BRAZIL - KOSTARIKA 2-0; / Coutinho i Neymar u sudačkoj nadoknadi slomili Kostariku!

22.6.2018.
15:45

UŽIVO:

2. KOLO SKUPINE E, SAINT PETERSBURG, SVJETSKO NOGOMETNO PRVENSTVO

BRAZIL - KOSTARIKA 2-0

(Coutinho 92'; Neymar 96')

BRAZIL: Allison; Fagner, Silva, Miranda, Marcelo; Paulinho, Casemiro, Coutinho; Willian, Jesus, Neymar

Zamjene: Ederson, Cassio, Geromel, Marquinhos, Luis, Costa, Augusto, Fernandinho, Taison, Fred, Firmino

KOSTARIKA: Navas; Gamboa, Acosta, Gonzalez, Duarte, Oviedo; Ruiz, Borges, Guzman, Venegas; Urena

Zamjene: Tejeda, Camobell, Wallace, Waston, Moreira, Pemberton, Solera, Azofeifa, Bolanos, Gutierrez, Smith, Calvo

Utakmicu će suditi Bjorn Kuijpers iz Nizozemske.

1' Počela je utakmica!

4' Prva ozbiljna situacija pred vratima Kostarike, nakon neupješnog izbijanja lopte Kostarikanaca Coutinho je došao u priliku za udarac, ali poslao je loptu preko gola!

7' Prijeti i Kostarika, Gamboa je, slično kao Coutinho ranije, poslao loptu preko gola.

10' Neymar je iz slobodnog udarca pokušao centaršutom u šesnaesterac pronaći nekog od suigrača, ali Kostarikanci bez greške riješavaju taj problem.

11' Casemiro traži medicinsku pomoć i trenutno je van terena! Čini se da je dobio nezgodan udarac u nos.

13' Casemiro se vraća u igru, ozljeda izgleda nije ozbiljna!

13' Velika šansa za Kostariku! Cristian Gamboa je odigrao sjajnu povratnu loptu na Borgesa koji je opalio po golu, ali je lopta za dlaku prošla pokraj lijeve stative.

17' Neymar je opet pokušao centaršutom iz slobodnog udarca, braniči Kostarike još jednom sigurni.

21' Philippe Coutinho je pokušao pronaći nekoga od suigrača, ali je lopta bila prejaka i od toga neće biti ništa.

23' Još jedan pokušaj Neymarovog ubačaja iz slobodnjaka, pronašao je glavu Thiaga Silve, ali on nije bio precizan i ostaje 0:0!

26' Poništen gol! Nakon neuspjelog udarca Marcela koji je zapeo u bloku, Gabriel Jesus došao je do lopte i zabio gol, ali je on poništen zbog zaleđa!

27' Velika prilika za Brazil! Neymar je utrčao u šesnaesterac i bio u velikoj prilici, ali je Navas sjajno intervenirao i spriječio pogodak!

29' Opet Neymar traži suigrače, ovaj puta kratkom lotpom, ali opet Kostarikanci na mjestu.

32' Velika prilika za Brazil! Centaršut Neymara skoro je završio na glavi Williana, branič Kostarike je u zadnji čas očistio loptu!

33' Kolika je Neymar prijetnja najbolje pokazuje ovaj podatak!

35' Marcelo je centrirao, ali je protivnička obrana presjekla loptu.

39' Willian je izveo korner, ali ni od toga neće biti ništa. Napadač Brazila je pao u šesnaestercu tražeći penal, ali mu je Kuijpers pokazao da se ustane.

41' Prvi udarac u okvir gola na utakmici upisao je Marcelo s 20-ak metara, ali je Navas uspješno intervenirao!

44' Opet prijeti Neymar, ali spriječava ga zaleđe!

45' Bit će jedna minuta sudačke nadoknade.

POLUVRIJEME: Završio je prvi dio u Sankt Petersburgu, zasad bez puno akcije, uz blagu nadmoć Brazila, iako ni Kostarika nije bila bez šanse. Usprkos svemu, samo jedan udarac u okvir u cijelom poluvremenu!

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

46' Douglas Costa je ušao u igru umjesto Williana!

48' Velika prilika za Brazil! Neymar je dočekao loptu nakon opasnog ubačaja u kazneni prostor, ali je također napravio i prekršaj na Keyloru Navasu pa ništa od te prilike!

50' Velika gužva pred golom Kostarike! Greda i Navas spašavaju Kostarikance!

53' Brazil sve ozbiljnije stišće obruč oko gola Kostarikanaca, još jedan centaršut Marcela prošao je kroz opasnu zonu i otišao u gol out!

54' Promjena kod Kostarike, izašao je Urena, a ušao Bolanos!

57' Neymar je pucao glavom pod prečku, ali je Navas bio siguran. Najbolja obrana na utakmici do sada!

59' Philippe Coutinho je u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati snažno po sredini gola. Keylor Navas još jednom siguran.

61' Utakmica je živnula! Nižu se prilike na obje strane, Brazil i dalje puno opasniji!

64' Opet prijeti Neymar, ali olman je ukrotio udarac.

68' Velika gužva pred golom Brazila, ali akcija je prekinuta zbog zaleđa! Opasno su visjeli sada Brazilci!

68' Promjena kod Brazila, izlazi Paulinho, a ulazi Firmino! Brazil očito ide po pogodak!

70' Potpuna opsada Navasovog gola, opet pokušaj Neymara glavom i opet sigurna obrana Navasa!

72' Odličan pokušaj Neymara s 20-ak metara, ali i to ide pored gola.

75' Mijenja Kostarika, Gamboa je napustio igru, a zamijenio ga je Francisco Calvo!

78' Kuijpers nakon pregleda snimke poništio penal za Brazil!

81' Žuti karton za Coutinha zbog prekršaja i za Neymara zbog prigovora!

83' Zadnja izmjena kod Kostarike, izlazi Guzman, a ulazi Tejeda!

87' Casemiro se odlučio iskušati svoju sreću sa dalekometnim udarcem, ali Navas opet nepogrešiv.

90' Navas je neko vrijeme proveo na terenu zbog nezgodnog starta Casemira. Igra je nastavljena!

90' Igrat će se 6 minuta nadoknade!

92' GOOOOOOOL! Coutinho je pokupio odbijanac i slomio Navasa!

93' Taktička zamjena, ušao je Fernandinho umjesto Jesusa!

99' KRAJ UTAKMICE!

, SKIDAMO VAM KAPU DO PODA: Veličanstvena Hrvatska demolirala Messijevu Argentinu i plasirala se u osminu finala SP-a!