MINI VATRENI NEUGODNO IZNENADILI U ČEŠKOJ: / Domaćini Haliloviću i društvu nanijeli prvi poraz

Poraz hrvatske mlade reprezentacije

23.3.2018.
17:54
Screenshot Dailymotion

Mlada hrvatska U21 reprezentacija poražena je na gostovanju u Češkoj 1:2 (0:1) u sklopu šestog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Izabranici Nenada Gračana i dalje su drugi u Grupi 1, a za vodećom Grčkom zaostaju tri boda. Češka je povela u 13. minuti.

Ono je stiglo u drugom dijelu kada je Ćaleta-Car poravnao rezultat na nakon ubačaja Alena Halilovića iz kornera. Konačnih 2-1 postavio je Hašek u 71. minuti. Češka je krenula u protunapad, Trubač je prošao Šimića i dodao za Hašeka koji pogađa za pobjedu.

Hrvatska već za četiri dana, 27. ožujka u Velikoj Gorici, dočekuje slabašnu Moldaviju.

Nastavak kvalifikacija je u rujnu, Hrvatska 10. rujna gostuje u Bjelorusiji, potom 12. listopada dočekuje Grčku, a u posljednjem kolu (16. listopada) gostuje kod autsajdera San Marina. Na EP 2019., koje će se održati u Italiji, direktno će otići prvoplasirane reprezentacije iz devet kvalifikacijskih skupina, a četiri najbolje drugoplasirane momčadi idu u dodatne kvalifikacije.

TIJEK SUSRETA:

ČEŠKA - HRVATSKA 2-1

Češka: Stanek - Wiesner, Kral, Lischka, Knejzlik - Kulhanek - Trubač, Hašek, Saček, Macek - Pulkrab Hrvatska: Posavec - Karačić, Šimić, Ćaleta Car, Sosa - Moro, Balić - Halilović, Ćorić, Brekalo - Vlašić

90+4' Kraj utakmice!

90' Prilika za Šimića, ali se spetljao kada je bio sam na pet metara

87' Pritišće Hrvatska, ali sve je manje vremena

85' Ponovno prijeti Halilović, ali češko golman to jedva skreće u korner

71' Hašek zabija za novo vodstvo domaćina. Češka je krenula u protunapad, Trubač je prošao Šimića i dodao za Hašeka koji pogađa za 2-1

62' GOOOOL! Ćaleta-Car je poravnao rezultat na 1-1 nakon ubačaja Alena Halilovića iz kornera. Gol možete vidjeti OVDJE.

51' Imao je priliku i Halilović. Ponovno je bio neprecizan

49' Prisnula je Hrvatska na početku drugog dijela. Pucali su Moro i Balić, ali nema gola

46' Počelo je drugo poluvrijeme

Gotovo je prvo poluvrijeme.

Češka je povela u 13. minuti. Strijelac je nakon ubačaja iz kornera glavom bio David Lischka. Čeh je utrčao na pet metara i svladao Posavca. Nakon toga mini Vatreni su se probudili i krenuli bolje, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja.

U 28. minuti priliku je imao Halilović, ali nije bio precizan. Isti je igrač u 37. imao još bolju šansu kada je krenuo jedan na jedan s češkim golmanom, ali je je desnom nogom pucao preko gola.

Mogli su Česi povećati vodstvo u 44., ali Wiesner nije bio precizan.