TOTALNA KATASTROFA / United doživio novi neugodan poraz, Ole Gunnar Solskjaer teško će ovo preživjeti

Norveški stručnjak nakon ovog vjerojatno će postati bivši

20.11.2021.
17:59

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini H Europske lige, West Ham United izgubio je na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa sa 0-1 (0-0) u susretu 12. kola engleskog nogometnog prvenstva.Jedini pogodak na utakmici postigao je Raul Jimenez preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u 58. minuti.

Wolverhampton je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto sa 19 bodova, četiri manje od trećeg West Hama.West Ham i Dinamo sastat će se u Londonu u posljednjem, 6. kolu 9. prosinca. Nakon ćetiri kola West Ham je vodeći sa 10 bodova, Dinamo je drugi sa šest, a u skupini su još Genk s četiri i bečki Rapid s tri boda.

Nastavio se loš niz Manchester Uniteda u Premier ligi, u subotu je izgubio na gostovanju kod Watforda s uvjerljivih 1-4 (0-2).

Iako je De Gea obranio čak dva pokušaja Sarra s bijele točke kod rezultata 0-0, Watford je do poluvremena poveo sa 2-0 pogocima Kinga (28) i upravo Sarra (44). Početkom nastavka nadu Unitedu vratio je Van de Beek (50), ali nakon što je Maguire u 69. minuti isključen gosti više nisu mogli do preokreta.

Štoviše, u sudačkoj nadoknadi su Koao Pedro (90+2) i Dennis (90+5) povisili na konačnih 4-1.

Gerrard debitirao pobjedom

Aston Villa je s novim menadžerom Stevenom Gerrarodm uspjela na svom terenu svladati Brighton and Hove Albion sa 2-0 (0-0). Oba gola postignuta su u završnici, prvo je pogodio Watkins (84), a onda i Mings (89).

Ranije u subotu je vodeći Chelsea kao gost svladao Leicester City sa 3-0 (2-0). Chelsea je u vodstvo doveo Ruediger (14) sjajnim udarcem glavom nakon udarca iz kuta, na 2-0 povisio je Kante (28) preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon što je vukao loptu od sredine igrališta, a konačni rezultat postavio je Pulišić (71) iz velike blizine nakon odlične kombinacije Chalobaha i Ziyecha.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Chelseaja koji sada ima 29 bodova, šest više od Manchester Cityja i West Ham Uniteda, dok je Leicester 12. sa 15 bodova.

REZULTATI 12. KOLA,
Subota:
Leicester City - Chelsea 0-3 (Ruediger 14, Kante 28, Pulišić 71)
Aston Villa - Brighton and Hove Albion 2-0 (Watkins 84, Mings 89)
Burnley - Crystal Palace 3-3 (Mee 19, Wood 27, Cornet 49 / Benteke 8, 36, Guehi 41)
Newcastle United - Brentford 3-3 (Lascelles 10, Joelinton 39, Saint-Maximin 75 / Toney 11, Henry 31, Lascelles 61-ag)
Norwich City - Southampton 2-1 (Pukki 7, Hanley 79 / Adams 4)
Watford - Manchester United 4-1 (King 28, Sarr 44, Joao Pedro 90+2, Dennis 90+5 / Van de Beek 50)
Wolverhampton Wanderers - West Ham United 1-0 (Jimenez 58)