UTAKMICA DA SE ČOVJEK SMRZNE: / Chelsea preokrenuo Arsenal u posljednjih deset minuta. Golmanu Topnika smije se pola Europe

Zanimljivo, bio je to i četvrti uzastopni domaći poraz "Topnika" u svim natjecanjima

29.12.2019.
17:30

U derbiju 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Arsenal sa 2-1 okrenuvši rezultat u posljednjih 10 minuta utakmice. Bila je to prva utakmica u kojoj su "Bluesi" stigli do pobjede protiv Arsenala nakon što su gubili na poluvremenu.

U dosadašnjih 15 takvih situacija, Arsenal je slavio 11 puta, a četiri susreta su završila bez pobjednika. Zanimljivo, bio je to i četvrti uzastopni domaći poraz "Topnika" u svim natjecanjima što im se nije dogodilo od 1959. godine.

December 29, 2019, London, United Kingdom: Arsenal dejection during the Premier League match at the Emirates Stadium, London. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: David Klein/Sportimage, Image: 490257720, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: David Klein / Zuma Press / Profimedia

Preokret u sutonu utakmice

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga i sve do 83. minute "Topnici" su držali vodstvo. No, tada je Bernd Leno katastrofalnom reakcijom poklonio gostima pogodak. Mason Maunt je ubacio loptu iz slobodnog udarca, Leno je pokušao boksati, ali je promašio i Jorginho je iskoristio poklon pogodivši u praznu mrežu za 1-1.

December 29, 2019, London, United Kingdom: Jorginho of Chelsea scores during the Premier League match at the Emirates Stadium, London. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: David Klein/Sportimage, Image: 490257574, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: David Klein / Zuma Press / Profimedia

Četiri minute kasnije gosti su izveli sjajnu kontru koju je svojim 12. golom ove sezone okrunio Tammy Abraham. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 70. minute.