Stadion Poljud. Sudac: Andris Treimanis (Latvija)

Strijelci: 0-1 Pedraza (37), 0-2 Chukwueze (56)

Hajduk: Kalinić - Mikanović (od 60. Lovrencsics), Awaziem, Elez (od 80. Simić), Melnjak (od 80. Čolina) - Grgić, Fossati (od 67. Vuković) - Sahiti (od 60. Mlakar), Krovinović, Biuk - Livaja.

Villarreal: Reina - Femenia (od 80. Foyth), Mandi, Cuenca, Pedraza (od 80. Pau Torres) - Chukwueze, Parejo, Coquelin (od 46. Capoue), Baena - Lo Celso (od 58. Gerard Moreno), Jackson (od 58. Morales).

Žuti kartoni: Mikanović (Hajduk), Coquelin, Gerard Moreno (Villarreal)

Crveni kartoni: -

Villarreal je i drugi put u play-offu Konferencijske lige bio bolji od Hajduka te je nakon 4-2 na domaćem terenu u uzvratu, na Poljudu, svladao splitsku momčad 2-0 (1-0).

Odlična atmosfera

Pred prepunim Poljudom i u odličnoj atmosferi u četvrtak navečer Hajduk je jednako tako odigrao prvo poluvrijeme, ali je u svemu nedostajala egzekucija brojnih prilika. Na drugoj strani u 37. minuti je pogodio Pedraza, a u 56. uz veliku pomoć vratara Hajduka Lovre Kalinića i Chukwueze.

Utakmica je mogla početi šokantno za Hajduk. U 3. minuti je pogriješio Melnjak, a na pladnju je domaću mrežu imao Baena, no vodstvo gostiju je spriječio vratar Hajduka Kalinić.

SVI SU GORE /

Ni slavni Splićani nisu mogli propustiti Hajduk protiv Villarreala: Nema koga nema na Poljudu

Nakon toga uslijedila je odlična igra Hajduka u kojoj su se nizale prilike pred španjolskim vratima. U 8. minuti, nakon ubačaja Sahitija, opasno je glavom zaprijetio Livaja, ali je i promašio. U uvodnih sedamnaest minuta Livaja je čak pet puta pucao prema vratima Reine. Nakon pokušaja glavom uslijedilo je lijepo primanje lopte prsima i solidan udarac. Potom je zaprijetio nakon kornera pa lukavo sa središta terena i na kraju, najopasnije u 17. minuti, ali je s 20 metara topovski pucao i malo promašio željeni cilj.

Nadahnuti uvod

Hajduk je u uvodu utakmice uistinu igrao nadahnuto. Svi su igrači bili rastrčani, Splićani se nisu bojali žestoko napasti prošlosezonskog polufinalistu Lige prvaka. Nakon silnih pokušaja Livaja gostujućeg vratara su testirali Biuk i Sahiti.

Do kraja poluvremena gosti su uspjeli primiriti Hajduk i zaustaviti silne nalete Splićana, a potom su i poveli. U 37. minuti Alfonso Pedraza je uz pomoć vratnice, iskosa, pogodio za 1-0 gostiju i povećanje na ukupnih 5-2. Do kraja poluvremena još je jednom pokušao Livaja, ovaj put iz slobodnog udarca, ali je i tada lopta tek fijuknula pored vratnice.

Nastavak susreta bolje je otvorio Villarreal koji je nakon nekoliko solidnih pokušaja u 56. minuti povećao prednost na 2-0. No, pritom mu je pomogao domaći vratar Lovre Kalinić koji je trebao lakoćom zaustaviti udarac Chukwuezea s vrha šesnaesterca. No, lopta se nekako odbila od Kalinićevih ruku i završila u mreži.

Villarreal primio igru

Potom je Villarreal primirio igru, a igrači Hajduka su ostali bez snage i entuzijazma koji ih je vodio kroz prvih 45 minuta. No, i u tom periodu solidne su šanse imali Mlakar i Biuk.

Unatoč silnom trudu Hajduk do kraja nije uspio doći do počasnog gola, a u samom finišu Morales je promašio savršenu priliku za 3-0.

Hajduk se time kao pretposljednji hrvatski klub oprostio od Europe te se do kraja sezone u potpunosti okreće obvezama u hrvatskim okvirima. Jedini predstavnik hrvatskog nogometa u Europi ostaje tako Dinamo u Ligi prvaka.

