CITY PREOKRENUO I PREGAZIO CHELSEA, KOVAČIĆ BRILJANTNO ASISTIRAO: / Vatreni imao trenutak čiste genijalnosti, ali nisu imali šanse

City hvata priključak za Liverpoolom koji im sada bježi više od deset bodova

23.11.2019.
19:30

U derbiju 13. kola Premier lige Manchester City je u subotu na Etihadu protiv Chelsea slavio s 2-1, te i dalje zaostaje devet bodova za vodećim Liverpoolom.

Gosti su poveli 21. minuti kada je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odlično uposlio Kantéa, koji je utrčao u 16-erac i zatresao mrežu. Osam minuta kasnije Manchester City je izjednačio. Kevin De Bruyne je opalio s vrha kaznenog prostora, lopta je okrznula Chelseajevog braniča Zoumu i završila je u mreži. Domaćini u 37. minuti dolaze do preokreta, a strijelac je nakon solo akcije bio Riyad Mahrez. U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, iako je Manchester City imao nekoliko dobrih prigoda. Kovačić je odigrao cijeli susret i pružio je vrlo dobru partiju za Chelsea.

UŽIVO: MANCHESTER CITY - CHELSEA 3:1

Manchester City - Chelsea Rezultati uživo

Kraj utakmice.

90+3' - GOOOL! Sterling je fantastično izbjegao ofsajd-zamku nakon stupidne pogreške obrane Chelseaja i lijepo je iz poluvoleja svladao Kepu s ruba kaznenog prostora.

77' - Phil Foden zamalo je iznenadio Kepu, ali otišla je lopta kraj gola.

65' - Čuda sada brani Kepa, skinuo je mačjim refleksom sjajan udarac Mahreza.

60'- A nije sada lako Lampardu. Cancelo je dao nezgodnu loptu u peterac prema Fernandinhu i Agueru, a onda je Azpilicueata nekako očistio.

55' - De Bruyne je projurio po desnoj strani i onda opalio, ali pored gola. Velika sreća za Chelsea.

49' - Mahrez je danas ubojit, opet je prijetio, ali Kepa brani.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45 - Poluvrijeme.

43' - Aguero gađa prečku, a loptu mu je dao nehotice vratar Kepa.

36' - GOL! Mahrez prolazi Kovačića i Emersona i zabija krasan gol za preokret. Kovačiću ovdje ipak ide na dušu gol.

28' - GOL! De Bruyne puca s 20-ak metara, lopta se odbila od Zoume u gol.

21' - GOL! Chelsea vodi i to sasvim opravdano jer su sjani do sada bili. Kovačić je ovaj put nevjerojatnom asistencijom dao za Kantea koji zabija svoj treći gol ove sezone.

15' - Lijepa šansa za Chelsea, Tomori je šutirao, ali kraj gola.

8' - Prvo je De Bruyne šutirao s desne strane u suprotni kut, a onda je u drugoj akciji Willian za Chelsea zamalo zabio iz slične situacije.

1' - Počela je utakmica.