NEVJEROJATAN PREOKRET BAYERNA: / Kovača od velike blamaže u posljednjim trenucima spasio čovjek kojeg se umalo odrekao

Thomas Müller zabio je za veliki preokret protiv drugoligaša Bochuma koji je namučio Bayern u kupu

29.10.2019.
21:50

NJEMAČKI KUP, 1/16 FINALA

BOCHUM - BAYERN 1-2

Niko Kovač i njegov Bayern izvukli su veliku pobjedu u šesnaestini finala njemačkog kupa. Gotovo je kritičan za njih bio drugoligaš Bochum koji je poveo na početku, dobro se držao, no golovima Gnabryja i Müllera ipak je slavio bavarski klub.

Kovač je u dvoboj protiv ove sezone ispodprosječne drugoligaške momčadi krenuo u kombiniranom sastavu u nadi da će odmoriti svoje najvažnije igrače.

Od prve minute krenuo je Ivan Perišić koji je dosad uglavnom bio rezerva, poštedio je Davida Alabu, Coutinha i Roberta Lewandowskog koji su ostali na klupi.

NIKO KOVAČ NA UDARU BIJESNIH NAVIJAČA: /

Krenula kampanja za njegovu smjenu: 'Nema pojma što radi...'

No njegov je plan na početku pao u vodu. Alphonso Davies koji je zaigrao umjesto Alabe u 36. je minutu poslao loptu u vlastitu mrežu. Morao je trener Bayerna brzo reagirati u drugom dijelu te je u igru poslao Roberta Lewandowskog, dok je igru napustio Ivan Perišić. Pridružili su se Lewandowskom i Coutinho i Müller koji su zamijenili Tolissoa i Goretzku.

Müller spasitelj

Bayern je tukao iz svih oružja, ali tek su u 83. minuti uspjeli stići do poravnanja. Joshua Kimmich ubacio je s desne strane i pronašao Gnabryja koji zabija iz blizine za 1:1.

A onda je došao red na Thomasa Müllera koji je na samom kraju utakmice donio preokret Bayernu. Čovjek koji se na sve načine ove sezone bori za minutažu ispao je joker u Kovačevoj momčadi i na asistenciju Comana s dva metra ugurao loptu u gol za slavlje Bavaraca i prolazak u osminu finala kupa.

Pobjeda Hoffenheima bez Krame

Hoffenheim se plasirao u osminu finala nakon što je svladao trećeligaša Duisburg sa 2:0 pogocima Floriana Grillitscha (53') i Sargisa Adamjana (59'). Hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji se nakon četiri mjeseca pauze vratio sa dva pogotka u protekla dva kola Bundeslige, ovaj puta ostao je na klupi za pričuve.

Četvrtoligaš Saarbrucken na domaćem terenu izbacio je Koeln. Saarbrucken je vodio 2:0, ali prvoligaši iz Koelna uspjeli su se vratiti i poravnati na 2:2. No, u 90. minuti Tobias Jänicke pogađa za pobjedu domaćina 3:2.

U Hamburgu su se sučelili bivši europski prvak HSV i peterostruki njemački šampion Stuttgart, koji se danas natječu u drugoj ligi. Nakon produžetaka slavio je Stuttgart sa 2-1, a pobjednički gol zabio je Marokanac rođen u Njemačkoj Hamadi Al Ghaddioui u 113. minuti.

FT Gotova je utakmica. Kakav preokret i kakva pobjeda Bayerna u posljednjim trenucima utakmice

89' GOOOOOL! Thomas Müller zabio je za veliki preokret!

83' Vratio se Bayern! Kimmich je ubacio s desne strane, a Gnabry spasio Bayern od blamaže. No ima još puno do kraja.

80' Bayern tuče iz svih oružja, ali ne mogu nikako probiti do gola Bochuma, dok domaćini čekaju priliku iz kontre.

65' U igri su Lewandowski, Coutinho i Müller koji su zamijenili Perišića, Goretzku i Tolissoa

45' Gotovo je poluvrijeme u Bochumu. Morat će Kovač izmisliti nešto posebno ako se želi vratiti u utakmicu.

36' Nevjerojatan pogodak. Domaćini vode 1:0. Pogodak je zabio Alphonso Davis u vlastitu mrežu. Kakav šok za Niku Kovača i Bayern

1' Počela je utakmica.