93' - Gotova je utakmica. Pljesak Hajduku na borbi i pljesak publici na bodrenju.

90' - Igrat će se standardnih 3 minute nadoknade.

90' - Villarreal zadržava loptu.

89' - Minuta je do isteka 90.

88' - Kontra Villarreala, ali Awaziem i to zaustavlja. Nigerijac je sjajan.

83' - Na terenu se utakmica smirila, nema uzbuđenja, kao da obje momčadi čekaju da susret završi. Sve se zna, Villarreal ide u grupnu fazu KL.

76' - Hajduk i dalje pokušava, Biuk se trudi nešto napraviti, Livaja je konstantno opasan po Villarreal.

68' - Morales je zakuhao, a Elez izbacio u korner za Villarreal.

60' - Pokušaj Fossatija, ali iznad gola. Daleko je to otišlo.

56' - GOL - Villarreal uz lošu intervenciju Lovre Kalinića, koji je imao loptu, bio na njoj, ali mu je izmigoljila. Chukwueze je zabio, a nije ni jako tukao. Lovri je najteže sad sigurno, dosad je sjajno branio.

52' - Bravo Kale, opet je Lovre skinuo čisti pokušaj Villarreala. Druga njegova intervencija u nastavku. Hajduk se trudi, pokušava ubrzati napade, ali Villarreal je preiskusna momčad.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme.

41' - Jao, kako je ovo bilo blizu, za pljesak. Marko Livaja tukao je iz slobodnog udarca s nekih 23 metra blizu, jako blizu.

37' - GOL - Villarreal vodi 1-0. Nespretno izgubljena lopta i Pedrasa je lošijom desnom pogodio u dalji Kalinićev kut.

28' - Hajduk se morao povući, a to Villarrealu paše. No, zato se navijači ne povlače. Konstantno se navija.

18' - Marko Livaja je opet u akciji, ima loptu Marko, tuče.... Jaooooo. Kakav udarac. Hajduk sve bolji.

17' - Ambiciozan pokušaj Livaje, tukao je s centra jer je vidio Reinu da je izašao. Hvata to Reina.

15' - Samo na kratko se smirila utakmica, Livaja je opet u akciji. Marko pokušava, ali lopta se odbila u korner.

13' - Smirila se utakmica.

11' - Kako si Hajduk zakomplicira stvari sam od sebe. Awaziem je promašio u svom petercu jednu mirnu loptu, pa je Villarreal umalo došao do nje. Hvala Bogu nije.

8' - Uf, kako je ovo bilo blizu. Sahiti je s desne strane ubacio Livaji na glavu, koji je tukao pored gola.

7' - Evo korner za Hajduk. Sahiti ga je izborio.

4‘ - Još jednom Baena! Villarreal je opasno otvorio utakmicu.

2' - Evo sad žute podmornice. Odmah kombiniraju po lijevoj strani, ali odlazi lopta u gol aut. Strašna podrška, Sjever Poljuda diktira tempo. Jao, Melnjak je pogriješio, šansa za Villarreal i brani Kalinić. Kakva obrana.

1' - Počela je utakmica, sretno Bijeli! Hajduk u svojoj prvoj bijelo-plavoj garnituri dresova. Villarreal u žutoj, također svojoj prvoj.

20.57 - Na Poljudu ima 30 000 navijača. Ludilo je, na Poljudu se vjeruje u prolaz.

19.41 - Stigli su sastavi.

Hajduk: Kalinić - Mikanović, Awaziem, Elez, Melnjak - Grgić, Fossati - Sahiti, Krovinović, Biuk - Livaja
Klupa: Subašić, Sentić, Čolina, Vuković, Borevković, Simič, N. Kalinić, Dimitrov, Atanasov, Lovrencics, Mlakar, Ćubelić

Villarreal: Reina - Femenia, Mandi, Cuenca, Pedraza - Chukwueze, Parejo, Coquelin, Baena - Lo Celso, Jackson
Klupa: Rulli, Jorgensen, Albiol, Pau Torres, Capoue, Gerard Moreno, Foyth, Morlanes, Pino, Morales, Nino, Esmoris

Manje je od sat i pol do početka utakmice godine na Poljudu, sraza Hajduka i Villarreala. Splitski hram nogometa bit će krcat večeras. Bijela Armija sanja prolaz u grupnu fazu, sanja to čudo, ali i čuda se događaju, a uz Torcidu Hajduk može sve. Čekamo sastave.