DINAMO – ANDERLECHT 0-0: / Dinamo bez poraza završio grupnu fazu, Hajrović zbog gluposti propušta sljedeću utakmicu

Hrvatski prvak danas je odigrao posljednju utakmicu grupne faze Europske lige. Hrvatski nogometni prvak Dinamo osigurao je prolazak u nokaut fazu jedno kolo prije kraja natjecanja

13.12.2018.
22:45
Pixsell

U susretu posljednjeg, šestog kola D skupine Europske lige nogometaši Dinama su na stadionu Maksimir odigrali 0-0 protiv Anderlechta, no i prije zadnjeg kola osigurali su prvo mjesto u skupini i plasman u 16-inu finala.

POZNATO TKO SVE PRIJETI MODRIMA: /

Dinamo izbjegao velikane, evo kad je ždrijeb i prva utakmica na proljeće

Dinamo je 'europsko proljeće' nakon 40 godina osigurao već u četvrtom kolu, a potom je u Istanbulu odigrao 0-0 protiv Fenerbahčea i tako osigurao prvo mjesto u skupini. U posljednjih 90 minuta 'modri' su mogli igrati bez stresa i bez pritiska, a nažalost odigrali su i bez golova. Za goste su cijeli susret odigrali Ivan Santini i Antonio Milić, a obojica su dobili žute kartone.

Dinamo već osigurao prolaz dalje

Dinamo je šesnaestinu finala, odnosno europsko proljeće nakon 40 godina posta, osigurao već u četvrtom kolu pobjedom nad Spartak Trnavom početkom studenoga u Zagrebu (3-1), a remijem kod Fenerbahčea (0-0) u petom kolu i prvo mjesto skupine.

Bila je to siromašna utakmica bez prilika i bez ritma. Dinamo je imao inicijativu, ali niti jednom nije ozbiljnije ugrozio belgijska vrata.

25. minuti dobru akciju Dinama okončao je Hajrović udarcem daleko iznad vrata, a u 32. minuti je udarac Gojaka blokiran u posljednji trenutak. Bila su to jedina uzbuđenja u vrlo slabom prvom dijelu.

Livaković spasio Dinamo u drugom poluvremenu

Niti drugi dio nije ponudio bolji nogomet. U 76. minuti Hajrović nije ukrotio loptu u situaciji kada je bio sam, u 78. minuti Stojanović je bio neodlučan, a minutu kasnije udarac glavom Rrahmanija nije bio dovoljno snažan da ugrozi belgijskoga vratara. U 82. minuti Livaković brani nezgodan udarac iz daljine Kayembea u prvoj opasnijoj akciji Anderlechta, a u 89. minuti udarac Bakkalija odlazi malo iznad grede.

U drugom susretu iz ove skupine Spartak je u Trnavi pobijedio Fenerbahče sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Kubilay Yilmaz u 41. minuti.

Dinamo je osvojio prvo mjesto sa 14 bodova, dalje ide i Fenerbahče koji je sakupio osam bodova, Spartak je treći sa sedam bodova, a Anderlecht posljednji s tri boda.

UŽIVO:

Dinamo - Anderlecht 0-0

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac, Gojak, Šunjić, Olmo, Hajrović, Gavranović, Oršić

ANDERLECHT: Boeckx - Milić, Sanneh, Bornauw, Appiah - Saief, Morioka, Kayembe, Gerkens - Bakkali, Santini

GNK Dinamo Zagreb - RSC Anderlecht Rezultati uživo

90+1' - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade!

82' - Dalekometni pokušaj Kayembea umalo je prevario Livakovića, ali Dinamov vratar ipak hvata loptu!

60' - Ubačaj Bakkalija sa lijeve strane, lopta ide preko Santinija u gol-aut.

54' - Nema još pravih prilika u drugom poluvremenu, obje momčadi su krenule poprilično oprezno.

46' - Bjelica je napravio jednu zamjenu - Rrahmani ulazi umjesto Marina Leovca.

46' - Počinje drugo poluvrijeme na Maksimiru!

45+1' - Kraj poluvremena na Maksimiru!

16' -Izet Hajrović je nakon naguravanja sa Milićem zaradio žuti karton. To znači da ga neće biti u prvoj nokaut utakmici.

14' - Opasan udarac Anderlechta! Bakkali se otvorio za šut i opalio sa lijevog boka, ali Livaković brani.

13' - Nakon sporog početka, Dinamo je prvi puta zaprijetio. Hajrović se sjurio desnim krilom i oštro centrirao, ali do lopte ne uspjeva doći Gavranović.

1' - Počela je utakmica!

19:39 - Stigli su sastavi. Bjelica je poslao jake trupe na travnjak. Kod Belgijaca IvanSantini kreće od prve minute.

19.21 -Dinamo je u prvih pet susreta odigrao gotovo pa perfektno – upisao je četiri pobjede i samo jedan remi (0-0 sa Fenerbahčeom u Istanbulu) uz gol-razliku 13:3. Večerašnji susret nema rezultatski naboj, budući da je Anderlecht sigurno posljednji u skupini (trenutno ima samo dva boda), dok je Dinamo osigurao prvo mjesto.