SENZACIJA U DANSKOJ: / Rijeka jednim od najluđih golova srušila moćni Kopenhagen i izborila plasman u Europsku ligu

Rijeka će suparnike u natjecanju po skupinama saznati u petak od 13 sati

1.10.2020.
21:53
Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke izborili su nastup u natjecanju po skupinama Europske lige zahvaljujući 1-0 (1-0) pobjedi na gostovanju protiv danskog Kopenhagena u susretu posljednjeg pretkola. Rijeka je do pobjede stigla autogolom Ankersena u 20. minuti. Hrvatski je predstavnik uspio izdržati pritisak domaćih u prvih 15-ak minuta, a onda iz prve napadačke akcije doći i do prednosti koju je zadržao do kraja.

[VIDEO] RIJEČANI SE NARUGALI DANCIMA I IZNENADILI CIJELU EUROPU: /

Pogledajte komičnu reakciju obrane koja je dovela Rijeku u vodstvo

Iako se igralo na polovici terena koja je pripadala Rijeci igrači Kopenhagena tim pritiskom nisu uspjeli stvoriti niti jednu izglednu priliku za pogodak.

Majstorija Andrijaševića

Kako je vrijeme odmicalo, tako je Rijeka postajala sve sigurnija na travnjaku, a u 20. minuti je uz veliku dozu sreće stigla i do prednosti. Andrijašević se izborio za loptu na svojoj polovici terena i krenuo u sprint prema domaćem golu praćem domaćim stoperom Nelssonom. Kada su stigli na 20-ak metara od vrata u akciju se umiješao i drugi domaći stoper Sigurdsson koji se u odsudnom trenutku poskliznuo i sapleo Nelssona pa je Andrijašević neometan ušao u kazneni prostor. Kapetan Rijeke odlučio se lobati istrčalog vratara Johnssona, njegov je pokušaj odsjeo na gredi, ali se od nje odbio ravno u noge Ankersena koji se našao na pola metra od gol-linije i nije imao nikakvih izgleda reagirati te se lopta od njega odbila u mrežu.

Do kraja prvoga dijela Rijeka je mirno držala prednost, domaći su rijetko prijetili, a i iz tih svojih pokušaja niti jednom nisu bili precizni, da bi početkom nastavka prva do prilike stigla upravo Rijeka. Ponovno se u šansi našao Andrijašević, no kada je sa 15-ak metara uputio udarac već je bio u padu, pa je Johnsson uspio nogom otkloniti prijetnju.

Opasni domaćin

Ulaskom hrvatskog veznjaka Mudražije u 56. minuti Kopenhagen je postao opasniji po gol Rijeke, upravo je Mudražja u 63. minuti prošao po lijevom krilu i uputio prizemni centaršut u kazneni prostor, Wind je pokušao udarcem sa 15 metara, no lopta je pogodila jednog igrača Rijeke u bloku i završila u korneru.

Vođa napada Kopenahena Wilczek imao je dvije velike prilike u razmaku od samo dvije minute, no njegov volej sa ruba kaznenog prostora u 72. minuti prohujao je preko grede, da bi u 74. imao "zicer", ali je sa 10-ak metara glavom neometan praktički dodao loptu u naručje Nevistića.

Imala je Rijeka veliku priliku potvrditi pobjedu u 87. minuti kada je ubačaj Tomečaka nekako stigao do Escovala čiji je udarac s dva metra umalo prošao kroz noge Johnssonu, no domaći je vratar ipak uspio zadržati loptu izvan gola. Samo nekoliko sekundi potom Pep Biel je mogao poravnati, no na njegov udarac požrtvovno se u blok bacio Velkovski.

Rijeka će suparnike u natjecanju po skupinama saznati u petak od 13 sati kada je u Nyonu predviđen ždrijeb. Uz Rijeku u ždrijebu će se naći i zagrebački Dinamo koji je ranije u četvrtak na svom terenu svladao estonsku Floru sa 3-1.

