MLADI VATRENI KIKSALI U KLJUČNOJ UTAKMICI: / Moćna Češka zaustavila Hrvatsku i otežala joj put do Europskog prvenstva

Hrvatska U-21 odlično je odradila prvi rujanski zadatak u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2021.

7.9.2020.
19:49
Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

U dvoboju 4. skupine kvalifikacija za EURO hrvatska U21 nogometna vrsta je u Češkim Budejovicama odigrala 0-0 sa Češkom.

Hrvatska nije uspjela pobijediti u Češkim Budejovicema i uhvatiti priključak sa vodećima Češkom i Grčkom, ali s osvojenim bodom i dalje imaju šanse za plasman na EURO jer do kraja ima odigrati još četiri utakmice.

Hrvatska vrsta je u ovu utakmicu ušla s istim sastavom s koji je prije nekoliko "razbila" Grčku s 5-0, a Češka gotovo u istoj postavi koja je u studenome prošle godine u Velikoj Gorici slavila s 2-1.

Gotovo cijela utakmica protekla je u vrlo opreznoj igri, s mnogo prekršaja i praktički bez šansi, a najbolju priliku u 55. minuti propustila je Hrvatska. Majer je proigrao Musu, koji je išao sam prema češkom vrataru Jedlički, koji je pokazao klasu obranivši šut.

Hrvatska je treća u skupini s pet bodova manje od vodećih Čeha i tri boda od drugoplasiranih Grka.

Sljedeći dvoboj mladi "vatreni" igraju 8. listopada u Zagrebu protiv San Marina.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

UživoČeška - Hrvatska 0-0Češka: Jedlička - Holik, Plechaty, Krejči, Sadilek - Havelka, Janošek - Bucha, Šašinka, Šulc - Drchal

Hrvatska: Šemper - Šutalo, Erlić, Šverko, Sosa - Ivanušec, Moro, Nejašmić, Majer - Špikić, Musa

Kraj

79' Marin Šverko je opasno startao im sreće što je dobio samo žuti.

72' Šutalo i Dolček stvaraju probleme protivničkoj obrani. Sada je Dolček tukao po sredini gola, ali prelako je to za vratara Jedličku.

66' Dolček je napravio solo prodor, ali mu je protivnički igrač oduzeo loptu.

55' Musa je primio točan pas na rubu šesnaesterca i odmah pucao nisko u lijevu stranu, ali vratar je sjajno obranio.

49' Moro je snažno tukao malo izvan šesnaesterca, ali mu je obrana blokirala šut.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' Holik je povukao i ubacio na Drchala, ali je na sreću njegov udarac glavom išao ravno u Šempera.

35' Špikić se zaletio u kazneni prostor da bi ispratio dodavanje i uputio udarac po sredini gola, ali Jedlicka je spriječo njegov pokušaj.

33' Pas u šesnaesterac je poslao Michal Sadilek, ali je obrana to presjekla.

28' Česi i dalje dominiraju posjedom lopte - 60:40.

20' Moro je napravio slalom kroz protivničku obranu, ali je jedan od braniča izbio loptu u korner.

19' Pavel Šulc se ozlijedio, pa će ga zamijeniti Jan Matoušek.

14’ Česi imaju 58% vremena loptu u svojim nogama.

12' Sadilek je izveo slobodnjak, ali je lopta završila u živom zidu.

9' Šašinka je pao nakon duela u šesnaestercu, ali je sudac samo odmahnuo na prigovore.

6' Sosa je prošao po lijevoj stranii ubacio, ali nitko nije došao do lopte.

1' Počela je utakmica.