BUNDESLIGA / U najvećem derbiju kola Apotekari su izgubili bodove nakon 14 pobjeda zaredom

U derbi susretu 13. kola Bundeslige nije bilo pobjednika, nogometaši Bayera i dortmundske Borussije odigrali su u Leverkusenu 1-1.

3.12.2023.
19:55

Već u petoj minuti gosti iz Dortmunda su poveli, iz blizine je pogodio Norvežanin Julian Ryerson. Ostatak utakmice prošao je u dominaciji Bayera koji je izjednačio na samom kraju prvog poluvremena.

NEMA DO PREMIER LIGE /

Spektakl za kraj: U derbiju punom preokreta odluka je pala u fotofinišu, Gvardiol i Kovačić zaigrali za Građane

Vrlo lijepi pogodak postigao je Wirtz koji je zakucao loptu pod gredu, no prethodno je Boniface bio u milimetarskom zaleđu. No, upravo je Boniface izjednačio u 79. minuti čime je Bayer ostao neporažen ove sezone u Bundesligi.

Na vrhu ljestvice Bayer ima 11 pobjeda i tek dva remija, odnosno, ima utakmicu više i tri boda više od drugog Bayerna. Borussia (D) je ostala peta i ima deset bodova manje od nedjeljnog suparnika.

Slavlje Freiburga

Nogometaši Freiburga upisali su ove nedjelje drugu ovosezonsku ligašku pobjedu u gostima, u 13. kolu slavili su s 1-0 kod Mainza. Pogodak vrijedan tri boda postigao je austrijski reprezentativac Gregoritsch u 69. minuti, a ovom se pobjedom Freiburg popeo na osmo mjesto ljestvice. Mainz je ostao na nezgodnoj poziciji, tek je pretposljednji i ima samo bod više od fenjeraša Union Berlina, kluba kojeg je preuzeo hrvatski strateg Nenad Bjelica.

Freiburg je u Bundesligi pobijedio nakon mjesec i pol dana čekanja.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj počinje 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka.