SVI IGRAJU, NJEMAČKA POBJEĐUJE: / Svjetski prvaci s golobradim mladićima osvojili novi veliki trofej

Nogometna reprezentacija Njemačke pobjednik je Kupa konfederacija nakon što je u finalnom susretu pred 57.200 gledatelja u Sankt Peterburgu pobijedila Čile s 1-0.

2.7.2017.
22:01

ČILE - NJEMAČKA 0-1

ČILE: Bravo; Isla, Jara, Medel, Beausejour; Diaz; Aranguiz, Hernandez; Vidal; Sanchez, Vargas

NJEMAČKA: Ter Stegen; Mustafi, Ginter, Rudiger; Kimmich, Rudy, Goretzka, Hector; Draxler, Werner, Stindl

STRIJELCI: 0-1 Stindl (20)

Njemačkoj je ovo bio treći nastup na Kupu konfederacija i prvi trofej. U svom premijernom nastupu 1999. je zapela u skupini, 2005. je osvojila treće mjesto, dok je ovoga puta otišla do kraja. Aktualni svjetski prvaci su u Rusiju doputovali bez glavnih zvijezda, a na putu do naslova upisali su četiri pobjede i jedan remi uz razliku pogodaka 12-5.

Čileance može utješiti podatak kako je ovo bilo njihovo treće veliko finale u posljednje tri godine. Prije dvije godine Čile je pobijedio na Copa Americi, lani je obranio titulu, a ove godine je stigao do finala Kupa konfederacija.

LUDNICA U UTAKMICI ZA TREĆE MJESTO: /

Produžeci, autogol, dva jedanaesterca i tri isključenja

Prilike sijevale na obje strane

Čile je sjajno ušao u susret i u prvih 20 minuta južnoamerički prvak je imao tri odlične prilike. Dva puta je opasno prijetio Arturo Vidal, a jednom Eduardo Vargas, no Marc-Andre ter Stegen je na njemačkim vratima sva tri puta sjajno reagirao. Prvu priliku pred čileanskim vratima Njemačka je pretvorila u vodstvo u 20. minuti. Marcelo Diaz se poigravao na rubu kaznenog prostora, što je iskoristio Timo Werner oduzevši mu loptu i potom asistirao Larsu Stindlu koji je lako zabio za više sretnih nego spretnih 1-0.

Njemačka je tek nakon pola sata stigla do daha i polako uspostavljala ravnotežu. U 40. minuti Elf je nakon sjajne kontre mogao povećati prednost, ali je Julian Draxler pucao pored gola. U 44. minuti Čileanci su si skoro zabili i drugi pogodak. Posljednja linija obrane je poklonila suparniku još jednu loptu, nakon čega je Leon Goretzka malo iskosa izbio sam ispred Claudija Brava, no čileanski vratar je pročitao njegovu namjeru.

Prvu priliku u drugom dijelu imali su Nijemci. Draxler je u 55. minuti sjajno povukao te pucao, no Jara je blokirao njegov udarac u korner. Čile je uzvratio odličnom prilikom u 75. minuti, no Ter Stegen je obranio Vargasov udarac. Samo minutu kasnije kasnije Vidal je iz izgledne pozicije prebacio njemački gol. U 80. minuti je 'opalio' i Aranguiz, ali je njemački vratar upisao još jednu obranu. Sjajnu priliku za poravnanje imao je i Sagal u 85. minuti kada je s pet-šest metara na Vidalovu povratnu loptu prebacio cijeli gol. Posljednju priliku za produžetak Čile je imao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Sanchez sjajno pucao iz slobodnog udarca, ali je Ter Stegen odlično reagirao prometnuvši se u junaka finalnog dvoboja.

UŽIVO:

90+6' - KRAJ UTAKMICE, NJEMAČKA JE POBIJEDILA S 1-0 I OSVOJILA KUP KONFEDERACIJE.

90+5' - Kakva prilika za Čile! Sanchez je sjajno pucao iz slobodnog udarca, a Ter Stegen još bolje obranio.

88' - Draxler je sada skinuo loptu s glave suigraču Goretzki koji je bio u znatno boljoj poziciji.

84' - Još jedna ogromna prilika za Čile: Ter Stegen je pogriješio, a Sagal sa šest metara poslao loptu preko praznog gola.

81' - Sagal umjesto Aranguiza i Cortes umjesto Vargasa kod Čilea.

80' - Aranguiz je pucao iz daljine, Ter Stegen vršcima prstiju izbacio loptu u korner.

79' - Njemački je izbornik uveo Cana umjesto Wernera.

75' - Ogromna prilika za Vidala, ali lopta je nakon njegova udarca zavrpila u korneru.

74' - Pucao je Vargas s 14 metara po sredini gola, ravno u Ter Stegena.

72' - Velika sada gužva pred njamčkim golom, ali udarac Sancheza je blokiran.

65' - Jara je nakon video-analize dobio samo žuti karton zbog udaranja laktom Wernera.

58' - Puno je nervoze sada na terenu, žute kartone su zbog koškanja dobili Vidal i Kimmich.

55' - Nova sjajna prilika za Njemačku, lopta je nakon Draxlerova udarca otišla pored gola.

53' - Valencija je ušao umjesto Diaza kod Čilea.

51' - Isla je nabacio s desne strane, ali Vargas nije uspio dobro zahvatiti loptu.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, NJEMAČKA VODI S 1-0.

45' - Nova stopostotna prilika za Nijemce, ali sjajni Bravo je obranio udarac Goretzke.

40 ' - Draxler je sa 17 metara poslao loptu koji centimetar od vratnice.

38' - Još jednu brzu kontru su odigrali Nijemci, ali je Isla u posljednji trenutka skinuo loptu s noge Goretki.

36' - Velika prilika za Njemačku. Goretzka je pucao iskosa s desns strane, ali otišla je lopta pored gola.

32' - Još jednom je iz daljine opalio Vidal, lopta je otišla preko gola.

26' - Šokirani Čileanci sada sve češće griješe i poklanjaju loptu Nijemcima.

20' - Diaz je na nevjerojatan način izgubio loptu pred svojim golom. Werner je nesebično proigrao Stindla, a ovome nije bilo teško pogoditi prazan gol.

20' - GOOOOOOL! NJEMAČKA VODI S 1-0.

15' - Mustafi je sada pucao glavom nakon kornera, ali otišla je lopta daleko od gola.

13' - Nastavlja se veliki pritisak Čilea, Vargas je pucao s 18 metara, ali obranio je Ter Stegen.

11' - Vargas je opalio iz daljine, otišla je lopta preko gola.

7' - Još jedna dobra akcija Čilea, Vidal je pucao iz daljine, ali otišla je lopta pored gola.

5' - Velika prilika za Čile! Stindl je izgubio loptu, Aranguiz se sjurio prema golu, napravio pravu pomutnjuu njemačkoj obrani i gurnuo loptu prema Vidalu, ali je njegov udarac obranio Ter Stegen.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0'- Dvije su se reprezentacije sudarile i u grupnoj fazi, a dvoboj je okončan rezultatom 1-1.