PRAVO IZNENAĐENJE / U utakmici koja se igrala dva dana trećeligaš jedanaestercima izbacio Villarreal iz Kupa

Utakmica će sigurno ostati zapamćena neko vrijeme budući da se igrala dva dana, 120 minuta i imala čak 16 jedanaesteraca

8.1.2024.
22:09
profimedia

Kup kralja priredio je za fanove španjolskog nogometa pravo iznenađenje. Trećeligaš Unionistas je u šesnaestini finala pobijedio Villarreal.

'DER KAISER' /

Nogometne legende reagirale na vijest koja je potresla cijeli svijet: 'Jako mi je žao da je preminuo, bio je velikan'

Utakmica će sigurno ostati zapamćena neko vrijeme budući da se igrala dva dana, 120 minuta i imala čak 16 jedanaesteraca. Naime, Villarreal je gostovala kod Unionistasa, a utakmica je prekinuta u nedjelju zbog problema sa strujom na stadionu Salamanca.

U trenutku prekida rezultat je bio 1-1. Gostujuća momčad povela je u 82. minuti golom Iliasa Akhomacha, dok je u 87. minuti s bijele točke za izjednačenje pogodak postigao Alfred Planas.

Utakmica je nastavljena u ponedjeljak, ali budući da nijedna momčad do kraja nije postigla niti jedan pogodak pobjednik je odlučen jedanaestercima.

Nakon što su obje momčadi imale šest pogođenih penala te jedan promašeni utakmica je odlučena u osmoj seriji. Za Unionistas je posljednji pucao Adrian Gomez te postigao pogodak. U tom je trenutku igrač Villarreala, Kiko, posustao te promašio.

Trećeligaš će tako u osmini finala dočekati Barcelonu.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.