HRVATI DOMINIRAJU / Tudorova Verona uništila Udinese nakon Kalinićeva odlaska. Rebićev Milan preuzeo vrh ljestvice

13.2.2022.
18:16

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, u susretu su 25. kola talijanskog prvenstva kao domaćini uvjerljivo svladali Udinese s 4:0 (2:0).

Susret je usmjeren već u 2. minuti kada je Depaoli postigao prvi pogodak, do odlaska na odmor Barak je u 31. minuti povisio na 2-0, a u nastavku su Caprari u 66. i Tameze u 84. potvrdili pobjedu Verone.

Boško Šutalo ostao je na klupi Verone, a Filip Benković na klupi Udinesea. Verona je deveta na ljestvici sa 36 bodova, koliko ima i osma Fiorentina, dok je Udinese 14. sa 27 bodova.

BODOVI OSTAJU U TORINU /

Tudorova Verona nije uspjela iznenaditi Juventus: Stara dama slavila na krilima debitanata

Milan preuzeo vrh ljestvice

Ranije u nedjelju Milan je minimalnom 1:0 pobjedom protiv Sampdorije preuzeo vrh ljestvice.

Rafael Leao donio je pobjedu Milanu pogotkom već u 8. minuti dvoboja. Imao je Milan još nekoliko dobrih prilika, ali do novog gola momčad Stefana Piolija nije došla.

Hrvatski napadač Ante Rebić ušao je u igru u 57. minuti umjesto strijelca Rafaela Leaa, a u 81. minuti našao se u kaznenom prostoru oči u oči s gostujućim vratarom Falconeom koji je obranio njegov udarac u izglednoj situaciji za pogodak.

Milan je 17. pobjedom došao do 55 bodova. Drugoplasirani Inter ima 54 boda, ali i utakmicu manje, dok je treći Napoli sa 53 boda iz 25 nastupa.