TRI POBJEDE GOSTIJU, ČETIRI NEODLUČENA ISHODA: / Uzbudljivo je u Premiershipu

Uzbudljivo u Engleskoj

7.4.2018.
18:30

U prvih sedam utakmica 33. kola engleskog nogometnog prvenstva gostujuće momčadi su ostvarile zavidne tri pobjede, a četiri utakmice završile su bez pobjednika.

Tottenham je slavio sa 2-1 na gostovanju kod predzadnjeg Stokea golovima Eriksena (52) i Kanea (63), dok je pogodak za domaće postigao Diouf (57). Tako su se Spursi sa 67 bodova izjednačili s Liverpoolom, a samo za jedan bod zaostaju za Manchester Unitedom koji večeras gostuje u velikom gradskom derbiju kod Manchester Cityja koji pobjedom može potvrditi naslov prvaka šest utakmica prije kraja prvenstva.

NULA EVERTONA I LIVERPOOLA NA GOODISON PARKU: Lovren igrao svih 90 minuta, Vlašić niti na klupi

Burnley se pobjedom kod Watforda 2-1 približio na samo dva boda šestoplasiranom Arsenalu i mjestu koje vodi u Europsku ligu. Domaće je u vodstvo doveo Pereyra (61), a u razmaku od dvije minute Vokes (71) i Cork (73) su donijeli preokret i tri boda Burnleyju.

WBA je odlaskom Alana Pardewa s trenerske klupe prekinuo niz od osam uzastopnih poraza, ali nije uspio ostvariti četvrtu pobjedu. West Brom je poveo pred svojim navijačima preko Rodrigueza (55), ali važan bod Swanseaju donio je Abraham (75).

Engleska - 33. kolo Everton - Liverpool 0-0

Bournemouth - C. Palace 2-2 (Mousset 65, King 89 / Milivojević 47, Zaha 75)

Brighton - Huddersfield 1-1 (Lossl 29-ag / Mounie 33)

Leicester - Newcastle 1-2 (Vardy 84 / Shelvey 18, Perez 75)

Stoke - Tottenham 1-2 (Diouf 57 / Eriksen 52, Kane 63)

Watford - Burnley 1-2 (Pereyra 61 / Vokes 71, Cork 73)

WBA - Swansea 1-1 (Rodriguez 55 / Abraham 75)

Man. City - Man. United (sub, 18.30) Arsenal - Southampton (ned, 15.15) Chelsea - West Ham (ned, 17.30)