ISTRA 1961 - HAJDUK 0-2: / Jairo načeo domaćine, Gyrcucso golom iz slobodnjaka potvrdio pobjedu

Lagano je Hajduk došao do pobjede na gostovanju u Puli

30.3.2019.
18:40
PIXSELL

U zadnjem dvoboju 26. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Hajduka slavili protiv Istre 1961 s 2-0 (1-0) i probili se na četvrto mjesto. Splićani su pobjedom u Puli stigli konačno na mjesto koje vodi u Europu, a Hajduk sada ima isti broj bodova (43) kao i trećeplasirani Osijek.

Caktaš pokušao panenku

Hajduk je poveo u 11. minuti kada je Brazilac Jairo iskoristio pogrešku obrane Puljana i neobranjivo zabio desnom nogom. U 64. minuti branič Istre Rodriguez igra rukom u svom kaznenom prostoru, no Mijo Caktaš nonšalantno izvodi penal, kojeg vratar Čondrić s lakoćom brani.

Jairo je u 79. minuti imao priliku za drugi gol, ali je s pet metara pucao jako loše, preko vrata, da bi u 81. minuti Nejašmić pogodio vratnicu. Minutu prije kraja igrač domaćih Franić dobiva crveni karton, a iz slobodnog udarca s 17 metara Mađar Adam Gyurcso pogađa za konačnih 2-0. Pred 3500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Vučković iz Zagreba.

Kraj utakmice!

90' GOOOOOOL! Zabio je Gyurcso!

81' Oduzeo je Nejašmić loptu na sredini terena, sjurio se sam prema Čondriću, pucao je iskosa no vratar domaćih dotakao je loptu i skrenuo je u stativu.

74' Ozbiljno je zaprijetio Jradi, ali udarac odlazi malo pored vrata!

64' Caktaš nije zabio s bijele točke!

63' Jedanaesterac za Hajduk! Rodriguez je igrao rukom u svom šesnastercu.

59' Borja Lopez dobio je žuti karton zbog prekršaja na Mierezu.

53' Pokušao je Caktaš ugroziti vrata domaće momčadi udarcem sa 17 metara, prošlo je to pored vrata.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Tahiraja u igru je ušao Gyurcso.

45' Kraj je prvog poluvremena.

43' Tukao je Tahiraj s 20 metara iskosa, ali nije uspio pogoditi okvir vrata.

36' Ismajli je dobio žuti karton.

28' Prijeti Hajduk sa svih strana. Nakon nekoliko kratkih dodavanja sada je idealno proigran Bradarić, međutim na kraju je mladi igrač Bijelih blokiran pri pokušaju da uputi udarac s 13 metara.

21' Visoki pritisak Hajduka umalo je urodio novom pogreškom obrane domaće momčadi, na koncu je vratar Čondrić u posljednji trenutak uspio spasiti gotovo siguran pogodak.

15' Prvi žuti karton na utakmici dobio je Galilea nakon neopreznog starta na Jradija.

11' GOOOOOOL! Jairo je strijelac!

10' Igra se žustro, obje momčadi imaju dulje faze napada.

2' Prvu priliku imala je domaća momčad. Lopta je nakon ubačaja s desne strane došla do Sanea koji je pucao iz prve s 10 metara, ali Posavec sjajnom reakcijom spašava pogodak.

1' Počekla je utakmica.

Prije utakmice:

Nogometaši Hajduka danas od 19 sati igraju protiv Istre 1961 na Aldo Drosini u Puli u sklopu 26. kola HT Prve lige. Bijeli su ove sezone dva puta igrali protiv momčadi iz Pule i oba puta su slavili. Prvi put u rujnu 2018. godine Hajduk je pobijedio s 4:2 na Aldo Drosini, a zatim i 3:1 u listopadu iste godine na Poljudu.

"Utakmica je vrlo bitna u smislu da jedan ciklus završimo pozitivno. Mislimo da nas čeka vrlo zahtjevna utakmica. Istra ima vrlo dobar napadački potencijal i po kvaliteti kadra ne zaslužuje mjesto na kojemu je sada. Imali su unutarnjih problema, mijenjali trenere, ali generalna slika Istre je da ima dobar potencijal i da nas očekuje baš zahtjevan dvoboj", kazao je trener Bijelih Siniša Oreščanin na konferenciji za medije uoči današnjeg dvoboja.

Strateg Bijelih danas ne može računati na Oleksandra Svatoka koji je suspendiran za ovu utakmicu zbog isključenja na susretu protiv Rudeša (dva žuta kartona), a Ante Palaversa bit će pošteđen nakon što je odradio tri kompletne utakmice za U-19 reprezentaciju Hrvatske. Stipe Vučur će zbog ozlijede na duže vrijeme biti van konkurencije.

Ivan Vučković bit će glavni sudac današnje utakmice, pomagat će mu Ivica Modrić, Igor Krmar i Ante Čuljak. Svi redom sa zagrebačkom adresom.