DINAMO – HAPOEL BEER SHEVA 5-0: / Furiozni Modri pregazili izraelskog prvaka na Maksimiru!

Dinamo je večeras krenuo u svoju europsku avanturu

24.7.2018.
19:16
Pixsell

U prvom susretu drugog pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 10.000 gledatelja pobijedio Hapoel Be'er Shevu sa 5-0 i praktički nakon prve utakmice osigurao plasman u treće pretkolo elitnog natjecanja 'Starog kontinenta'.

Golove za hrvatskog prvaka zabili su Izet Hajrović (22), Mislav Oršić (28), Arijan Ademi (51, 62) i Armin Hodžić (83). Uzvratni susret je 31. srpnja u Beershebi.

NEVJEROJATNA PLAVA NOĆ NA MAKSIMIRU: Ovako je izgledala velika Dinamova pobjeda nad Hapoelom

Odlično otvaranje europske sezone

Hrvatski prvak nije mogao poželjeti bolje otvaranje europske sezone. U sjajnoj atmosferi stadiona Maksimir 'modri' su deklasirali izraelskog prvaka i već nakon prve utakmice izborili plasman u treće pretkolo gdje će ih čekati bolji iz susreta kazahstanske Astane i danskog Midtjyllanda. U prvom susretu Astana je slavila 2-1.

Do sada nisu imali sreće s Izraelcima

Dinamo do sada nije imao sreće s Izraelcima. Prije 17 godina 'modri' su u prvom kolu Kupa Uefa ispali od Maccabija iz Tel Aviva odigravši 1-1 i 2-2. No, sada su sve naplatili protiv trostrukog uzastopnog izraelskog prvaka.

Prilika već u prvoj minuti

Dinamo je već u prvoj minuti imao veliku priliku. Oršić je prošao po lijevoj strani, dodao za Olma, čiji je udarac obranio vratar Anestis. Uzvratili su gosti u 10. minuti kada je Sahar odlično reagirao pored Emira Dilavera i Marina Leovca, ali je njegov udarac obranio Danijel Zagorac.

Vodstvo u 22. minuti

U 22. minuti Dinamo je stigao do vodstva iz akcije u tri poteza. Zagorac je ispucao dugačku loptu, Budimir je glavom spustio za Hajrovića koji je primio loptu na rubu kaznenog prostora, te iz okreta pucao i pogodio. Izraelci su odmah uzvratili preko Ben Sahara, ali je Zagorac ponovno bio na mjestu. U 26. minuti pokušao je i Budimir sa 25 metara, ali je vratar Anestis odbio opasan udarac.

Drugi pogodak u 28. minuti

U 28. minuti Dinamo je stigao do drugog gola. Oršić je prošao po sredini, dodao za Gojaka koji je pucao, vratar Anestis je odbio, a Oršić uklizao zajedno s loptom u mrežu postigavši svoj prvijenac u modrom dresu.

Odlično i u drugom dijelu

Momčad Nenada Bjelice s odličnom igrom nastavila je i u drugom dijelu i već u 51. minuti Dinamo je postigao i treći gol. Prvo je zaprijetio Oršić iz slobodnog udarca, no njegov udarac je izraelski vratar obranio, na odbijenu loptu naletio je Hajrović, no Anestis je još jednom odlično reagirao, međutim u trećem pokušaju Ademi je zabio za 3-0.

Ademi za velikih 4-0

Dinamov kapetan je suparničku mrežu zatresao i u 62. minuti. Olmo je ukrao loptu u sredini, dodao za Oršića koji sjajnom asistencijom pronalazi Ademija. Kapetanu Dinama je Anestis obranio prvi udarac, ali je u drugom pokušaju Ademi precizno zabio za velikih 4-0.

Najteži poraz Hapoela u Europi u posljednjih 20 godina

Za najteži poraz Hapoela u Europi u posljednjih 20 godina u 83. minuti je zabio Armin Hodžić nakon Hajrovićeva ubačaja iz slobodnog udarca. Najteži europski poraz Hapoel je doživio 1997. godine izgubivši na gostovanju kod Rode čak 0-10 u 1. kolu Kupa kupova.

