U PARIZ STIŽE ZASTRAŠUJUĆI DUO: / PSG uz jednog od najboljih trenera današnjice dovodi i njegovog omiljenog igrača?

Parižani su u četvrtak otpustili njemačkog stratega Thomasa Tuchela

25.12.2020.
12:33

Argentinski nogometni stručnjak, 48-godišnji Mauricio Pochettino, postigao je dogovor s vodstvom Paris Saint-Germaina i zamijenit će Nijemca Thomasa Tuchela na klupi francuskog prvaka, objavio je u četvrtak pariški sportski dnevnik L'Equipe.

PSG ĆE TRENERU KOJEG JE OTPUSTIO MORATI ISPLATITI OGROMAN NOVAC: /

Uz ovo će puno lakše podnijeti činjenicu da više nema posao

Pochettino je bio bez angažmana od studenog 2019., kad je zbog niza loših rezultata dobio otkaz u Tottenhamu, kojeg je samo pet mjeseci prije doveo do finala Lige prvaka.

Mauricio Pochettino

Bivši igrač

Tijekom igračke karijere Pochettino je proveo tri sezone u dresu PSG-a i u 95 utakmica postigao šest pogodaka za francusku momčad koja je tijekom tog razdoblja osvojila danas ugašeni UEFA Intertoto kup (2001.) i bila finalist Kupa Francuske (2003.).

PSG je u četvrtak iznenađujuće otpustio Nijemca Thomasa Tuchela koji je još u srijedu navečer vodio momčad do uvjerljive (4-0) prvenstvene pobjede nad Strasbourgom kojom je trećeplasirani PSG došao na samo bod od vodećeg Lyona i drugoplasiranog Lillea.

Uspješni Nijemac

Pod Tuchelovim vodstvom PSG je u obje sezone osvojio naslov prvaka Francske, a u prošloj je osvojio domaću trostruku krunu i došao do finala Lige prvaka na završnom turniru u Lisabonu u kojem je u vrlo izjednačenom finalu poražen od Bayerna s minimalnih 0-1.

PSG je i u ovoj sezoni elitnog europskog klupskog natjecanja izborio mjesto u osmini finala, a za plasman u četvrtfinale ždrijeb je Francuzima za suparnika dodijelio Barcelonu.