Tottenham nokautiran nakon dugo vremena!

Završena je prva utakmica 4. kola Europa lige. U sklopu skupine A Rubin je na Centralnom stadionu pred svojim navijačima porazio Tottenham 1:0.

3.11.2011.
22:45

U utakmici u Kazanu, Rubin je protiv Tottenhama bio puno bolja momčad, a svoju nadmoć Rusi su okrunili lijepim golom izraelskog veznjaka Bebarsa Natcha iz slobodnog udarca u 55. minuti. U redovima Spursa nije zaigrao niti jedan od hrvatskih reprezentativaca (Kranjčar, Modrić, Ćorluka), štoviše, niti jedan nije ni konkurirao za susret.

Tottenham su s klupe vodili pomoćnici Harryja RedknappaKevin Bond i Joe Jordan budući je menadžer londonskog kluba u srijedu podvrgnut manjem operativnom zahvatu srca. http://video.rutube.ru/d456a1b083e9353c3a47c638f111fc52

Tottenham je na travnjak istrčao sa rezervnim sastavom, što se svakako osjetilo na igri budući su Spursi tijekom 90 minuta tek jednom zapucali u okvir gola Sergeja Rižikova.

PAOK je zasjeo na čelo ljestvice gostujućom 3:1 pobjedom nad Shamrock Roversima. Dva je gola za sastav iz Soluna postigao grčki reprezentativac Dimitrios Salpingidis, a jednog Giorgios Fotakis, dok je hrvatski vratar Dario Krešić susret odgledao s klupe za pričuve.

FC København – Hannover 1-2 (N'Doye 67 / Schlaudraff 71, Stindl 74) Vorskla Poltava – Standard Liege 1-3 (Kurylov 5 / Seijas 16, Kanu 45+4, Tchite 74) Redoslijed: 1. Standard 8, 2. Hannover 8, 3. FC Kobenhavn 4, 5. Vorskla Poltava 1 U skupini B obje su pobjede ostvarili gosti, pa je tako Hannover slavio na gostovanju kod FC Københavna 2:1, a Standard Liege kod Vorskle 3:1. Standard i Hannover predvode ljestvicu s osam bodova i na korak su od osiguranja plasmana u 1/16 finala.

Legia Varšava – Rapid Bukurešt 3-1 (Zyro 53, Radović 69, Kucharczyk 90+3 / Teixeira 65) PSV Eindhoven – Hapoel Tel Aviv 3-3 (Wijnaldum 12, Toivonen 59, Strootman 87 / Damari 10, Temile 33, 47) Redoslijed: 1. PSV Eindhoven 10, 2. Legia 9, 3. Rapid 3, 4. Hapoel Tel Aviv 1 PSV je osigurao plasman u drugu fazu natjecanja Europa lige domaćim remijem (3:3) protiv Hapoel Tel Aviva u sklopu 4. kola skupine C.

Na Philips Stadionu PSV je zaostajao 3:1, ali je potom golovima Ole Toivonena i Kevina Strootmana došao do boda koji im je i matematički osigurao prolaz. Valja reći da je Nizozemcima pri povratku pomogla i brojčana nadmoć budući su gosti iz Tel Aviva od 72. minute igrali bez isključenog Roeija Gordane. U drugom susretu skupine Legia je u Varšavi slavila protiv bukureštanskog Rapida 3:1 u utakmici u kojoj su već od 25. minute imali igrača više nakon isključenja Dana Alexe. Ivica Vrdoljak odigrao je svih 90 minuta za Legiju.

Lazio – Zürich 1-0 (Brocchi 62) Vaslui – Sporting 1-0 (Zmeu 30) Redoslijed: 1. Sporting 9, 2. Vaslui 5, 3. Lazio 5, 4. Zürich 2 Nakon tri uzastopne pobjede, Sporting iz Lisabona je u D skupini pretrpio prvi poraz, u gostima kod rumunjskog Vasluija s 1:0. Pogodak je postigao Zmeu u 30. minuti. Lazio je do prve pobjede u skupini stigao na svom Olimpicu protiv Züricha, bilo je 1:0 za Nebesko-plave, koji su prema prikazanoj igri mogli i trebali i uvjerljivije pobijediti. Utakmicu je odlučio Brocchi lijepim pogotkom u 62. minuti udarcem izvan kaznenog prostora.

Beşiktaş – Dinamo Kijev 1-0 (Korkmaz 67) Maccabi Tel Aviv – Stoke 1-2 (Colautti 90+1 / Whitehead 51, Crouch 64) Redoslijed: 1. Stoke City 10, 2. Beşiktaş 6, 3. Dinamo Kijev 5, 4. Maccabi Tel Aviv 1 Momčad Bešiktaša pobijedila je u Istanbulu kijevski Dinamo s 1:0 u skupini E, a istim rezultatom kojim su Kijevljani bili bolji u prethodnom međusobnom ogledu na svom terenu.

Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević bio je cijeli ogled protagonist u porazu svog Dinama. Strijelac za pobjedu turskog kluba bio je Korkmaz u 67. minuti. Bešiktaš je ovom pobjedom preskočio Dinamo na drugom mjestu na ljestvici. http://video.rutube.ru/04afaa9014f6a43c1b14073b8dc19eb8

Hrvatski 20-godišnji branič, Varaždinac Roberto Punčec, odigrao je cijelu utakmicu za svoj Maccabi, koji je kao domaćin u Tel Avivu izgubio od Stokea s 2:1. Punčec je u 33. minuti dobio žuti karton. Engleski klub poveo je s 2:0 golovima Whiteheada u 51. i Croucha u 64. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi Colautti samo ublažio poraz domaćina, koji je ostao na samo jednom osvojenom bodu.

PSG – Slovan Bratislava 1-0 (Pastore 63) RB Salzburg – Athletic 0-1 (Herrera 37) Redoslijed: 1. Athletic 10, 2. PSG 7, 3. RB Salzburg 4, 4. Slovan Bratislava 1 U skupini F je Athletic pobjedom u Salzburgu kod Red Bulla s 1:0 praktički osigurao plasman u daljnje natjecanje. Pogodak je postigao Herrera u 37. minuti. Prolasku skupine približio se i PSG, koji je golom argentinskog playmakera Javiera Pastorea u 63. minuti na svom Parku prinčeva svladao Slovan iz Bratislave s 1:0.

Menadžer Tottenhamovih nogometaša Harry Redknapp otpušten je iz bolnice dan nakon uspješno obavljenog manjeg operativnog zahvata na srcu...

Engleskom 64-godišnjem treneru uspješno su ugrađene dvije elektrode čime je odblokirana njegova srčana arterija. U međuvremenu je Redknapp pokazao kvalitetan oporavak, pa su liječnici dali zeleno svjetlo za njegovo puštanje kući. Redknapp je zbog zahvata propustio sjediti na klupi svoje momčadi u dvoboju Europa lige protiv Rubina, u kojem su ga zamijenili pomoćnici Kevin Bond i Joe Jordan, ali bi ju mogao voditi već pri nedjeljnome prvenstvenom gostovanju kod gradskog rivala Fulhama. "Poznavajući Harryja on će se željeti vratiti čim prije, ali najvažnije je da to ne učini dok se ne oporavi kako treba", komentirao je predsjednik SpursaDaniel Levy.