FESTIVAL GOLČINA NA POLJUDU: / Eduok bacio navijače u trans, ali ono što je napravio mladi veznjak prepričavat će se danima

Drugi Hajduk nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova

4.8.2019.
19:43
Miranda Cikotic/PIXSELL

U susretu 3. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu svladao Lokomotivu sa 3-0 (2-0). Pogotke za treću pobjedu Splićana u isto toliko kola bili su Caktaš (40), Eduok (43) i Nejašmić (57).

NA POLJUDU OSVANULA ZASTAVA S USTAŠKIM POZDRAVOM: /

Nova sramota Torcide, ovo će skupo koštati Bijele?

Ključni trenuci utakmice dogodili su se krajem prvog poluvremena, od 39. do 43. minute. Prvo su gosti u jednoj akciji imali dvije velike prilike za vodeći pogodak, ali je Karačić udarcem glavom nakon kornera pogodio vratnicu, da bi Datković potom s manje od pet metara prebacio vrata. Kazna je uslijedila samo minuti potom, Eduok je probio lijevi bok i uputio prizemnu loptu na visinu bijele točke na koju je natrčao Caktaš i zatresao mrežu.

Junak utakmice

Nigerijski napadač je u 43. minuti izrastao u junaka utakmice jer je nakon asistencije postao i strijelac. Primio je loptu na 30-ak metara od gola, prevario čuvara i zatim jakim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio bliži kut nemoćnog Grbića.

04.08.2019., Stadion Poljud, Split - Hrvatski Telekom Prva Liga, 3. kolo, HNK Hajduk - NK Lokomotiva Zagreb. Torcida. Photo: Miranda Cikotic/PIXSELL

Konačni rezultat postavio je Nejašmić koji je u 57. minuti sjajnim udarcem s više od 20 metara pogodio gornji desni kut suparničkog gola.

Pred 15.000 gledatelja sudio je Bebek iz Rijeke.

Drugi Hajduk nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova, kao i vodeći Dinamo i treća Rijeka, dok je posljednja Lokomotiva i dalje bez bodova, a takav učinak imaju još osmi Varaždin i deveti Slaven Belupo.

UŽIVO

HAJDUK - LOKOMOTIVA 3-0

Hajduk: Duka - Juranović, Ismajli, Simić, Dolček - Nejašmić, Hamza - Eduok, Caktaš, Jradi - Jairo

Lokomotiva: Grbić, Karačić, Datković, Kolinger, Marković, Assane, Cokaj, Tolić, Uzuni, Kastrati, Budimir. Klupa: Hendija, Hujber, Majić, Mersinaj, Tuci, Smoljo, Santana, Halilović

Kraj

85' Uzuni je pucao je s pet metara, ali Duka je vrhunski reagirao.

81' Ovacijama je s terena je ispraćen strijelac i asistent Samuel Eduok.

70' Na Poljudu je 15156 gledatelja, od toga 1007 na Obiteljskoj tribini.

57' GOOL Primio je veznjak Bijelih loptu na 25 metara nakon prodora Eduoka, digao ju je malo u zrak i zatim fantastičnim volejem pogodio gornji desni kut. Na Hajdukovu Twitteru navode kako je ovo sigurno jedan od ljepših pogodaka na Poljudu u posljednje vrijeme.

46' Nastavila se utakmica. Kod Lokomotive ušao je Halilović umjesto Tolića.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

43' GOOL Samo tri minute nakon što je asistirao, Eduok se i sam upisao u strijelce. Uzeo je loptu na 30 metara, riješio se svog čuvara i zatim snažnim udarcem sa 16 metara zakucao loptu u bliži kut.

40' GOOL Eduok je u probio lijevi bok, povukao je skoro 40 metara i zatim posalo idealno uposlio Caktaša koji s 12 metara pogađa za vodstvo Bijelih.

34' Opasno je bilo pred vratima gostiju. Eduok se sjurio prema vratima, ali uspjeli su ga blokirati braniči Lokomotive, Jairo je potom primio loptu nakon čega je pao tražeći prekršaj, potom je Caktaš pucao, ali u blok. Na kraju su gosti sačuvali svoju mrežu.

19' Bijeli dominiraju.

1' Počela je utakmica.