U EUROPI SE OVO NIKADA NIJE DOGODILO: / Jednom američkom klubu uspjelo je ono što nije niti Barceloni

28.4.2016.
10:49
Screenshot

Club America je već u prvoj utakmici na gostovanju kod Tigresa pobjedom 2-0, pogocima Martineza i Benedetta, obavila veliki dio posla. No, gosti se nisu unaprijed predali te su u uzvratu igranom na stadionu Azteca u Ciudad de Mexicu poveli pogotkom Francuza Andre-PierreaGignaca u 39. minuti.

U nastavku je domaće navijače prvo razveselio Ekvadorac MichaelArroyo pogotkom za 1-1 u 68. minuti, a konačnih 2-1 postavio je Paragvajac OsvaldoMartinez golom iz kaznenog udarca u 87. minuti.

Obranili naslov

Osim što su obranom prošlogodišnjeg naslova i svojim sedmim trijumfom postali najuspješnija momčad ovog natjecanja, nogometaši Club Americe su izborili i nastup na klupskom svjetskom prvenstvu koje će u prosincu ove godine biti održano u Japanu.

Na prošlogodišnjem izdanju su poraženi u četvrtfinalu od kineskog Guangzhou Evergrandea s 2-1 te osvojili peto mjesto. Za razliku od američke Lige prvaka, u onoj eurpskoj još nitko nikada nije obranio naslov.