Trojica Hrvata nastupila u MLS-u, hrvatski golgeter pauzirao zbog kartona

U noći sa subote u nedjelju čak trojica Hrvata igrala su novome kolu američke lige

21.7.2024.
9:52

U susretu 26. kola MLS-a Austin i Charlotte su odigrali 2-2, a za goste je branio hrvatski vratar Kristijan Kahlina.

Brojne reakcije /

Društvene mreže gorjele su nakon objave o Rakitiću: 'Neka pati koga smeta stigla nam Raketa'

Domaćin je poveo u 11. minuti golom Alexa Ringa, gosti su potom okrenuli rezultat golovima Karola Swiderskog (33-ag), te Iurija Tavaresa (56), da bi Jon Gallagher izjednačio u 80. minuti.

Za goste je branio Kahlina, bivši čuvar mreže Gorice. Austin je deseti na Zapadu, dok je Charlotte na šestoj poziciji Istoka.

Sinoć je nastupio je i bivši igrač Rijeke Damir Kreilach koji od ove sezone igra za Vancouver. U sjajnom susretu Vancouver je kod kuće izgubio od Dynamo Houstona sa 3-4, a Kreilach je u igru ušao u sudačkoj nadoknadi.

Za Dynamo su zabili Carrasquilla (29), Dorsey (36, 87) i Smith (78), dok su strijelci za domaći sastav bili Picault (48, 66) i Veselinović (54). Vancouver je trenutačno na petom mjestu Zapada, dok je Houston stepenicu niže s bodom manje.

Poraz je upisao i Portland u čijim redovima igra Dario Župarić. Timbersi su poraženi sa 2-3 na gostovanju kod LA Galaxyja.

Gabriel Pec (38), Riqi Puig (48) i Joseph Paintsil (58) su bili strijelci za LA, dok su Jonathan Rodriguez (52) i Santiago Moreno (73) zabili za goste. Župarić je za Portland igrao do 64. minute.

Galaxy vodi na Zapadu, dok je Portland osmi.

Dallas je na gostovanju odigrao 1-1 protiv New Englanda, a za goste zbog žutih kartona nije nastupio Petar Musa.

Domaćin je poveo u 65. minuti golom Bobbyja Wooda, a u petoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca je izjednačio Paul Arriola. Musa je ove sezone u 23 nastupa zabio 13 golova i među vodećim je strijelcima lige. Dallas se trenutačno nalazi na 11. mjestu Zapada.

Spomenimo i kako je Inter Miami na svom travnjaku pobijedio Chicago sa 2-1 zadržavši vodstvo na Istoku.

Golove za Inter, koji je i dalje bez ozlijeđenog Lionela Messija, zabili su Matias Rojas (6) i Jordi Alba (75), dok je pogodak za "Fire" zabio Rafael Czichos (73).