ZAMALO PUNI PLIJEN / Bjelica ima čime biti zadovoljan nakon debija na klupi Union Berlina: Podjela bodova s Bragom u Portugalu

Tekstualni prijenos utakmice uživo mogli ste pratiti na portalu Net.hr

29.11.2023.
20:04

Nenad Bjelica prije tri dana preuzeo je Union Berlin, a večeras je od 21 sat upisao svoj debi na klupi Bundesligaša. U 5. kolu Lige prvaka u skupini C na gostovanju u Portugalu protiv Brage pokušava prekinuti niz od čak 15 utakmica bez pobjede.

VELIKE BENEFICIJE /

Bjelica bi kofere u Njemačkoj mogao zadržati na duže vrijeme: Poznato što će sve dobiti ako Union ostane u Bundesligi

Za Bjelicu situacija nije nimalo idealna budući da u Ligi prvaka nakon četiri kola njegova nova momčad ima tek jedan bod koji su osvojili remijem 1:1 u prošlom kolu protiv Napolija.

Pobjedom protiv Brage napravili bi veliki korak prema prezimljavanju u Europi, bilo to kroz nokaut fazu Lige prvaka ili Europske lige, završe li u skupini treći.

TIJEK UTAKMICE

BRAGA - UNION BERLIN

1 - 1

Union Berlin: Ronnow - Knoche, Leite, Roussillon - Juranović, Tousart, Khedira, Ladouni, Gosens - Volland, Behrens

90'- Kraj utakmice! Podjela bodova u Portugalu, Braga se hrabro branila s igračem manje, Union ima za čime žaliti.

82'- Pokušava Union polukontrama i kontrama, ali se uspješno brane domaćini.

73'- Bez većih prilika na obje strane u posljednjih 10ak minuta.

60'- Velika prilika za Bragu sada! Horta je silovito pucao, ali lopta odlazi pored gola.

50' - GOOOOL! Braga s igračem manje smanjuje na 1:1, strijelac je Djalo! Iskoristili su domaćini veliku grešku Unionove obrane za deliriji u Portugalu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+3 - Kraj prvog poluvremena! Union Berlin vodi 1:0, ali Braga ne izgleda kao da će se predati, iako imaju igrača manje. Čeka nas zasigurno uzbudljivo drugo poluvrijeme.

45'- Union je sada imao puno sreće, igrao je Leite rukom, Braga je tražila penal, ali je VAR to provjerio i zaključio da nije dovoljno za najstrožu kaznu. Zbog prigovora sucu žuti karton je dobio i Zalazar.

43'- GOOOOL! Vodi Union Berlin 1:0, zabio je Gosens nakon sjajnog proigravanja Roussillon po lijevoj strani!

39' - Tousart je sada dobio žuti karton zbog očitog i lošeg simuliranja. Bjelica neće moći računati na njega u idućoj utakmici.

37' - Velika prilika sada i za Union! Gosens je tražio ubačajem Vollanda, ali njegov udarac odlazi preko gola.

35' - Mora reagirati trener Brage zbog igrača manje. Izlazi iz igre Carvalho, a ulazi Saatci.

32' - Razmahao se sada sudac kartonima, Gomez je novi igrač Brage koji ide u njegovu knjižicu.

29' - Braga je ostala s 10 igrača! Niakte je neporezno startao na Khediru, sudac mu je prvo pokazao žuti karton, ali je nakon konzultacija s VAR sobom zaključio da je zaslužio ipak crveni karton.

27' - Nova velika prilika za Bragu! Zalazar je tražio ubačajem Djaloa, ali je on pucao tik pored vratnice.

26' - Domaćini kontroliraju posjed, ali bez ozbiljnih prilika. Union pokušava Juranovićevim ubačajima nakon prekida, ali neuspješno.

16' - Velika prilika sada za Union! Horta je prošao po lijevoj strani i pronašao u sredini 16-terca Banzu koji puca ravno u vratara Ronnowa.

12' - Za sada bez ozbiljnih prilika na utakmici, trenutno se momčadi testiraju na sredini terena.

3'- Robin Knoche je prvi igrač koji je dobio žuti karton kod gostujuće momčadi.

1' - Krenula je utakmica, Braga ima prvi napad.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj počinje 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka.