NIJE BIRAO RIJEČI / Treneru Barcelone nije najbolje sjeo potez igrača Reala: Za vrijeme El Clasica pale su teške riječi

3.3.2023.
12:36

U prvom susretu polufinala španjolskog nogometnog Kupa kralja Barcelona je na Santiago Bernabeu pobijedila Real Madrid s 1-0. Uzvrat je 5. travnja na Camp Nou.

TRESE SE ŠPANJOLSKA /

Luka Modrić digao glas: 'Mislim da smo bili bolji od Barcelone, ali...'

Nakon što je Barcelona već osvojila španjolski Superkup, a u Primeri ima velikih sedam bodova prednosti ispred Reala, Kup Kralja je treća domaća 'bojišnica' na kojoj bi Katalonci mogli biti bolji od najvećeg suparnika.

Bila je to čvrsta i tvrda, u pojedinim trenucima i nervozna utakmica bez previše pravih prilika, a susret je odlučio autogol Edera Militaoa u 26. minuti.

Bio je to 252. natjecateljski El Clasico', pri čemu treći ove sezone. U listopadu prošle godine Real je u prvenstvu slavio sa 3-1, no Barca je u siječanjskom finalu Superkupa uzvratila s istim rezultatom. Sinoć je Barca slavila sa 1-0, a do kraja sezone još će igrati dva puta. U prvenstvu 19. ožujka, te u uzvratnom susretu Kupa 5. travnja. Oba dvoboja bit će na Camp Nou.

Utakmicu na Santiago Bernabeuu obilježila je i svađa trenera Katalonaca Xavija Hernandeza i desnog beka Reala Danija Carvajala u drugom poluvremenu.

Dogodilo se to nakon jednog duela Carvajaka i Baldea u kojem je bek Reala u skoku namjerno odgurno igrača Barcelone

"Idiot, ti si idot", vikao je Xavi igraču Kraljevskog kluba.

'Ratne sjekire' zakopane su nakon utakmice kada je trener Barce pružio ruku beku Reala.