HAJDUK - INTER 3-0: / Bijeli s tri komada ispratili Zaprešićane i prekinuli crni niz

Rutinska pobjeda Hajduka za prekid crnog niza od pet utakmica bez pobjede

10.11.2018.
17:18
PIXSELL

U dvoboju 14. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka pobijedili Intera s 3-0 (1-0). Hajduk je, zbog kazne HNS-a, na sablasno praznom Poljudu slavio uvjerljivo slavio protiv momčadi iz Zaprešića, prekinuvši "crni niz" od pet prvenstvenih utakmica bez trijumfa.

Bitan trijumf

Splićani su poveli u 19. minuti kada je na povratnu loptu Saida natrčao mladi Ante Palaversa i pogodio sami lijevi kut mreže gostiju. Na 2-0 povećao je u 48. minuti Brazilac Jairo koji je nakon ubačaja s kuta Caktaša s prve vratnice udarcem glavom pogodio suprotni kut. U 65. minuti u strijelce se upisao i Ahmed Said nakon neuspjele ofsajd-zamke gostiju.

Vodi Dinamo s 33 boda, Hajduk je šesti sa 16 bodova, dok je Inter ostao osmi sa 11 osvojenih bodova. Utakmica se igrala bez gledatelja na stadionu Poljud, a sudio je Batinić iz Osijeka. Strijelci: 1-0 Palaversa (19), 2-0 Jairo (48), 3-0 Said (65)

HAJDUK - INTER 3-0

HAJDUK: Blažević; Lopez, Ismajli, Juranović; Palaversa, Caktaš, Jurić, Gyurcso; Jairo, Bradarić, Said

INTER: Kelava; I. Čeliković, Šimunec, Prenga, Zulim; Bosec, Muhar, Postonjski; Rak, Ajayi, Solomon

90' Kraj utakmice na Poljudu!

85' Sjajnu loptu je kroz sredinu interove obrane poslao Jairo za Caktaša, došao je Mijo skroz do Kelave, ali spetljao se i lopta je otišla pored gola.

78' Jak udarac Teklića otišao je preko vrata!

74' Posljednja promjena u sastavu Intera, ušao je Burzanović umjesto Raka.

65' GOOOOOL! Strijelac je Said! Jairo je dao loptu na vrh šesnaesterca za Teklića čiji je udarac malo zapeo u bloku, međutim lopta dolazi do Saida koji iz velike blizine pogađa pored nemoćnog Kelave.

62' Prva promjena u sastavu Hajduka. Ušao je Teklić umjesto Jurića.

60' Said je pucao pored lijeve vratnice, velika prilika za Hajduk!

53' Dvostruka izmjena kod gostiju. Ušao je Vukčević umjesto Zulima te Mamut umjesto Solomona.

48' GOOOOOOL! 2:0 vodi Hajduk! Iz kuta je ubacio Caktaš, a Jairo je bio najviši u skoku i s 10 metara glavom poslao loptu u mrežu!

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme na Poljudu!

40' Hajduk stalno napada, ali obrana Intera uspješna je u zaustavljanju tih napada.

34' Sudarili su se sad Josip Juranović i Marin Zulim, a deblji kraj je izvukao Jura kojemu se morala ukazati pomoć, ali čini se da može nastaviti susret.

30' Snažan udarac Čelikovića s 25 metara, otišlo je preko vrata.

25' Bijeli kroz posjed lopte vrlo uspješno kontroliraju utakmicu, osim pogotka za vodstvo, momčad Zorana Vulića imala je još nekoliko dobrih situacija.

20' Said je projurio poput vlaka po desnoj strani i poslao loptu na vrh peterca, a tamo ju je dočekao mladi Palaversa i pospremio lijevom nogom u mrežu pored Kelave koji je bio na krivoj nozi.

19' GOOOOOL! Vodi Hajduk, zabio je Palaversa!

12' Napadački igra Hajduk, pokušavaju preko bokova slomiti Inter. Najviše akcije događa se na Bosecovoj strani koju pritišće Gyurcso.

7' Gyurcso je dugom loptom proigrao Saida koji je iz teške pozicije s lijeve strane ubacio pred vrata, Jairo je bio na lopti, ali u padu je nije uspio najbolje zahvatiti.

3' Pucao je Rak s 19 metara, prošlo je pored vrata. Odmah prijete Zaprešićani.

1' Počela je utakmica!