NEŠTO SLIČNO DO SADA NISMO VIDJELI / Pištolj, TV i metak: Turski navijač zaprepastio reakcijom nakon Yilmazovog promašaja

Tursku nećemo gledati na Svjetskom prvenstvu u Kataru

25.3.2022.
11:18

Nogometna reprezentacija Portugal u Portu je porazila Tursku s 3-1 te će put u Katar tražiti protiv Sjeverne Makedonije. Portugal je protiv Turske poveo u 15. minuti golom Otavia. Bernardo Silva je pucao s ruba kaznenog prostora pogodivši stativu, no lopta se odbila do veznjaka Porta koji su u svom trećem nastupu za reprezentaciju zabio drugi gol.

UZ NJU ĆE IM BITI LAKŠE /

Talijani utjehu traže u hrvatskoj Diletti: Pjevat će se jedna pjesma, a uživat će u kadrovima prekrasne Splićanke

Turska je mogla izjednačiti u 21. minuti nakon greške domaće obrane, Cengiz Under je pucao, no Digo Costa je bio siguran.

U završnici prvog dijela domaćin je načinio veliki korak prema pobjedi. Otavio je ubacio u peterac, a Diogo Jota sjajno glavom pogodio za 2-0 u 42. minuti.

Turska se vratila u život u 65. minuti golom Buraka Yilmaza. Under je poslao sjajnu loptu kroz portugalsku obranu do napadača Lillea koji nije pogriješio.

Yilmaz je mogao postati turski junak u 85. minuti, no nije uspio realizirati jedanaesterac. A u tom je trenutku jedan turski navijač potpun izgubio kontrolu. Naime, pojavila se šokantna snimka koja pokazuje reakciju navijača u trenutku kad Yilmaz ide prema bijeloj točki. Držao je pištolj uperen u TV, a u kad ga je ovaj promašio pucao je ravno u njega. TV se raspršio u dijelove, a snimka je završila na društvenim mrežama.

Dodatni udarac Turska je pak doživjela u posljednjim trenucima susreta kada je Matheus Nunesraz riješio sve dvojbe pogodivši za 3-1.

Finalni susret između Portugala i Sjeverna Makedonije na rasporedu je 29. ožujka u Portu.