TRAMEZZANI U NEKOLIKO RIJEČI REKAO KAKVA JE HAJDUK TRENUTNO MOMČAD: / 'Vidjeli ste danas kolika je razlika...'

16.4.2021.
23:00
Miroslav Lelas/PIXSELL

Nogometaši Osijeka minimalnom 1:0 pobjedom na gostovanju kod Hajduka u Splitu u derbiju 29. kola preuzeli su vrh ljestvice Prve HNL. Gol vrijedan tri boda postigao je najbolji strijelac lige Mierez u 49. minuti.

Hajduk je završnicu odigrao s igračem manje jer je u 85. minuti zbog dva žuta kartona isključen Fossati. Veznjak Hajduka u samo dvije minute napravio je dva gruba starta i tako ostavio svoju momčad do kraja utakmice s 10 igrača. Crveni karton je dobio u završnici i pomoćni trener Osijeka Nino Bule zbog prigovora.

'Zaslužili smo pobjedu'

Nakon utakmice su se za Arena Sport oglasili treneri obiju momčadi, a prvi je govorio trener pobjedničke momčadi Nenad Bjelica.

"Čestitao bih svojoj momčadi, bili smo bolji 96 minuta, Hajduku smo na Poljudu u prvom dijelu dopustili samo jedan udarac. Bili smo opasni prema naprijed, nakon gola smo se malo povukli, ali smo apsolutno zaslužili pobjedu", rekao je Bjelica pa se osvrnuo na probleme koje je imao s ozljedama.

"Imali smo dosta problema u defenzivi, ali svi koji su igrali odradili su dobro svoj posao i možemo biti zadovoljni. Imali smo ideju i ispunili smo sve što smo zamislili na terenu", zaključio je trener Osijeka.

Oglasio se i trener Hajduka Paolo Tramezzani koji je priznao da je Osijek bolja momčad od Hajduka.

"Osijek je bio bolji i zaslužio je pobjedu. Danas smo vidjeli kolika je razlika između njih i nas. Moramo raditi i razmišljati o sljedećoj utakmici", kratak je bio Tramezzani.

OSIJEK SRUŠIO HAJDUK NA POLJUDU I ZASJEO NA VRH LJESTVICE: /

Mierez zabio za pobjedu, Fossati na samom kraju napravio veliku glupost

Osijek prvi

Osijek sada ima 65 bodova, jedan više uz dvije utakmice više od drugog Dinama koji će u nedjelju ugostiti Istru 1961. Već u srijedu će u Gradskom vrtu Osijek i Dinamo igrati vrlo važan međusobni okršaj u sklopu 30. kola.

Hajduk je ostao peti sa 43 boda, dva manje od četvrte Rijeke, a šest manje uz utakmicu manje od treće Gorice koja je ranije u petak također izgubila na svom terenu sa 0:1 od Slavena Belupa.