KVALIFIKACIJE ZA LP / Bizarna utakmica : Modri izborili play-off Lige prvaka, Ludogorec dobio tri crvena kartona

Tekstualni prijenos pratite na našem portalu

9.8.2022.
15:39
RTL

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u play-off Lige prvaka 4-2 (6-3) pobjedom protiv bugarskog Ludogoreca u uzvratnom susretu 3. pretkola te će se za ulazak u natjecanje po skupinama najelitnijeg nogometnog natjecanja na svijetu boriti protiv norveškog Bodo/Glimta.

NEVJEROJATNO IGRAJU /

Modri moraju strahovati: Dinamov sljedeći protivnik zabio 26 golova u šest utakmica

Dinamo je 2-1 prednost ostvarenu u prvom dvoboju prije tjedan dana u Bugarskoj dodatno "podebljao" golovima Josipa Drmića (12) i Mislava Oršića (27-11m, 44), no Kiril Despodov (45+4, 49-11m) je sa svoja dva gola unio dašak nervoze u drugo poluvrijeme. Ipak, s dva igrača više Dinamo je uspio izboriti još jedan kazneni udarac kojim je definitiivno riješio pitanje prolaska.

Siguran izvođač je bio Bruno Petković (87-11m), a Ludogorec je susret okončao sa samo osam igrača jer je zbog povlačenja Oršića u gol-šansi isključen Karničnik. Bodo/Glimt i Dinamo prvi će susret igrati 16. ili 17. kolovoza u Norveškoj, dok je uzvrat 23. ili 24. kolovoza u Zagrebu. Ukupni pobjednik će igrati u skupini Lige prvaka, a poraženi u skupini Europske lige.

KRAJ!

GNK Dinamo 4-2 Ludogorec (6-3)

Drmić 12' / Oršić 27' (11m) 44' / Petković 87' (11m)

Despodov 45+1' 49' (11m)

--------------------------------

90+5' KRAAAJJJ! Modri su upisali važnu pobjedu te će igrati u play-offu Lige prvaka protiv norveškog Bodo Glimta

90+1' Izašao je Špikić, zadnjih par minuta će dobti Menalo

90' Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade

90' Perić je uputio udarac glavom kojeg hvata Sluga

87' GOOOOOOL! Bruno Petković posprema loptu s bijele točke za 4-2

86' Karničnik zaradio crveni karton, to je treći isključujući karton za goste

84' Kazneni udarac za Modre!!! Karničnik ruši Oršića koji daje loptu Bruni Petkoviću

83' Nezadovoljstvo na tribinama, Modri se muče s dva igrača više

82' Dinamo ima 58 posto posjeda lopte dok Ludogorec na 42 posto

72' Rick je grubo startao na Špikića i zaradio crveni karton, Ludogorec ostaje s dva igrača manje

71' Petković je zamjenio Drmića u vrhu napada

70' Neoprezan start Moharramija zbog kojeg je zaradio žuti karton

65' Nešto mirnija igra u nastavku utakmice

56' Udarac Ivanušeca izvan kaznenog prostora, nije bio težak zadatak za Slugu

52' Ludogorec pritišće Modre, Ljubičić čisti loptu s peterca

49' NEEEE! Dino Perić neoprezno igra rukom, Despodov matira Livakovića s bijele točke

46' Zamjene kod Dinama, igru su napustili Baturina, Mišić i Ristovski, a ušli su Ivanušec, Gojak i Moharrami

46' Početak drugog poluvremena, lopta je za goste

45+4' Kraj dominantnog prvog poluvremena, Dinamo je puno bolja momčad na travnjaku

45+4' ŠTETAAA! Despodov je kaznio Dinamovu neopreznost i postigao pogodak u zadnjim sekundama prvog poluvremena

44' GOOOOOL! Oršić se sjajno ubacio u šesnaesterac, njegov udarac se odbio od vratnice i donio Dinamu prednost od 3-0

33' Drmić se savršeno izborio za udarac, no malo je nedostajalo da Dinamo zabije treći pogodak

27' GOOOOOL! Mislav Oršić je realizirao kazneni udarac, Sluga je pogodio stranu no nije mogao obraniti snažan udarac Oršića

25' Špikić je iznudio kazneni udarac za Modre

23' Rabona Darija Špikića, Drmić se zagradio i ostavio loptu Baturini čiji udarac odlazi pokraj vrata

22' Verdon je imao priliku, no nije pogodio okvir gola

18' Crveni karton za goste! Yankov napravio grub prekršaj na Ademiju i zaradio drugi žuti, isključujući crveni karton

17' Sjajan udarac Yankova, Livaković u stilu hobotnice brani udarac

12' GOOOOOL! Josip Drmić glavom matirao slugu, Modri dolaze u vodstvo

11' Prekid je izveo Oršić, Ademi šalje loptu preko vrata Simona Sluge

10' Prva javna opomena na susretu, požutio je Yankov

4' Odličan udarac kapetana Modrih, no njegov udarac brani Sluga

1' Počela je utakmica u Maksimiru

Postava Modrih (4-2-3-1)

Dinamova klupa: Zagorac, Moharrami, Lauritsen, Dilaver, Ivanušec, Gojak. Bočkaj, Tolić, Petković, Emreli, Marin, Menalo

Postava Ludogoreca (4-3-3)

Sluga - Nedyalkov, Plastun, Verdon, Cicinho - Show, Piotrowski, Yankov - Despodov, Rodrigues, Rick

Danas od 20 sati na Maksimiru Dinamo dočekuje bugarski Ludogorec. Dinamo ima prednost od 2:1 iz prvog susreta. Modri su u prvih deset minuta zabili dva gola, imali još pokoju šansu, a zatim pali i prepustili igru domaćinu.

Dinamo je strepio do samog kraja, no na kraju je momčad Ante Čačića uspjela doći do važne pobjede. Dinamo tako s minimalnom prednošću dočekuje bugarskog prvaka.

Ante Čačić ponovno ima veliku dvojbu u napadu između Josipa Drmića i Brune Petkovića. Petković u zadnjih nekoliko utakmica ponovno ne briljira, te je sve izglednije kako će Josip Drmić biti prva prijetnja Ludogorecu. Ljubičić bi ponovno trebao zaigrati na poziciji beka. Čačić je na konferenciji uoči utakmice objavio kako su se igrači uspjeli odmoriti nakon utakmice u Varaždinu. Čačić je najavio kako ne bježe od uloge favorita i kako će ići na pobjedu.

S druge strane isto je najavio i trener Ludogoreca. Ante Šimundža izjavio je kako su u Bugarskoj bili bolja momčad te kako su im samo nedostajali golovi.