluvrijeme. Bjelica je izvadio Kleinheislera, a ušao je Bartolec.

45' Kraj prvog poluvremena! Dinamo u dominantnom stilu odlazi na predah. Imali su 61 posto posjeda, osam udaraca i Osijeku nisu dopustili ni jedna udarac po okviru vrata.

44' Crveni karton za Osijek! Čeberko je prekršajem srušio Špikića. Pajač je izvadio žuti karton, što je drugi za braniča Osijeka. Klupa Osijeka je skočila u zrak, ali uzalud...

40' Velika prilika za Dinamo! Špikić je nosio loptu i proigrao Ristovskog na desnoj strani, koji iz prve dodaje Ademiju blizu pet metara. Makedonac tuče iz prvog dodira, a Ivušec je odličnom reakcijom zaustavio siguran pogodak Modrih.

37' Odlična prilika Osijeka! Gosti su skoro uzvratili udarac, Kleinheisler je ubacio na pet metara, a Mierez je bio najviši. Ipak, lopta odlazi malo pored vratnice...

35' Petković je s odličnom dijagonalo pronašao Oršića koji je istrčavao po lijevoj strani. Krilo Dinama ostalo je samo s dva braniča koje je izbacio driblingom i na koncu posprema loptu u mrežu.

35' GOOOOOL ORŠIĆ!!

33' Solidna polušansa za Modre. Špikić je dvaput ubacio u šesnaesterac, ali Ademi je bio u zaleđu i na kraju akcije je dosuđeno zaleđe.

29' Osijek istrčava kontru, Fiolić dodaje do Kleinheislera, ali on loše hvata loptu i šansa prolazi bez opasnosti za gol Dinama.

23' Udara iz kuta za Dinamo, ali hvata Ivušić loptu u ruke.

18' Dinamo je sada preuzeo kontrolu nad loptom. Za sada su obje momčad čvrsto zatvorene izmjenjuju se u kontroli igre.

10' Udarac iz kuta za Dinamo, igra se poltan i napadački nogomet s obje strane.

9' Gol za Osijek, ali ga Pajač poništava zbog igranja rukom!

6' Visoki presing Osijeka koji stišće Dinamo već na 30-40 metara od Livakovića.

5' Prvi korner na utakmici, izborio ga je Osijek.

1' Počela je utamica na Maksimiru! Nešto više od 15 tisuća ljudi ispratiti će susret uživo.

Dinamo: Livaković, Bočkaj, Šutalo, Lauritsen, Ristovski, Ademi, Mišić, Ivanušec , Oršić, Špikić, Petković

Osijek: Ivušić; Grgić, Škorić, Lončar, Čeberko,Žaper, Nejašmić,Fiolić, Lovrić, Kleinheisler, Mierez

U nedjelju se nastavlja 34. kolo Prve HNL. Posljednje dvije utakmice jednog od posljednjih kola donose i dva susreta između hrvatskih nogometnih sila. Na Rujevici se sastaju Rijeka i Hajduk u Jadranskom derbiju, dok na Maksimiru Dinamo ugošćuje Osijek.

Matematika je jednostavna. Dinamo s pobjedom protiv Osijeka i porazom Hajduka ima šansu postati novo-stari hrvatski prvak i time zapravo s najmanje stresa privesti ovu sezonu kraju. Drugoplasirani Hajduk ima 66 bodova, što je četiri manje od Dinama tri kola prije kraja.

"Ne želim reći igračima da je biti ili ne biti, jer nije. U ovom prekrasnom ambijentu protiv renomiranog protivnika koji nam želi uzeti skalp u Maksimiru trebamo biti na nivou. Ako tako bude, ako bude potpore sa sjevera i zapada, učinit ćemo sve da dođemo do željene pobjede," rekao je Čačić povodom utakmice za RTL.

Osijeku je, s druge, današnja pobjeda od presudne važnosti ukoliko žele ostati u borbi za naslov prvaka. U posljednje dvije utakmice igrači Nenada Bjelice uzeli su samo jedan od mogućih šest bodova, a zaostatak za Dinamom iznosi, ni manje ni više, nego pet bodova.

Susret Dinama i Osijeka pratite iz minute u minutu na tekstualnom prijenosu na RTL.hr.