VATRENI ODUŠEVIO / Trener Chelseaja najbolje opisao što je Mateo Kovačić napravio: 'Svi koji nisu bili na stadionu su propustili nešto...'

Kovačić je zabio lijep pogodak kojime je Chelsea smanjio zaostatak protiv Liverpoola

2.1.2022.
21:19

U derbiju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Liverpool su na Stamford Bridgeu odigrali 2-2, a za domaći sastav fenomenalan  pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

VATRENI ZALUDIO OTOK /

Englezi ne mogu prestati hvaliti Kovačića: 'Zabio je gol godine, ali nije to bila jedina fantastična stvar koju je napravio...'

"Bluesi" i "Redsi" su pružili sjajnu predstavu koja je završila 2-2, pri čemu su sva četiri gola pala u prvom dijelu, a za potez utakmice zaslužan je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić koji je u 42. minuti fenomenalno zabio za 2-1.

Kovačić je nakon ubačaja iz slobodnog udarca dočekao odbijenu loptu te sa 20 metara iz prve opalio i pogodio lijevi gornji kut suparničkog gola. Bio je to njegov drugi gol ove sezone nakon što je zabio u rujnu u pobjedi 3-0 protiv Aston Ville. Kovačić je odigrao cijeli susret i bio je jedan od najboljih igrača na terenu.

Hvalospjevi za Vatrenog

Trener Chelseaja Thomas Tuchel bio jejako impresioniran nakon utakmice.

"Bila je to briljantna nogometna utakmica. Svi koji nisu bili na stadionu su propustili nešto - energiju, neke pogreške... Počeli smo odlično i zbog velikih pogrešaka smo se našli u zaostatku", rekao je Tuchel pa se osvrnuo na Kovačićevu golčinu:

"Kovačićev pogodak vratio je vjeru na stadion. bio je to skoro savršen povratak u završnici prvog poluvremena, a mogli smo zabiti i treći gol. Zabili smo lijepe golove, ha? Prvi je bio apsolutno briljantan, a i drugi je bio jako težak za zabiti. Utakmica je mogla otići na bilo koju stranu", poručio je Tuchel.