DINAMO - SLAVEN BELUPO 2-1: / Modri rutinski do pobjede, predivni pogotci Hodžića i Bogojevića obilježili utakmicu

Dinamo je bez većih problema odradio utakmicu protiv Slaven Belupo i kupio mir pred uzvrat protiv Astane

10.8.2018.
21:45
PIXSELL

U prvom susretu 3. kola Prve HNL-a u Zagrebu su nogometaši Dinama pobijedili Slaven Belupo s 2-1 (2-0). Dinamo je uvjerljivo došao do pobjede zahvaljujući dva gola u prvom poluvremenu, a koprivnička momčad je tek na samom kraju utakmice došla do počasnog gola.

Dva eurogola

Dinamo je poveo u 19. minuti pogotkom Armina Hodžića nakon duge lopte Poljaka Kadziora, iako se činilo da je Dinamov napadač bio u zaleđu, a potom je loptu smirio rukom. U 42. minuti nakon velike gužve, Marko Lešković je udarcem nogom pronašao put do mreže Koprivničana. U 90. minuti Slaven je smanjio prelijepim golom Bruna Bogojevića, koji je ubačaj Kamerunca Bongoungija s lijeve strane petom sproveo u mrežu.

Samo 100 gledatelja

Na ljestvici vodi Dinamo s 7 bodova i utakmicom više od Rijeke (6) i Osijeka (6), dok je Slaven peti s dva boda. Pred 1000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Križarić iz Čakovca.

DINAMO - SLAVEN BELUPO 2-1

DINAMO: Livaković - Théophile-Catherine, Perić, Lešković, Moharrami - Šunjić - Oršić, Knežević, Hodžić, Kadzior - Gavranović

SLAVEN BELUPO: Marković - Šarlija, Musa, Međimorec - Vidović, Aparicio - Goda, Puclin, Bongongui, Karamarko - Jelić

93' Kraj utakmice!

90' GOOOOOOOOL! Strijelac za Slaven Belupo je Bruno Bogojević, predivan pogodak petom!

87' Mirna završnica, bez istaknutijih prigoda.

84' Polako se utakmica na Maksimiru privodi kraju. Gledamo dosta mirnu završnicu, nijedna momčad više nema imperativ napadanja.

80' Dinamo kontrolira utakmicu i isprobava neke nove taktičke opcije čekajući kraj dvoboja.

76' Zadnja promjena kod Dinama, izlazi Bojan Knežević, a ulazi Amer Gojak.

72' - Slaven Belupo djeluje puno bolje u drugom poluvremenu.Bongongui je probao iz voleja, ali njegov udarac odlazi preko grede.

71' Žuti karton zbog profesionalnog prekršaja dobio je Puclin.

68' Dobra prilika za Dinamo, zamalo je Mendy zabio autogol.

64' Centrirao je u Dinamov šesnaesterac Bongongi, ali obrana Modrih sigurno reagira i čisti.

61' Nova promjena kod Dinama, iz igre će Gavranović, a na teren će Petar Stojanović.

59' Kadzior je pokušao dobrim ubačajem iz slobodnog udarca, mirno to hvata Marković.

56' Zadnja promjena kod gostiju, izašao Međimorec, a ušao Musa.

55' Povukao je Bongongi nakon kontre Slavena i zapucao pored gola.

52' Velika gužva u kaznenom prostoru Belupa, pokušavali su udarcima Menalo i Gavranović, ali spasili su se gosti.

48' Kadzior je fenomenalno ubacio s desne strane, a malo je prekratak za taj centaršut ostao Menalo i propustio zakucati loptu u mrežu.

47' Slaven Belupo odmah na početku napravio je dvije izmjene, iz igre su izašli Aparicio i Jelić, a ušli su Mendy i Gordana. Kod Dinama je u svlačionici ostao Oršić, a ušao je Luka Menalo.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme je na Maksimiru!

42' GOOOOOL! Nakon gužve u kaznenom prostoru strijelac je Marko Lešković!

41' Milav Oršić centrirao je vanjskom i pogodio glavu Slavenovog stopera.

39' Opet je Hodžić majstorski prihvatio i primirio loptu u kaznenom prostoru Slavena, ali obrana Belupa čisti tu loptu.

35' Poljak se pridigao i može nastaviti utakmicu.

34' Ostao je ležati Kadzior, izbačena je lopta i čeka se da se vidi može li nastaviti igru.

30' Ubacio je Kadzior u kazneni prostor, ali mirno to kupi vratar Slaven Belupa, Ante Marković.

28' Ubacio je Šunjić, glavom je loptu zahvatio Hodžić, ali to nije bilo precizno.

25' Još jedan prekršaj Rrahmanija u napadu, agresivno napada Dinamo.

22' Probudio se Slaven Belupo i pokušava napadima preko bokova.

19' GOOOOOOOOLO! Vodi Dinamo, strijelac je Armin Hodžić!

15' Još jedan prekršaj u napadu nakon duge lopte Dinama, ovaj puta je krivac Hodžić.

12' Pokušao je Rrahmani dugom loptom pronaći nekoga u napadu, ali je odmah napravio i prekršaj pa je akcija prekinuta.

8' Armin Hodžić s velike udaljenosti šalje loptu visoko preko gola.

5' Pokušao je Mislav Oršić iz slobodnog udarca i pogodio živi zid, a onda nakon odbijene lopte pucao daleko od vrata Slavena.

3' Oršić je zabio pogodak nakon dobre lopte s boka, ali bio je u zaleđu i gol je poništen.

1' Počela je utakmica!