BAYERN OSVOJIO DRUGI TROFEJ SEZONE PROTIV NAJVEĆIH RIVALA: / Kimmich prelomio utakmicu rijetko viđenim golom

Prvaci Europe uzeli su njemački superkup pobjedom 3:2 protiv Borussije Dortmund, a to je njihov peti trofej u ovoj kalendarskoj godini

30.9.2020.
22:20

Bayern Munchen osvojio je njemački superkup nakon što je svladao Borussiju Dortmund 3:2. Bayernu je ovo drugi trofej u sezoni nakon osvojenog europskog superkupa protiv Seville.

Bavarci su od samog početka krenuli furiozno. Nisu se igrači dobro ni zagrijali, a već je na semaforu u Munchenu bilo 2:0. U 18. je minuti Tolisso zabio nakon jedne jako dobro odigrane kontre. Francuza je u sredini uposlio Lewandowski, a ovaj pucao, pogodio okvir gola i onda od odbitka ipak zabio za vodstvo.

Nismo dugo čekali na još jedan gol Bayerna. Davies je u 32. minuti ubacio s lijeve strane i u sredini pronašao Mullera koji skače i glavom lagano zabija za 2:0.

NAJUGLEDNIJI NJEMAČKI LIST OBJAVIO APSOLUTNU SENZACIJU: /

Kramarić uskoro stiže u Bayern, kontakt je već uspostavljen

Haaland Show

Bilo je to jako dobro razdoblje Bayernove igre, a onda je uslijedio Haaland show. Nordijski bog nogometa najprije je u 39. minuti idealno uposlio Brandta koji je s 10 metara neometano zabio za smanjenje vodstva Bayerna, da bi u drugom dijelu, nakon sjajnog presinga i proigravanja Delaneya zabio za 2:2.

Tempo igre malo je pao nakon tog pogotka, ali Bayern je ipak na kraju stigao do pobjede. Junak susreta bio je Joshua Kimmich koji je nakon kontranapada nekako s poda zahvatio loptu i uspio ju poslati preko vratara Hitza za slavlje Bavaraca.

Ova je kalendarska godina bila prava berba trofeja za Bayern koji je u svoju riznicu dodao naslove prvaka njemačke, njemačkog kupa, Lige prvaka, a sad i europski te njemački superkup. Bayernu je to osmi Superkup, dok je Borussija ostala na šest naslova.

Bayern - Borussia Dortmund 3:2

Bayern: Neuer, Sule, Martinez, Hernandez, Pavard, Kimmich, Tolisso, Muller, Coman, Davies, Lewandowski

Borussia Dortmund: Hitz, Hummels, Akanji, Can, Dahoud, Delaney, Passlack, Meunier, Brandt, Reus, Haaland

FT Kraj utakmice

82' Joshua Kimmich je zabio, vjerojatno za pobjedu Bayerna. U padu je nakon kontre uspio zakačiti loptu i prebaciti vratara Hitza. Bayern je jako blizu prvog trofeja sezone.

70' Malo je pao tempo utakmice nakon koje neće biti produžetaka, već odmah penali.

58' Opet Haaland u prilici jedan na jedan s Neuerom, ovaj put golman Bayerna pobjednik. Moglo je ovo lako biti 3:2 za Borussiju.

55' Evo pogotka! Haaland je zabio za Borussiju Dortmund nakon sjajnog proigravanja Delaneya.

53' Borussia nešto konkretnija na početku drugog dijela, Žuta momčad je svjesna da mora u napad pod svaku cijenu, a vrijeme trenutno radi za Bayern.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Gotovo je prvo poluvrijeme.

40' Raspucali su se Nijemci, Borussia je smanjila prednost Bayerna, a zabio je Brandt s desetak metara neometan nakon što mu je dobru poziciju pripremio Haaland.

32' Nismo dugo čekali na još jedan gol Bayerna. Davies je ubacio s lijeve strane i u sredini pronašao Mullera koji skače i glavom lagano zabija za 2:0. Ovo je Bayern koji smo navikli gledati, onaj koji je igrao protiv Hoffenheima to jednostavno nije bio.

18' Nakon očigledne Bayernove dominacije pada i prvi gol na utakmici. Tolisso je zabio nakon što ga je uposlio Lewandowski, no Poljaku se neće pisati asistencija jer je Tolisso tek iz druge zabio gol nakon što se lopta odbila od okvira gola.

10' Zasad se igra vrlo otvoreno. Bayern nešto bolji na startu utakmice.

1' Počela je utakmica.

20:00 - Najveći derbi koji njemački nogomet može ponuditi je pred nama. Borussia Dortmund i Bayern susreću se u Munchenu u utakmici Superkupa u kojoj će pokušati osvojiti svoj prvi trofej ove sezone.

Obje momčadi nisu se proslavile u proteklim kolima Bundeslige. Andrej Kramarić i njegov Hoffenheim natrpali su četiri komada u Bayernovu mrežu, a mogli su i još. Borussia je izgubila od Augsburga 2:0.

Bayernov kadar poprilično je tanak i žalili su se mnogi kako im nedostaje pojačanja da bi mogli rotirati igrače u ludom ritmu od 2 utakmice tjedno. Ne može se ni Borussia pohvaliti svojim kadrom, nedostaje im dosta igrača, a najviše će se osjetiti nedostatak Jadona Sancha.

Utakmicu njemačkog superkupa između Bayerna i Borussije Dortmund pratite na portalu Net.hr u tekstualnom prijenosu