DINAMO - HAPOEL 5-0

ZAGREB. Stadion Maksimir - 10.000 gledatelja, Sudac: Ali Palabiyik (Turska);

Strijelci: 1-0 Hajrović (22), 2-0 Oršić (28), 3-0 Ademi (51), 4-0 Ademi (62), 5-0 Hodžić (83)

Žuti kartoni: Stojanovič, Hajrović, Gojak / B.Bitton, Taha

Crveni karton: -

DINAMO: Zagorac - Stojanović, Dilaver, Theophile-Catherine, Leovac - Olmo, Ademi, Gojak - Hajrović (od 85. Fiolić), Oršić (od 74. Šitum), Budimir.

HAPOEL BE'ER SHEVA: Anestis - B.Bitton, Tzedek, Taha, O.Bitton - Ogu, Cetout (od 46. Maman) - Ezra (od 54. Nwakaeme), Einbinder (od 73. Ben Basat), Melikson - Sahar.

UŽIVO: DINAMO ZAGREB - HAPOEL BEER SHEVA 5-0

DINAMO: Zagorac - Stojanovic, Dilaver, Theophile-Catherine, Leovac - Ademi - Hajrovic, Olmo, Gojak, Orsic - Budimir

HAPOEL: Anestis - Bitton, Taha, Tzedek, Biton - Cetout, Ogu - Ezra, Maman, Melikson - Nwakaeme

90+2 Kraj utakmice! Dinamo Zagreb - Hapoel Beer Sheva 5-0

90' Bit će dvije minute sudačke nadoknade.

89' Udarac Fiolića, pored gola Anestisa.

82' GOOOL! Hajrović sjajno ubacuje iz slobodnog udarca, a Armin Hodžić sjajno pogađa glavom za velikih 5-0 Dinama.

78' Ubacivanje Hapoela sa lijeve strane, ispred Nwakaemea loptu izbacuje Dilaver!

68' Hajrović krade loptu stoperu Hapoela, njegov udarac je blokiran, a na odbijanac dolazi prvi Budimir, ali udarac brani Anestis.

66' Šansa za Hapoel, Bitonov udarac ide daleko iznad grede!

62' GOOOL! Još jedan pogodak Arijana Ademija, još jedna odbijena lopta od vratara, kapetan Dinama nema problema spremiti tu loptu u gol! 4-0 za Dinamo!

50' GOOOOOL! Arijan Ademi povečava prednost Dinama na 3-0! Hajrović udara, njegov udarac slabo brani Anestis, a Ademi je prvi na odbijenoj lopti i pogađa za veliku prednost Modrih!

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Kraj prvog poluvremena. Dinamo vodi sa 2-0.

43' Dalekometni pokušaj Izeta Hajrovića, sa više od 25 metara, lopta ide pored gola.

41' Melikson probija desni bok Dinama, ali na mjestu je Stojanović.

35' Još jedna šansa za Izraelce, Zagorec je ispustio jednu loptu u vlastitom šesnaestercu, ali čisti Stojanović!

33' Prilika za Hapoel - Bitton šalje centaršut sa lijeve strane, Dilaver čisti ispred Zagorca.

28' GOOOOL! Mislav Oršić zabija za 2-0! Oršić se probio kroz sredinu, uposlio Gojaka, čiji udarac je obranjen. Ali Oršić je prvi na odbijenoj lopti i Dinamo ima 2-0

26' Sjajan udarac Budimira izvan kaznenog prostora, Anestis mora boksati!

22' GOOOOL! Pomalo ni iz čega, Dinamo vodi 1-0. Izet Hajrović je primio loptu na rubu kaznenog prostora i iz okreta sjajno opalio za 1-0.

18' Niti jedna ekipa ne može dulje zadržati loptu, Dinamo je nakon početnog pritiska povukao linije i uglavnom obje momčadi preskaču igru.

'8 Prva prava prilika za Hapoel! Ben Sahar prima jednu dugu loptu između dva Dinamova stopera, ali njegov udarac sjajno brani Zagorac.

1' Odma velika prilika za Dinamo! Budimir se probio sa lijeve strane, poslao povratnu, ali Dani Olmo ne pogađa!

1' Počela je utakmica.

0' Sve je spremno za početak!