LOKOMOTIVA - DINAMO 1:2 / Bišćan u debiju pobijedio i pobjegao Hajduku: Lokomotivi poništen pogodak u nadoknadi

Tekstualni prijenos utakmice Lokomotive i Dinama mogli ste pratiti na portalu Net. hr

8.4.2023.
15:38
Marko Lukunic/Pixsell

Aktualni hrvaski nogometni prvak Dinamo u prvoj je utakmici s novim trenerom Igorom Bišćanom kao gost preokretom svladao Lokomotivu sa 2-1 (0-1) u susretu 28. kola HNL-a.

SVEČANA LOŽA /

Dario Šimić bio je magnet za selfieje u Kranjčevićevoj: Tko je još od čelnika Dinama došao pogledati debi Bišćana?

Lokomotiva je povela golom Ibrahima Aliyua (35), no u nastavku su dva Luke, Ivanušec (50) i Menalo (79) kreirali preokret.

U živoj utakmici domaći su kontrolirali igru u prvih 45 minuta te poveli pred kraj prvog poluvremena. Marić je ubacio s lijeve strane, a Aliyu je u skoku na šest metara dohvatio loptu tjemenom. Ona je dobila zanimljivu putanju te je preletjela Livakovića i završila pod gredi.

Menalo donio tri boda

Dinamo je u nastavak krenuo mnogo angažiranije i poravnao već u 50. minuti. Drmić je dobio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, prevario svog čuvara Cipetića i poslao prizemnu loptu na vrh peterca gdje je natrčao Ivanušec koji se odlično snašao i svladao Čavlinu.

Potpuni preokret kompletiran je u 79. minuti. Dinamo je dobio slobodni udarac sa 27 metara, izvođenja se prihvatio Bulat koji je prebacio živi zid no loptu koja je padala u sam donji lijevi kut Čavlina je ipak uspio odbiti. No, na odbijanac je prvi natrčao Menalo i zakucao loptu pod gredu.

Bišćan je u četvrtak na dužnosti trenera Dinama zamijenio Antu Čačića koji je dobio otkaz nakon ispadanja iz Kupa. Vodeći Dinamo sada ima 63 boda, devet više od drugog Hajduka, dok je Lokomotiva ostala osma sa 33 boda.

TIJEK MEČA

Supersport HNL 28. kolo

LOKOMOTIVA DINAMO 1:2

(Aliyu 34', Ivanušec 50')

------------------------------------------------------------------

Lokomotiva: Čavlina - Cipetić, Kalaica, Mersinaj, Milićević - Marić, Smakaj - Stojković, Kačavenda, Goričan - Aliyu

Dinamo: Livaković - Ristovski, J. Šutalo, Perić, Perković - Mišić, Ljubičić - Špikić, Baturina, Ivanušec - Drmić

Kraj utakmice.

94' Postigla je Lokomotiva pogodak iz kornera, ali svirano je zaleđe.

93' Drmić izlazi iz igre, a Fran Tomić ulazi.

91' Šotiček je pucao, ali Livaković spriječava senzaciju u ulici pjesnika, odbila se lopta i do Tucija koji šalje preko vrata.

90' Tri minute sudačke nadoknade.

86' Još jedna velika prilika za Kačavendu, promašio je iz izledne situacije vrata.

83' Rukavina ulazi umjesto Ivanušeca.

79' Dinamo vodi nakon pogotka Menala, pokupio je odbijanac nakon što je Čavlina obranio Bulatu slobodnjak.

78' Posljednja izmjena kod Lokosa, Stojković izlazi, Indrit Tuci je na travnjaku.

75' Upišimo Ljubičićev pokušaj iz daljine.

71' Prve zamjene iz gostujućeg tabora. Luka Menalo i Marko Bulat ulaze u igru za Dinamo, izlaze Baturina i Špikić. Šotiček mijenja kod domaćih Goričana.

64' Kačavenda je sa sedam metara imao veliku priliku vratiti vodstvo Lokomotivi, ali prohujalo je pored lijeve vratnice.

62' Luka Ivanušec preuzima odgovornost, puca s 20 metara preko gola.

58' Silvijo Čabraja radi dvije promjene, Kulenović i Pivarić u igru umjesto Smakaja i Aliyua.

56' Bad Blue Boysi skandiraju: "Hoćemo pobjedu!"

53' Čavlina brani Šutalu udarac glavom s tri metra.

50' Ivanušec se sjajno snašao u petercu domaćih, izbacio Mersinaja, pa zabio preko Čavline.

46' Počelo je drugo poluvrijeme, Žilinski je u igri za Lokomotivu umjesto Milićevića.

Kraj prvog dijela.

45' Još dvije minute sučeva dodatka.

42' Perić je pucao glavom nakon kornera, prohujalo je uz stativu.

37' Ivanušec prijeti iz slobodnjaka. Odlazi lopta uz lijevu stativu.

34' Prva dobra akcija Lokomotive i evo pogotka! Nigerijac Aliyu probio je Livakovića udarcem glavom.

29' Drmić puca u blok stopera domaćih iz kontre.

27' Mišić puca preko vrata s 30 metara.

24' Lokomotiva je iz kornera pokušala zaprijetiti, no sve je ostalo samo na pokušaju.

18' Špikić je pobjegao, ali blokiraju Lokosi.

17' Stojković puca, ali nije to bila velika prjetnja za Livakovića.

13' Lokomotiva svoje prilike čeka iz kontre.

8' Nakon burnog uvoda, traje početno ispitivanje snaga.

5' Bad Blue Boysi su okupirali istočnu tribine popularne "Kranjče".

2' Prva velika prilika za Dinamo, čisti zgoditak bi to bio nakon lopte Perkovića, ali Miličević čisti pred Špkićem.

1' Utakmica je počela.

---------------------------------------------------------------------

Dinamo danas od 17.05 gostuje kod Lokomotive u Kranjčevićevoj gdje će ih predvoditi novi trener, Igor Bišćan. Modri se nalaze u velikoj krizi, a pogleda li se i HNL i Kup, Dinamo je u zadnjih šest utakmica dobio samo jednu - Rijeku u HNL-u, i to s minimalnih 1:0.

U gradskom derbiju ih čekaju "Lokosi", koji su u borbi za europske pozicije, a protiv Dinama igraju s posebnim motivom.

Posljednji put kad je Lokomotiva uzela bodove Modrima, bilo je prošle sezone u jeku velike borbe za naslov, a završilo je 1:1.

Novi trener Dinama najavio je susret: "Zahtjevna utakmica protiv nezgodnog utakmica u ne baš idealno vrijeme za nas. Zadnji rezultati nisu onakvi kakve smo očekivali. Lokomotiva je puna energija i mladih igrača željnih dokazivanja, a te su utakmice uvijek pune prilika, zbivanja."