KOPENHAGEN, PLAY-OFF EUROPA LIGE, STADION PARKEN

KOPENHAGEN - RIJEKA 0:1

STRIJELAC: 0-1 Ankersen (20-ag)

KOPENHAGEN: Johnsson - Ankersen (Bartolec, 67), Nelsson, Sigurdsson, Bengtsson - Zeca, Stage (Mudražija, 56); Pep Biel, Wind, Fischer (Kaufmann, 46) - Wilczek

RIJEKA: Nevistić - Tomečak (Raspopović, 90+1), Capan, Velkovski, Smolčić, Štefulj - Pavičić (Lepinjica, 76), Andrijašević, Čerin, Lončar - Kulenović (Escoval, 83)

87' Tomečak je ubacio, Escoval uspio doći do lopte i malo je falilo da završi u mreži domaćina.

83' Iz igre izlazi Sandro Kulenović, u igru ulazi Joao Escoval.

76' Iz igre izlazi Domagoj Pavičić, u igru ulazi Ivan Lepinjica.

74' Domaćini su sve opansiji, Wilczek je pucao glavom, srećom, Nevistić je bio na mjestu.

72' Nakon ubačaja s lijeve strane, lopta je došla do Wilczeka na 16 metara, tukao je iz voleja, malo iznad gola.

70' Pavičić je izbacio dvojicu igrača, lopta je došla do Čerina, ali je njegov udarac sa 16 metara završio u bloku

67' Iz igre izlazi Peter Ankersen, a ulazi KarloBartolec.

65' Domaćini rade veliki pritisak u zadnjih nekoliko minuta.

60' Ankersen je tukao s 20 metara preko gola.

56' Iz igre izlazi Jens Stage, u igru ulazi Robert Mudražija.

53' Biel je tukao iz slobodnog udarca, Nevistić je lijepo obranio.

50' Kulenović se riješio braniča, sjurio u kazneni prostor i ubacio. Andrijašević se izborio za loptu, ali njegov udarac skinuo je vratar.

49' Wind je tukao s oko 25 metara, lopta je otišla daleko od gola.

48' Brza kontra Rijeke po desnoj strani, Andrijašević je ubacio na prvu, Kulenović uspio skrenuti loptu, ali u ruke vratara

46' Utakmica se nastavila. Iz igre je izašao Viktor Fischer, u igru ušao Mikkel Kaufmann.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Kulenović je izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora. Andrijašević je tukao, ali je pogodio živi zid.

36' Nakon ubačaja lopta je došla do Bengtssona, koji je snažno tukao s 15 metara, ali je lopta završila u bloku.

32' Opasan ubačaj za domaćine, Stage je pucao glavom, lopta je otišla kraj gola

20' GOOL Kulenović je uspio izboriti jednu loptu te je odigrao za Andrijašević koji je pretrča ravno pola terena, nakon čega je iskoristio sudar braniča, prošao sam i uspio majstorcki prebaciti vratara. Lopta se na kraju odbila od grede i završila u koljenu Ankersena pa u mreži. Gol pogledajte OVDJE.

18' Nema izglednih prilika. Igra se većino mna polovici Rijeka, ali domaćini ne mogu probiti njihov blok.

15' Smolčić je tukao s 25 metara, ali je lopta završila u bloku.

14' Andrijašević je dugom lptom tražio Kulenovića, ali lopta je završila kod vratara.

12' Nevistić je odnio jedan opasan ubačaj.

10' Bengtsson je tukao s 18 metara, ali daleko od gola.

8' Capan je krivo odigrao dodavanje, ali srećom na kraju uspio izbiti loptu u korner ispred Wilczeka.

8' Domaćini visoko pritišću.

4' Opasan ubačaj s desne strane, Nevistić je kratko dirao loptu i izborio korner.

1′ Počela je utakmica.

18:59 - Protivnik Rijeke, Kopenhagen, je momčad koja je prošle godine igrala u četvrtfinalu Europske lige i izgubila na neutralnom terenu od Manchester Uniteda tek u produžetku.

“Dugi niz godina je Kopenhagen u skupinama Lige prvaka i Europa lige te su po tom pitanju ispred nas i s većim iskustvom. Ne mora to ništa značiti jer se igra na jednu utakmicu. Tu nema nekog velikog favorita. Nemamo što izgubiti, idemo pokazati ono što znamo i nema veze tko je favorit na papiru”, mišljenja je vezni igrač Rijeke Stjepan Lončar.

Dinamovu utakmicu možete pogledati na programu Arenasport 1, a prijenos Rijeke je na drugom programu te televizije.