Urugvaj penalima izbacio Brazil: Rodriguez ključan u pobjedi Kolumbije

Urugvajci su tako došli do druge uzastopne pobjede protiv Brazila

7.7.2024.
8:37
profimedia

U subotu su se odigrale zadnje dvije četvrtfinalne utakmice Copa Americe. Urugvaj je boljim izvođenjem jedanaesteraca (4-2) izbacio Brazil i plasirao se u polufinale, dok je Kolumbija deklasirala Panamu rezultatom 5-0.

JEDVA /

Kanada jedanaestercima do polufinala Copa Americe: Ima priliku za revanš protiv Argentine

JEDVA /

Urugvaj će u polufinalu igrati protiv Kolumbije, a već ranije je poznato kako će drugo polufinale biti ono između Argentine i Kanade.

Susret Urugvaja i Brazila u Las Vegasu u 90. minuta nije donio niti jedan pogodak, ali je zato bilo čak 41 prekršaj.

Odlučujući, peti penal u seriji raspucavanja pogodio je Manuel Ugarte pa se s time Brazil oprostio od naslova Copa Americe.

Bez obzira na ozlijeđenog Neymara i suspendiranog Viniciusa Juniora, Brazilci su od 74. minute imali igrača više zbog isključenja Nahitana Nandeza.

Vratar, Sergio Rochet bio je junak Urugvaja budući da je odmah zaustavio prvi penal kojeg je pucao Eder Militao.

Urugvajci su tako došli do druge uzastopne pobjede protiv Brazila.

Kolumbija je bez problema svladala Panamu nakon što je u prvom poluvremenu postigla čak tri gola. U osmoj minuti zabio je Jhon Cordoba, a onda svega sedam minuta kasnije s bijele točke za 2-0 zabija James Rodriguez. Treći gol pao je u 41 minuti pogotkom Luisa Diaza.

U 70. minuti postiže Kolumbija svoj četvrti pogodak kojem je strijelac bio Richard Rios, a u sudačkoj nadoknadi uništavaju Panamu i Miguel Borja s bijele točke zabija za 5-0.